Jump to content

T: Uslugu varenja


Ivan1902

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

kao što vidite iz naslova, molio bi ako netko ima i može zavariti dolje navedeni dio ili u najmanju ruku može preporučiti nekoga [emoji106]

 

Rekao bi da se radi o aluminijskom dijelu, s obzirom da je veoma lagan...2b80bcdf1da1c2bc8a21cbdf9a0f66d8.jpgb71270c026b76e6b06e6472adbead174.jpg878a5b3672608142188ec7f3a6f2fd56.jpgb108fdd9faf7b93663a9644516773b83.jpgf1b31aa791b818b64cc487a8a849b281.jpg3ceec5d2877404fce056da1d70950fcb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Po boji bi moga biti i čelik. 

Probaj magnet staviti na njega. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čelik je sigurno, ali vjerojatno nije nehrđajući, sudeći po završetku vara. Mada možda se varam. Otišle dvije boce pa malo lošije fokusiram. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Otvori još koju možda bude bolje..... fokus jelte. 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Biti će lakše naći varioca.

Vidi sa @josipp-om tu na forumu. 

On bi moga to zavariti. 

Link to comment
Share on other sites

To je zeljezo, mogu zavariti nije problem :) ako nije bitno da var mora biti za izlozbu 😄, po slikama bi rekao da je to vareno Tigom, ja imam aparat na punjenu zicu.

Edited by josipp
Link to comment
Share on other sites

To je zeljezo, mogu zavariti nije problem [emoji4] ako nije bitno da var mora biti za izlozbu [emoji1], po slikama bi rekao da je to vareno Tigom, ja imam aparat na punjenu zicu.
Nije vareno TiGom,to je vareno sa CO2
Tig je preskup za takve stvari [emoji16]
Btw koliko valja ta punjena žica,ja imam aparat i feromix c18

Poslano Samsung A7

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iznenadio bi se kolko su kinezi napredni a i brži sa tigom nego sa co2, kod njih su bar ti uredaji jeftini, Nebi se slozio da je co2 po ovoj tockici a kad su vec krajeve tog predmeta tigom zavarili djeluje mi i ovaj puknuti dio istom metodom varen

Screenshot_2021-01-24-09-29-26-016_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Iznenadio bi se kolko su kinezi napredni a i brži sa tigom nego sa co2, kod njih su bar ti uredaji jeftini, Nebi se slozio da je co2 po ovoj tockici a kad su vec krajeve tog predmeta tigom zavarili djeluje mi i ovaj puknuti dio istom metodom varen
Screenshot_2021-01-24-09-29-26-016_com.android.chrome.thumb.jpg.6201393f6fc36620c1355b4a2394a165.jpg
Te točkice dobiješ i sa CO2 bez problema,znam jer kad varimo kontenjere pa smo u brzini jbg ostane a kao mora bit vodonepropusno,istina kad kontrola dođe moramo popravljat [emoji23]
I ovo točka isto može bit od CO2
E sad ovo što kažeš kinezi to rade kobpo traci to itekako stoji i vare sa tigom ko da su rođeni s njim
Može bit tig ali meni vuče na CO2,naravno možda se varam ali CO2 je jeftinije varenje od tiga mada sad i to polako kopni

Poslano Samsung A7

Link to comment
Share on other sites

bez obzira s kojim postupkom zavareno...s jedne strane je zavarivano od gore prema dolje...tj.  var je samo naljepljen,jer je talina preticala sam električni luk..zato je i puklo

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bih rekao CO2, na slici se vidi da neko štedi na gasu, ne vjerujem da je ovo robot vario. 

Inače je tanak komad pa je neko radio s malom strujom, malo žice i malo gasa. Zato je i puklo imho. 

 

20210124_135646.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bih rekao CO2, na slici se vidi da neko štedi na gasu, ne vjerujem da je ovo robot vario. 
Inače je tanak komad pa je neko radio s malom strujom, malo žice i malo gasa. Zato je i puklo imho. 
 
