Jump to content

Gumb za sva 4 žmigavca


Domic

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Molim za pomoć, ako netko zna ili me može uputiti nekome tko zna.

Prestao mi je raditi gumb za sva 4 žmigavca, odnosno gumb ko gumb radi fizički, ali ne pale se žmigavci kad ga stisnem i obrnuto.

Ako uspijem upaliti žmigavce iz 100tog pokušaja, onda ih ne mogu ugasiti.. kao da je neki kontakt u tipki oslabio i sl.

Auto je star 3 godine, kupljen nov i više nije pod garancijom.

 

U servisu me traže 7000+kn za popravak tipke, jer se navodno ne može sama tipka promijeniti, nego se mora cijeli modul zajedno sa displayom i zato je cijena paprena.

Part number cijelog modula je 280909833R ili novi br. 280909742R

 

Tipka-za-sva-4-zmigavca.thumb.jpg.45c5ebcd356684c2d97e7a94c75c87f3.jpg

 

Hvala svima na pomoći.

Link to comment
Share on other sites

Milu ti majku, a prekidac kosta 200 kn.
Skinuti pa rastaviti i ako je moguce doci do prekidaca.

Link to comment
Share on other sites

Ma to se sigurno može rastaviti i očistiti kontakte.

Jedino ako nešta nije fizički oštećeno na samom prekidaču.

Traži nekoga elektroničara koji zna šta radi...

Link to comment
Share on other sites

Na stranu sulude cijene popravka, ali auto star 3 god nije pod garancijom??? Pa kolika je garancija na nova Renault vozila?

Link to comment
Share on other sites

Nije nista nenormalno. Dio je napravljen u kompletu a ovlasteni su mjenjaci djelova. Ne popravljaju, rastavljaju i nema kemijanja kod njih.
Ako se neda popravit od strane nekog neovlastenog autoelektricara/dijagnosticara moze se izvuc sastrane prekidac za sva 4 neovisno od te table.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lowlife said:

Nije nista nenormalno. Dio je napravljen u kompletu a ovlasteni su mjenjaci djelova. Ne popravljaju, rastavljaju i nema kemijanja kod njih.
Ako se neda popravit od strane nekog neovlastenog autoelektricara/dijagnosticara moze se izvuc sastrane prekidac za sva 4 neovisno od te table.

 

Meni je nenormalno imati tako glup dizajn... 

Link to comment
Share on other sites

On 06. 02. 2021. at 14:20, Lowlife said:

Ne popravljaju, rastavljaju i nema kemijanja kod njih.
 

Onda neka šalju taj dio na servis. Pa kako uspjevaju preživit s takvim poslovnim modelom?

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Lowlife said:

Kak ne. Promjena ulja i filtera 1200kn. Nabavna cijena mozda 180kn.
Ko bi se hebo s prekidacima?

Pretpostavljam onda, da je u slučaju garancija - da bi slali na popravak.

Pa i da dođe do toga da se treba mijenjati, bolje onda uzet onaj kineski još veći ekran i gotovo. Za manje para.

Link to comment
Share on other sites

Nek ti izvade taj cirkus od tableta i kako je neko naveo neka to servisira. U najgorem slucaju polovni. Za svaki slucaj ja cu svoj od sada stiskat samo na tehnickom 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lowlife said:

Kak ne. Promjena ulja i filtera 1200kn. Nabavna cijena mozda 180kn.
Ko bi se hebo s prekidacima?

Malo si rekao - od 1600 do 1850 kn. 

Nedavno sam imao prvi servis.

Link to comment
Share on other sites

Cijela situacije podsjeća me na staru vectru... Sranja je imala sa tim prekidačem. Na kraju je čačkalica radila 😁

Link to comment
Share on other sites

ne vidim cemu cudenje, sigurno ce se u ovlastenom zezati sa popravljanjem tipke, nova tipka i gas, to se idiotskim inzenjerima zalite sta su ga takvog napravili

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav svima,

 

Samo da se javim, našao sam majstora za popravak navedenog gumba (modula).

Sve je rastavljeno, zamijenjen je dio koji je otišao, ažuriran software za taj gumb i sve istestirano u vožnji, te još jednom provjereno preko kompjutora da ne baca greške.

 

Sve me koštalo 900kn i jedan dan bez auta.

Nije jeftino, ali više nego 7x jeftinije od ovlaštenog servisa koji samo mijenja dijelove i ništa ne popravlja.

Sve sam riješio kod Prekrata u Samoboru, za svaku pohvalu!

 

Lp.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

izvrsno, dobro je znati kako postoji i drugačije rješenje od "sve mijenjaj novo" preskupog...

Link to comment
Share on other sites

A jesi i tu lud a mogao si imati sve novo za 8k. 😁

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.