Jump to content

Megane II - 2.0 dCi problem


Dean Megane

Recommended Posts

1000€ je moj iznos koliko treba imati sa strane kad se kupuje polovni. Tolko sam utukao u svoj u prvih mjesec dana, od toga 90% ocekivano 10% neocekivano.

Nazalost polovni auto, 300tisuca, sutra moze nesto riknuti. Meni se lampica airbaga upalila evo sama od sebe, tak se mogla hipotetskom kupcu

 

Po meni, buduci da je Kristijan mehanicar, bilo bi ok za obje strane da on pogleda auto, dijagnosticira kvar i onda se dogovorite oko popravka tko popravlja i u kojem razmjeru.

Meni je kod prodaje auta neko pravilo 24h, znaci unutar tog roka bih ulazio u popravke prodanog. Nakon toga sorry, polovni auto.

Iako ni tih 24nije zapisano u kamen, polovno, videno kupljeno, doslovno sat vremena poslije moze riknut nesto, kao sto vidimo.

Dean - sad malo u opustenijem tonu, mog nisi vidio kad si kupovao(nije da ga prodajem al..) ? 1.9, 130konja, zlatni , panorama, beige unutrasnjost koju forumasi štuju vise od Pape, , xenon,.. ?

Edited by hrvojexyz
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, hrvojexyz said:

1000€ je moj iznos koliko treba imati sa strane kad se kupuje polovni. Tolko sam utukao u svoj u prvih mjesec dana, od toga 90% ocekivano 10% neocekivano.

Nazalost polovni auto, 300tisuca, sutra moze nesto riknuti. Meni se lampica airbaga upalila evo sama od sebe, tak se mogla hipotetskom kupcu

 

Po meni, buduci da je Kristijan mehanicar, bilo bi ok za obje strane da on pogleda auto, dijagnosticira kvar i onda se dogovorite oko popravka tko popravlja i u kojem razmjeru.

Meni je kod prodaje auta neko pravilo 24h, znaci unutar tog roka bih ulazio u popravke prodanog. Nakon toga sorry, polovni auto.

Iako ni tih 24nije zapisano u kamen, polovno, videno kupljeno, doslovno sat vremena poslije moze riknut nesto, kao sto vidimo.

Dean - sad malo u opustenijem tonu, mog nisi vidio kad si kupovao(nije da ga prodajem al..) ? 1.9, 130konja, zlatni , panorama, beige unutrasnjost koju forumasi štuju vise od Pape, , xenon,.. ?

Nisam ga vidio, nisam prije ovog ni bio na forumu. 

Mada sam imao Clia Sport 2007 sa skoro 250konja,benzinjara.I nikad nista s njim... 

Ma samo da se decko ponudio, da dodjem da ga pregleda, raskopa vidi u cemu je kvaka. Nista vise, ja bi platio sve (prodao bi felge kao sto cu vjer i morat, pa ako ima zainteresiranih 😁) jos bi ga ruckom pocastio.Ma sve oke, rjesit cemo i to... 

 

22 minutes ago, hrvojexyz said:

1000€ je moj iznos koliko treba imati sa strane kad se kupuje polovni. Tolko sam utukao u svoj u prvih mjesec dana, od toga 90% ocekivano 10% neocekivano.

Nazalost polovni auto, 300tisuca, sutra moze nesto riknuti. Meni se lampica airbaga upalila evo sama od sebe, tak se mogla hipotetskom kupcu

 

Po meni, buduci da je Kristijan mehanicar, bilo bi ok za obje strane da on pogleda auto, dijagnosticira kvar i onda se dogovorite oko popravka tko popravlja i u kojem razmjeru.

Meni je kod prodaje auta neko pravilo 24h, znaci unutar tog roka bih ulazio u popravke prodanog. Nakon toga sorry, polovni auto.

Iako ni tih 24nije zapisano u kamen, polovno, videno kupljeno, doslovno sat vremena poslije moze riknut nesto, kao sto vidimo.

