Jump to content

Megane II - 2.0 dCi problem


Dean Megane

Recommended Posts

On 11. 01. 2021. at 23:07, laci said:

Nemojte se zayebavati, pa vozio ga je dve godine..i prodao..ili ga je dao..ma prodao ga je valjda.. al nikad ništa s njim..rekao mu čovjek da je trošio 

Clio je kupljen u Zaboku 2010 godine sa 110 000km.

Crvene boje, sa spojlerom zadnjim. 

Po njega je dosao plavi decko iz okolice Splita. Kupljen je takav kakav je bio, slagan sto se tice motora i svega ostalog. 

Cak cu pokrenut i temu pa ako bude srece da se javi decko(ako 7ma boga bit ce na forumu) sto mu ga je prodao i pojasni ti sve, cisto da ti bude malo neugodno zbog tih priglupih komentara koje si dao. 

Link to comment
Share on other sites

Nije čovjek znao da je to bio crveni clio sa spojlerom, tako da to je sad nešto sasvim drugo, tako da pretpostavljam da će se čovjek ispričati. 👍

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, direstraits said:

Nije čovjek znao da je to bio crveni clio sa spojlerom, tako da to je sad nešto sasvim drugo, tako da pretpostavljam da će se čovjek ispričati. 👍

Nema svaki takav spojler, pa sam zato napisao, sto vise informacija da mozda (ako ima boga) ponavljam decko je na forumu pa da potvrdi.

Cisto radi moje satisfakcije i vasih faca 😁😁

I usput, vidio sam nlo takodjer

Samo je tesko za objasnit

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ne samo @živac i ja, i bog (ako ga ima) jedva čeka

 

O isprikama ćemo kasnije

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, laci said:

Ma ne samo @živac i ja, i bog (ako ga ima) jedva čeka

 

O isprikama ćemo kasnije

Nisam bas zadovoljan odgovorom, mislio sam da si jaci saljivdjija... 

Nemas nista bolje 🙄🙄

Npr, ono sa nlo-om od diretstraisa msm da se tako zove, mi je bilo top i urlao sam, pa nek je na moj racun

Edited by Dean Megane
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, direstraits said:

Nego, je li popravljen auto, pitam za prijatelja?

Ti si hardcore, to postujem. 

Zahvali se prijatelju na brizi i reci da valjda je😁 vidjet cemo ponasanje u narednim danima.

Moze lock

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne moze lock, Kristijanu skoro pala glava na pocetku, a jos se ne zna sto je u pitanju

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Dean Megane said:

Ti si hardcore, to postujem. 

Zahvali se prijatelju na brizi i reci da valjda je😁 vidjet cemo ponasanje u narednim danima.

Moze lock

Majstore najlakše je napisat lock

Daj jbt pa napiši što si zamjenio i što je majstor rekao... 

Jel bio kvar od 100 kuna il par iljada?

Tu je svega nadrobljeno u temi, optužbe, sjebao, nije sjebao, zna se, ne zna se, kriv ovaj onaj, auto mlad, star, jebalo se u njemu i neznam što sve ne...

Pa nemoš sad podvit rep i aj bok, a temu si otvorio kako bi potražio pomoć, isto tako ako kvar nema nikakve veze sa prodajom, odnosno kupnjom auta bilo bi ok to napisat jer si napao čovjeka da ti je podvalio, ali cijelo vrijeme u rukavicama nikog ne optužuješ i niša neznaš, a postovi se gomilaju..

Onda nisi ni morao otvarat temu, trebao si prvo popravit pa onda vidjet uzročno posljedičnu vezu i tek onda optuživat, napadat ili pohvaljivat...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Neznam ja ali kolko se sjecam obecavao je i neku janjetinu ako nije nesto veliko. Bilo je vodena pumpa ne radi a sad ispalo malo ruzine na konektoru..

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dizna said:

Majstore najlakše je napisat lock

Daj jbt pa napiši što si zamjenio i što je majstor rekao... 

Jel bio kvar od 100 kuna il par iljada?

Tu je svega nadrobljeno u temi, optužbe, sjebao, nije sjebao, zna se, ne zna se, kriv ovaj onaj, auto mlad, star, jebalo se u njemu i neznam što sve ne...

