Jump to content

Clio 4 1.2 16V korozija kartera


Gozz

Recommended Posts

Dakle, auto nema (ne)punih 4 godine, idem zamjeniti ulje, i vidim ovo... dakle, koliko šrot mora biti ugrađivan da se ovako nešto desi... nije lupljen, nije kamenje, nije "loše gorivo na INA-i lol", ovo ću probati sanirati ali ne gine mi novi karter uskoro....

Tako da provjerite stanje na svojim vozilicama...

karter.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mata73 said:

Jel to rezana zaštitna plastika ispod motora?

Je, to sam sada odrezao kako bi mogao pratiti tu glupu koroziju da li se širi ili ne...

EDIT: a da je niti nema, moj prošli CLIO 3 koji je bio bez te plastike, nije imao niti trunku korozije nakon 12 godina...

Edited by Gozz
Link to comment
Share on other sites

Škart.. cudi me da nisu stavili alu karter.. moja oba renoa imaju ali a stsri su 14 i 11 godina..

Link to comment
Share on other sites

Malo ocetkaj ruzinu, novi cep i posprejaj. Meni ovo izgleda kao da je neka kemikalija bila prisutna, ili tekucina od kocnica sta se sljevala. Jel inace cep ne hrda.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Lowlife said:

Malo ocetkaj ruzinu, novi cep i posprejaj. Meni ovo izgleda kao da je neka kemikalija bila prisutna, ili tekucina od kocnica sta se sljevala. Jel inace cep ne hrda.

ma nije ništa curilo.. izgleda mi da je čep zakrznuo farbu, i korozija se počela vući ispod boje... 

Moram pričekati malo topliji dan i onda to malo počistiti i prebojati... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, frenchkey said:

Sad kaf je rupa misevi i ostali glodavci dobili ulaznicu

Ma ta plastika nije zatvorena. Nego je otvoren rub taman 10 cm iz rupe za odvod ulja. Ali taman da nemreš vidit šeraf.. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.