Dean - sad malo u opustenijem tonu, mog nisi vidio kad si kupovao(nije da ga prodajem al..) ? 1.9, 130konja, zlatni , panorama, beige unutrasnjost koju forumasi štuju vise od Pape, , xenon,.. ?

Lijepi ti je auto. 

Link to comment
Share on other sites

da mi znat kako i cime si izvukao 250ks iz CS3

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ruske said:

da mi znat kako i cime si izvukao 250ks iz CS3

Oko 220,moja greska pri pisanju. Stage 2 je bio u pitanju. Kupio ga od sogora 

Link to comment
Share on other sites

A moze se al sa jako puno novca.. il turbina, uglavnom kemija.
Pa cardak ima 260 ks iz 1.8 [emoji4]

Link to comment
Share on other sites

I 220 je SF za iz cs3.. od cca170 do200 je skoro 50konja :oo:

Ja imam medicinski dokazanih problema sa bojama ali ovaj junak koji misli da je zlatni megane2 1.9 sa bljuv unutrašnjosti nešto sto se cijeni mi nije jasan i dalje.. imao sam takvog ph1 kupea sa panoramom pa mi nitko, ali bas nitko čak ni iz uljudnosti tko je sjeo unutra nije rekao da je lijepo :riga:

jedini cool faktor u toj kombinaciji je panorama i to ako je ispravna i ne lupka

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, laci said:

I 220 je SF za iz cs3.. od cca170 do200 je skoro 50konja :oo:

Ja imam medicinski dokazanih problema sa bojama ali ovaj junak koji misli da je zlatni megane2 1.9 sa bljuv unutrašnjosti nešto sto se cijeni mi nije jasan i dalje.. imao sam takvog ph1 kupea sa panoramom pa mi nitko, ali bas nitko čak ni iz uljudnosti tko je sjeo unutra nije rekao da je lijepo :riga:

jedini cool faktor u toj kombinaciji je panorama i to ako je ispravna i ne lupka

To auto je bilo tvornicki 147 kw, tako da mi nije jasno kako je SF uz mapu, intercooler, ispusni sustav i ostale stvari koje su napravljene, al dobro. 

Valjda ti bolje znas jer si vjerovatno iskusniji i duze na forumu nego ja. 

Mozda i grijesim, kazem kako mi je sogor rekao... 

Link to comment
Share on other sites

Ako je drugi intercooler bio onda je sigurno imao toliko konja 😂

 

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, živac said:

Ako je drugi intercooler bio onda je sigurno imao toliko konja 😂

 

 

😂😂😂😂 Ovo mjesto je puno saljivdjija hahahahah. Svidja mi se

Link to comment
Share on other sites

vidim nisi shvatio...da li je auto stvarno imao intercooler? jer ako je, onda je kemija, a mi tu pricamo o atmosferskom cliu sport koji u seriji ima 170tak ks. dokazano i prozvakano 50x na forumu i dalje. pa izvuc 220ks iz atmosfere je nauka. a ako je imao intercooler, onda je stavljen turbo gore, pa onda i 220 djeluje malo...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ruske said:

vidim nisi shvatio...da li je auto stvarno imao intercooler? jer ako je, onda je kemija, a mi tu pricamo o atmosferskom cliu sport koji u seriji ima 170tak ks. dokazano i prozvakano 50x na forumu i dalje. pa izvuc 220ks iz atmosfere je nauka. a ako je imao intercooler, onda je stavljen turbo gore, pa onda i 220 djeluje malo...

Rekao sam oko 220,tocno neznam. Ne razumijem se najbolje pogotovo mapiranja, kemijanja itd.Samo prenosim sta je meni rekao sogor prije 7 god.. 

Spominjao je intercooler, to svakako.. 