Pa nemoš sad podvit rep i aj bok, a temu si otvorio kako bi potražio pomoć, isto tako ako kvar nema nikakve veze sa prodajom, odnosno kupnjom auta bilo bi ok to napisat jer si napao čovjeka da ti je podvalio, ali cijelo vrijeme u rukavicama nikog ne optužuješ i niša neznaš, a postovi se gomilaju..

Onda nisi ni morao otvarat temu, trebao si prvo popravit pa onda vidjet uzročno posljedičnu vezu i tek onda optuživat, napadat ili pohvaljivat...

 

Majstore ja nisam optuzio decka i rekao da me je sjebo. Otvorio sam temu, zamolio za pomoc itd... Sumnjao jesam da me sjebo, to je u svim ljudima pogotovo par dana nakon kupnje. 

Neznam o kakvom podvijanju repa pricas...

Dakle, promijenjen je senzor  pokazivao je gresku na njega iako je ispitan i bio je ispravan ali posto ima korozije zamijenjen je. 

Za hladnu vodu nisam dobio pametan odgovor, ni sam on nezna sta moze bit, treba se kopat. 

Posto si me povukao za jezik evo... 

Sad mi se prepunjava antifriz u posudi i debelo bude iznad max na hladan motor, nakon sto odstoji cijelu noc. 

Sljedece, covjek sumnja na bug u softveru zbog nekih razloga koji ni njemu nisu jasni koje je dijagnostika pokazala. Ceka me puno posla, tu bar od odredjenih ljudi koji samo sprdaju i nisu od pomoci vise nema smisla da ista pisem ni trazim bilo kakvu pomoc osim od 2,3 covjeka na ovoj temi, zato niti zelim vise sudjelovat u bilo kakvoj raspravi. Eto, skratio sam koliko sam mogao. 

9 minutes ago, Dean Megane said:

Majstore ja nisam optuzio decka i rekao da me je sjebo. Otvorio sam temu, zamolio za pomoc itd... Sumnjao jesam da me sjebo, to je u svim ljudima pogotovo par dana nakon kupnje. 

Neznam o kakvom podvijanju repa pricas...

Dakle, promijenjen je senzor  pokazivao je gresku na njega iako je ispitan i bio je ispravan ali posto ima korozije zamijenjen je. 

Za hladnu vodu nisam dobio pametan odgovor, ni sam on nezna sta moze bit, treba se kopat. 

Posto si me povukao za jezik evo... 

Sad mi se prepunjava antifriz u posudi i debelo bude iznad max na hladan motor, nakon sto odstoji cijelu noc. 

Sljedece, covjek sumnja na bug u softveru zbog nekih razloga koji ni njemu nisu jasni koje je dijagnostika pokazala. Ceka me puno posla, tu bar od odredjenih ljudi koji samo sprdaju i nisu od pomoci vise nema smisla da ista pisem ni trazim bilo kakvu pomoc osim od 2,3 covjeka na ovoj temi, zato niti zelim vise sudjelovat u bilo kakvoj raspravi. Eto, skratio sam koliko sam mogao. 

Nemogu dat informacije koje bar do sada neznam jos uvijek, a i iskreno postalo mi je zamorno jer je ocito sve sprdancija. Mada sam za zajebanciju i sve to, ali ono... Msm da nema smisla

Ja sam se sa Kristijanom cuo, i u postovima prije nista ruzno nisam rekao o njemu, sumnjao jesam i na krivi nacin reagirao i ispricao sam se. 

A da sad kazem je da to je to toliko i toliko kn nemogu, jer prakticki nisam napravio nista jos. Kako sam rekao ceka me puno posla jos i dijagnostika, softvera, raskopavanje motora itd... 

Podijelit cu informacije kad budem znao vise. 

A kako se pocelo pisat o svemu samo ne o autu, mislim da nema smisla nastavljat s ovim, jedino ako to bas nekoga veseli i ispunjava mu dan neka kaze pa cu se zrtvovat

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Dean Megane said:

Majstore ja nisam optuzio decka i rekao da me je sjebo. Otvorio sam temu, zamolio za pomoc itd... Sumnjao jesam da me sjebo, to je u svim ljudima pogotovo par dana nakon kupnje. 