20210124_135646.thumb.jpg.2a1648fd2081ccb85506e88cba1d6a26.jpg
Ma čak i da je bilo sve ok pitanje je materijala koji se zavaruje,ako je žnj da neznam kako zavariš pukne kraj vara nakon nekog vremena
Btw ako treba kaj zavarit tu sam

Poslano Samsung A7

Link to comment
Share on other sites

po pravilima struke to se ne može nazvat zavar....da je bio napola manji var ali zavareno sve naokolo..nebi puklo,,i ako je isti materijal na oba 2 dijela

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, viry said:

bez obzira s kojim postupkom zavareno...s jedne strane je zavarivano od gore prema dolje...tj.  var je samo naljepljen,jer je talina preticala sam električni luk..zato je i puklo

nema to veze sa naljepljivanjem, pa vidi se na fotografiji da nedostaje komad pleha koji je ostao u zavaru, puklo je na mjestu najveceg naprezanja (spoju zuta i zavara) zbog prevelikog unosa topline obostranog zavara za taj tanki lim, da je naljepljeno pleh bi ostao citav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Scary said:

nema to veze sa naljepljivanjem, pa vidi se na fotografiji da nedostaje komad pleha koji je ostao u zavaru, puklo je na mjestu najveceg naprezanja (spoju zuta i zavara) zbog prevelikog unosa topline obostranog zavara za taj tanki lim, da je naljepljeno pleh bi ostao citav.

jedna strana definitivno ima sa naljepljivanjem..ta strana nema dovoljno nadvišenje vara..druga mi se čini ok i ta strana je nosila največi dio opterečenja i zato se komad lima otrgnuo,da je unušeno previše topline onda bi zavar imao zajede...al največi problem je u tome što nije zavar sve naokolo i sa završecima zavara izveden..kak sam napisal..pa da je i manji (a) zavra

Link to comment
Share on other sites

Losa konsrukcija, pretanak lim, dodatno oslabljen zavarom. deblja cijev, zavar je trebao ic od ruba do ruba.

Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

u NDT-u sam skoro 15 godina i mogu samo komentirati da previše zaključuješ toga na temelju par fotografija na kojima se to što spominješ ne vidi, kao što je nadvišenje i zajedi (ugorine).

u svakom slučaju moj prijedlog je da se nova pločica zavari na drugom mjestu.

Edited by Scary
Link to comment
Share on other sites

Ukoliko je to moguće bez ubacivanja novog materijala, jer je dio pločice ostao u varu, tako da bi moglo faliti materijala, a pločica je relativno tanka. 

Jbt pravimo ovdje elaborat, a dobar majstor će to pogledati i riješiti za minut. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Scary said:

u NDT-u sam skoro 15 godina i mogu samo komentirati da previše zaključuješ toga na temelju par fotografija na kojima se to što spominješ ne vidi, kao što je nadvišenje i zajedi (ugorine).

u svakom slučaju moj prijedlog je da se nova pločica zavari na drugom mjestu.

poštovani forumašu..ja se direktno nisam obračao vama,nego vlasniku ovog topica...tako ste i vi mogli napisat svoje mišljenje..bez da mi komentirate post na taj  način...to što vi radite tu gdje radite ne znači da ste u pravu....ja jako malo komentiram na forumu i samo onda kada mogu stat iza svojih riječi...stojim iza onog što sam sve napisao na ovu temu...definitivno se na jednoj strani vidi kako su ivice zavara izbočene( a nisu priljubljene uz osnovni materijal)...a to samo govori da je zavarivaču talina preticala električni luk i nije bilo provarivanja.....ja nemam potrebe iznosit svoje stručne kvalifikacije..al da imam iskustva...imam..i znam dobro procjenit vizualno kak izgleda naljepljen zavar i preko fotke...poštovanje

Link to comment
Share on other sites

o bože.. kakogod @direstraits mislio sam na novu pločicu, ak se i nadje koji mm deblja ne bi bilo loše., ocito da je to za klincezu biciklic i sigurno ne bi dao svom djetetu da se vozi na tome a da netko samo preko ovog povuce novi zavar

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.