Jump to content

Brizgaljke za šoferku


Vladan

Recommended Posts

Danas sam bio u ovlašćenom servisu i pored kontrolnog pregleda kažem im da imam problem sa brizgaljkama. U mestu prskaju ok a kad sam i u najsporijoj vožnji ne mogu da izbace tečnost jedva na početak šoferke. U servisu mi kažu da je to boljka megana i da ne mogu to da reše. 

Da li je neko imao ovakav problem i kako ste ga rešili? 

Link to comment
Share on other sites

Svi imamo... Peri stakla dok stojis na semaforu ili podigni brizgaljke da špricaju više u zrak... Ako se ne varam mogu se podešavati..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Imao sam i ja problem taj. Ako se ne varam, netko je stavio brizgaljke sa nekog citroena koje su uže, pa se onda skupi jači pritisak i bolje šprica. Nisam to radio.

Link to comment
Share on other sites

Pa kako da perem dok vozim putem ili još gore autoputem po lošem vremenu kao danas kad mi šoferka crna od kamiona, da stajem pored puta na svakih 500 m? 

Jel to problem do motorića ili je softverski problem u kompjuteru? 

Link to comment
Share on other sites

Katastrofa su. Netko je spominjao na nekom youtubu da su od scenika 3 stavljali u ovlaštenom nekom liku i da je to riješilo... A zašto scenic i zašto 3 nemam pojma. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MB104 said:

Imao sam i ja problem taj. Ako se ne varam, netko je stavio brizgaljke sa nekog citroena koje su uže, pa se onda skupi jači pritisak i bolje šprica. Nisam to radio.

Ja sam istrazivao kak da rijesim slicnu situaciju, na cliu iz svake brizgaljke idu 3 mlaza koja su ocajna i ekipa je stavila brizgaljke koje su sa citroena c3, uz sitne nebitne preinake, koje bacaju maglicu i rezultat je odlican. Ima par filmica na jubitou

Link to comment
Share on other sites

Ako je neka utjeha ni na novom Cliu 5 nisu baš najbolje. Kada se vožiš malo brže bacaju najviše do pola šajbe. Možda za 10 godina poprave to...

Link to comment
Share on other sites

Pa valjda brisaci razmazu od pola sajbe do vrha?
Na sluzbenom Partneru baca maglu 15 cm iznad brisaca i oni to uredno rasporede po cijeloj sajbi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da se malo ubacim, jel tko zna koje brizgaljke pasu na lagunu 3/kupejku, a da imaju gustu maglicu, a ne 2 zasebna strcaja?

Link to comment
Share on other sites

Na mom Lodgy-u bacaju onako u "lepezu". Mogu reći da sam zadovoljan. I nije nebitno - ne troše previše. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, frenchkey said:

Pa valjda brisaci razmazu od pola sajbe do vrha?
Na sluzbenom Partneru baca maglu 15 cm iznad brisaca i oni to uredno rasporede po cijeloj sajbi

Ovo do pola šajbe je kad stojiš ili voziš sporo. I nije maglica nego vulgaris mlaz. Povećanjem brzine pada i visina mlaza. Može se preživjeti ali ima i boljih izvedbi kod konkurencije.

Link to comment
Share on other sites

Daj pa na starim meganima2 se dalo podesit vulgaris mlazove.. digni to da na mjestu šprica skoro do vrha.. iglom fino podigni to..
Meni meg4 na autocesti baca maglu do pola sajbe.. inace baca normalno prek cijele i pere ok u oba slučaja..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To bi trebalo njih pitat.. al iskreno me za to zaboli [emoji16]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Kod mene su isto mlazovi a onda stize maglica fina od peraca farova tako da imam oba dva sistema integrirana... Za poprskat sajbu.. 

Edited by macak
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako neko zna koje mlaznice odgovaraju sa nekog drugog auta neka piše pa da se proba pošto su ove na Meg 4 očaj, imaju mnogo veliku rupu i ne može da pravi lepezu, izlazi silna tečnost a efekat katastrofa. 

Link to comment
Share on other sites

Cuj neko bi trebao probat platit druge pa javit. Neznam koliko koštaju al na kiji sam 120kn platio jednu.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, tomidix said:

Daj pa na starim meganima2 se dalo podesit vulgaris mlazove.. digni to da na mjestu šprica skoro do vrha.. iglom fino podigni to..
Meni meg4 na autocesti baca maglu do pola sajbe.. inace baca normalno prek cijele i pere ok u oba slučaja..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Pa i kod mene na scenicu se da riktat svaka mlaznica, gore dolje i lijevo desno. Na svakoj strani po tri mlaznice koje se zasebno riktaju. Nariktao da bacaju u mjesti pred vrh sajbe i onda kod normalne od 60 do 90 km/h voznje bacaju taman na polovicu kak treba

Link to comment
Share on other sites

Bome i ja bih na svoj Clio3 htio stavit brizgaljke,jer ove su katastrofa a da nevelim da potrošim tečnosti u roku odmah

Poslano Samsung A7

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.