Neznam o kakvom podvijanju repa pricas...

Dakle, promijenjen je senzor  pokazivao je gresku na njega iako je ispitan i bio je ispravan ali posto ima korozije zamijenjen je. 

Za hladnu vodu nisam dobio pametan odgovor, ni sam on nezna sta moze bit, treba se kopat. 

Posto si me povukao za jezik evo... 

Sad mi se prepunjava antifriz u posudi i debelo bude iznad max na hladan motor, nakon sto odstoji cijelu noc. 

Sljedece, covjek sumnja na bug u softveru zbog nekih razloga koji ni njemu nisu jasni koje je dijagnostika pokazala. Ceka me puno posla, tu bar od odredjenih ljudi koji samo sprdaju i nisu od pomoci vise nema smisla da ista pisem ni trazim bilo kakvu pomoc osim od 2,3 covjeka na ovoj temi, zato niti zelim vise sudjelovat u bilo kakvoj raspravi. Eto, skratio sam koliko sam mogao. 

Nemogu dat informacije koje bar do sada neznam jos uvijek, a i iskreno postalo mi je zamorno jer je ocito sve sprdancija. Mada sam za zajebanciju i sve to, ali ono... Msm da nema smisla

Ja sam se sa Kristijanom cuo, i u postovima prije nista ruzno nisam rekao o njemu, sumnjao jesam i na krivi nacin reagirao i ispricao sam se. 

A da sad kazem je da to je to toliko i toliko kn nemogu, jer prakticki nisam napravio nista jos. Kako sam rekao ceka me puno posla jos i dijagnostika, softvera, raskopavanje motora itd... 

Podijelit cu informacije kad budem znao vise. 

A kako se pocelo pisat o svemu samo ne o autu, mislim da nema smisla nastavljat s ovim, jedino ako to bas nekoga veseli i ispunjava mu dan neka kaze pa cu se zrtvovat

 

24 minutes ago, Dean Megane said:

Majstore ja nisam optuzio decka i rekao da me je sjebo. Otvorio sam temu, zamolio za pomoc itd... Sumnjao jesam da me sjebo, to je u svim ljudima pogotovo par dana nakon kupnje. 

Neznam o kakvom podvijanju repa pricas...

Dakle, promijenjen je senzor  pokazivao je gresku na njega iako je ispitan i bio je ispravan ali posto ima korozije zamijenjen je. 

Za hladnu vodu nisam dobio pametan odgovor, ni sam on nezna sta moze bit, treba se kopat. 

Posto si me povukao za jezik evo... 

Sad mi se prepunjava antifriz u posudi i debelo bude iznad max na hladan motor, nakon sto odstoji cijelu noc. 

Sljedece, covjek sumnja na bug u softveru zbog nekih razloga koji ni njemu nisu jasni koje je dijagnostika pokazala. Ceka me puno posla, tu bar od odredjenih ljudi koji samo sprdaju i nisu od pomoci vise nema smisla da ista pisem ni trazim bilo kakvu pomoc osim od 2,3 covjeka na ovoj temi, zato niti zelim vise sudjelovat u bilo kakvoj raspravi. Eto, skratio sam koliko sam mogao. 

Nemogu dat informacije koje bar do sada neznam jos uvijek, a i iskreno postalo mi je zamorno jer je ocito sve sprdancija. Mada sam za zajebanciju i sve to, ali ono... Msm da nema smisla

Ja sam se sa Kristijanom cuo, i u postovima prije nista ruzno nisam rekao o njemu, sumnjao jesam i na krivi nacin reagirao i ispricao sam se. 

A da sad kazem je da to je to toliko i toliko kn nemogu, jer prakticki nisam napravio nista jos. Kako sam rekao ceka me puno posla jos i dijagnostika, softvera, raskopavanje motora itd... 

Podijelit cu informacije kad budem znao vise. 