Mozda mi je malo i rekao konja 😂😂

Al je trosio 🤦‍♂️... Vozio ga 2 god i prodao

1 minute ago, Dean Megane said:

Rekao sam oko 220,tocno neznam. Ne razumijem se najbolje pogotovo mapiranja, kemijanja itd.Samo prenosim sta je meni rekao sogor prije 7 god.. 

Spominjao je intercooler, to svakako.. 

Mozda mi je malo i rekao konja 😂😂

Al je trosio 🤦‍♂️... Vozio ga 2 god i prodao

Budem ga bas pitao detalje, vidim da te zanima

Link to comment
Share on other sites

On 10. 01. 2021. at 12:19, Dean Megane said:

Mada sam imao Clia Sport 2007 sa skoro 250konja,benzinjara.I nikad nista s njim... 

 

39 minutes ago, Dean Megane said:

prenosim sta je meni rekao sogor prije 7 god.. 

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nemojte se zayebavati, pa vozio ga je dve godine..i prodao..ili ga je dao..ma prodao ga je valjda.. al nikad ništa s njim..rekao mu čovjek da je trošio 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Gle bolje da te zajebu "naši" nego neki nepoznati šoderaši :)

Čak se i rimuje :)

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav

Evo prvi glas od mehanicara... 

Spojen je na dijagnostiku. 

Pokazao je nekoliko gresaka, a jedna od aktivnih bila je vezana za senzor temperature. Promijenio danas

Bio je zelenkast senzor kaze(oksidirao). 

Moze bit do tog, a ako nebude to onda je ecu s..eban(zbog tog pada kazaljka na nulu i ide u safe mode) 

Za to sto je hladan antifriz nakon sto se ugrije auto, nisam jos dobio nikakav konkretan odgovor.. 

Ali pumpa nadam se nije jer onda valjda nebi radilo grijanje u autu, koliko sam skuzio...

Link to comment
Share on other sites

ma nije valjda senzor 😆

a sta je tebi hladan antifriz, po kojoj strucnoj metodi to mjeris

evo neki dan se vozikao jedno pola sata sa jednim audijem dizlom, motor uredno na 85-90, a hladnjak na 20-30C

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, robyakarider said:

ma nije valjda senzor 😆

a sta je tebi hladan antifriz, po kojoj strucnoj metodi to mjeris

evo neki dan se vozikao jedno pola sata sa jednim audijem dizlom, motor uredno na 85-90, a hladnjak na 20-30C

Tebe sam se odmah sjetio 

Hladan hladan, ne mlak vec hladan. 

Ja neznam ima li 20 stupnjeva, cisto sumnjam. 

Imao sam mazdu 3 prije, i uvijek bi mi se jedno crijevo zagrijalo dok nebi otvorio termostat, tj bilo bi mlako. 

A ovde ni nakon voznje po autoputu od 30ak min nijedno nije ni mlako, a temperaturu ne dize preko polovice. 

 

Link to comment
Share on other sites

pusti ga na mjestu da radi pa onda vidi, i malo gasa mu drzi, na minimumu se sad po zimi nis ne zagrije

Link to comment
Share on other sites

ma samo kontakti su mu korodirali, bilo ih je dovoljno ocistiti, ali u takvim slucajevima se stavlja novi senzor

Link to comment
Share on other sites

A jel pročitao mehaničar greške iz ECUa? 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Domba said:

A jel pročitao mehaničar greške iz ECUa? 

Ocito je, privali smo telefonski nije mi sve rekao u detalje, jos danas je kod njega pa idem po auto, pa cu znat vise

Link to comment
Share on other sites

Pitanje, nevezano za ovo sve sto se desava... 

Dali je ovo dobar sprej za farbanje znakova na autu i slova... 

Screenshot_20210119_114518_com.android.gallery3d.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 09. 01. 2021. at 17:48, robyakarider said:

termostat nije sigurno ako kazaljka tako u sekundi pada

ili je senzor temperature ili instalacija/centrala

Kako ga je mestar u sridu pogodio odmah i to na neviđeno.

Svaka cast...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.