A kako se pocelo pisat o svemu samo ne o autu, mislim da nema smisla nastavljat s ovim, jedino ako to bas nekoga veseli i ispunjava mu dan neka kaze pa cu se zrtvovat

Trenutno nisam u situaciji da si mogu pristit da ostavim auto 7 dana kod nekog i da krene raskapanje, vec moram odradjivat dio po dio,a trebam ici kod 3 razlicita mehanicara jednog za raskopavanje, drugog strujica, i treceg za softvere. 

Ja sam rekao da je to prvenstveno moja greska i da Kristijanov lik nemogu povezat sa necim takvim. Ali da se na autu treba radit, ocito da treba... 

Link to comment
Share on other sites

Kupit auto sa 300 tkm i onda plakat da te netko možda zahebao je onako bez veze. Sve ima svoj vijek  trajanja pa čak ako je dobro i održavano. Nako 300 tkm puno je toga pred mogući otkaz poslušnosti i ne samo na tom Renaultu.

Nego da tebe ne hebu malo senzori temperature, kako motora tako i vanjske temp?

 

9FBC4D7E-5C64-43C2-AB0D-36B88CB9BFB6.jpeg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fabi said:

Kupit auto sa 300 tkm i onda plakat da te netko možda zahebao je onako bez veze. Sve ima svoj vijek  trajanja pa čak ako je dobro i održavano. Nako 300 tkm puno je toga pred mogući otkaz poslušnosti i ne samo na tom Renaultu.

Nego da tebe ne hebu malo senzori temperature, kako motora tako i vanjske temp?

 

9FBC4D7E-5C64-43C2-AB0D-36B88CB9BFB6.jpeg

Ma je glupo je, i napisao sam da je moja greska, samo mi je bilo cudno kako kaze da je kod njega sve bilo super nikad kvar nikakav, a meni nakon par dana haos, safe mode itd... Kuzis. Ja ne kazem, ponavljam sve je moguce i da sam toliki pehist i znao sam u sta se upustam i da sam znao da treba ulupat 10000 kn ja bi ga opet uzeo, samo je probudilo sumnju u meni ko sto bi i u svakom drugom i reagirao sam hladne glave nepromisljeno i neda mi se vise ispricavat majke mi evo. Dopi.dio sam sam sebi.

Ne,vanjska je oke. 

Link to comment
Share on other sites

Pa kolega razinu antifriza moras i gledat kad je hladan motor. Da bude negdje na sredini malo vise prema maxsimumu. Jel sistem odzracen kako treba??? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, macak said:

Pa kolega razinu antifriza moras i gledat kad je hladan motor. Da bude negdje na sredini malo vise prema maxsimumu. Jel sistem odzracen kako treba??? 

Znam da moram gledat dok je hladan, zato sam i napisao da je iznad max dok je hladan da nebi poceli komentari da sam gledao dok je vruc itd... 

Jutroos sam to skuzio kad sam digao haubu, a svaki dan prije bi stajala izmedju oznaka min i max, jer sam psiho i svaki dan pratim. 

Link to comment
Share on other sites

Iskreno i meni je na hladno razina antifriza malo iznad max. To je tak od kad imam auto tj od kad sam mjenjao set zupcastog i antifriz.

TO samo po sebi nije problem.

Ovo ne kuzim bug u softwareu, vezan uz kaj ?

Pisi ti a jebivjetara ce uvijek bit to nemres izbjec

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dean Megane said:

Znam da moram gledat dok je hladan, zato sam i napisao da je iznad max dok je hladan da nebi poceli komentari da sam gledao dok je vruc itd... 

Jutroos sam to skuzio kad sam digao haubu, a svaki dan prije bi stajala izmedju oznaka min i max, jer sam psiho i svaki dan pratim. 

A pitanje je kako se podigao nivo antifriza sam od sebe a nisam nista ulijevao.

 

Izbacio sam ga na slamku, visak, pa cu vidjet sutra sutuaciju. Ali da nekuzim, nekuzim. Zato i ne zelim pisat vise nista

1 minute ago, hrvojexyz said:

Iskreno i meni je na hladno razina antifriza malo iznad max. To je tak od kad imam auto tj od kad sam mjenjao set zupcastog i antifriz.

TO samo po sebi nije problem.

Ovo ne kuzim bug u softwareu, vezan uz kaj ?

Pisi ti a jebivjetara ce uvijek bit to nemres izbjec

 

Neznam, on sumnja na to prema nekim svojim pokazateljima na dijagnostici neznam stvarno. 

Dok on nije promjenio taj senzor i to antifriz je bio u granici. 

I jutro poslje gledam iznad max. 

Neznam

Zvao sam ga danas i kaze da je to oke, da nemam razloga za brigu. 

Al sam ga isto izvukao pa cu vidjet sutra 

Link to comment
Share on other sites

Ako po tom autu budu tri majstora kopala, neće dobro završit 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Dean Megane said:

A pitanje je kako se podigao nivo antifriza sam od sebe a nisam nista ulijevao.

 

Izbacio sam ga na slamku, visak, pa cu vidjet sutra sutuaciju. Ali da nekuzim, nekuzim. Zato i ne zelim pisat vise nista

Neznam, on sumnja na to prema nekim svojim pokazateljima na dijagnostici neznam stvarno. 

Dok on nije promjenio taj senzor i to antifriz je bio u granici. 

I jutro poslje gledam iznad max. 

Neznam

Zvao sam ga danas i kaze da je to oke, da nemam razloga za brigu. 

Al sam ga isto izvukao pa cu vidjet sutra 

Bug u novom softweru(mapa) 

Sad to moram iscitat i poslat tom kristijanovom u portugal da pogleda... 

Rekao je on sam da kad je vadio radio, da je moguce da se nesto shebalo jer ga je cupao sat vremen prije nego sto sam dosao po auto. Dovoljna je zica jedna da shebe sve. A nemora bit opet, samo se vrti milion stvari po glavi

1 minute ago, grgaph2 said:

Ako po tom autu budu tri majstora kopala, neće dobro završit 

A neznam. Ovaj se ne bavi strujom, pa moram kod drugog ic i tak... 

3 minutes ago, grgaph2 said:

Ako po tom autu budu tri majstora kopala, neće dobro završit 

A nista, bar imam vremena i okuoirat glavu sa skidanjem slova i farbanjem znakova 😂

Auto se vozi normalno, ne vozim ga cesto sada jer imam tu blokadu neku da bi se nesto moglo desit. Ali, on najnormalnije i radi i cupa i vozi se...

I primjetio sam sada sto nije bio slucaj prije nego sam ga odveo majstoru da ona metalna cijev(siroka) na motoru(pretpostavljam od turbine) je vruca a ne hladna vise. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Dean Megane said:

Dok on nije promjenio taj senzor i to antifriz je bio u granici. 

Senzor stoji uronjen u tekućinu za hlađenje, majstor je vjerojatno dopunio tekućinu nakon zamjene senzora. Da li i dalje imaš isti problem s naglim padom kazaljke temperature motora?

2 hours ago, dizna said:

jebalo se u njemu i neznam što sve ne...

Treba tu dovesti neke istjerivače ili utjerivače eventualno. 

new york film GIF

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, direstraits said:

Senzor stoji uronjen u tekućinu za hlađenje, majstor je vjerojatno dopunio tekućinu nakon zamjene senzora. Da li i dalje imaš isti problem s naglim padom kazaljke temperature motora?

Treba tu dovesti neke istjerivače ili utjerivače eventualno. 

new york film GIF

Nije evo prosao je dan. Nisam ga puno vozao kazem ti, niti sam ga doveo do radne temperature posteno. To bi mi se desilo npr kad sam ga kupio nakon 3 dana i onda za 7 dana opet, kuzis.U takvim nekim intervalima. 

Hvala na ovom za antiftiz, ima smisla. 

I za ovo urlanje 

1 minute ago, Dean Megane said:

Nemam evo prosao je dan. Nisam ga puno vozao kazem ti, niti sam ga doveo do radne temperature posteno. To bi mi se desilo npr kad sam ga kupio nakon 3 dana i onda za 7 dana opet, kuzis.U takvim nekim intervalima. 

Hvala na ovom za antiftiz, ima smisla. 

I za ovo urlanje 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.