Jump to content

Clio 3 Ph2 1.5dCI i DPF ili FAP ?


mk32003

Recommended Posts

Bok,

Da li Clio 3 1.5dCI Ph2 , 2011 godina ima DPF ili FAP filter ?

Gledam neke polovnjake za mladog vozača, pa me zanima.

Link to comment
Share on other sites

Ispricavam se ako je krivo, nisam detaljno upoznat, pogledao sam online na brzinu.

Gledam drugi link, dolje, cini se isti podatak?

https://www.rac.co.uk/drive/advice/emissions/euro-emissions-standards/

Euro 5

Implementation date (new approvals): 1 September 2009

Implementation date (all new registrations): 1 January 2011

The big news for Euro 5 was the introduction of particulate filters (DPFs) for diesel vehicles, along with lower limits across the board. For type approvals from September 2011 and new cars from January 2013, diesel vehicles were subject to a new limit on particulate numbers. DPFs capture 99% of all particulate matter and are fitted to every new diesel car. Cars meeting Euro 5 standards emit the equivalent of one grain of sand per kilometre driven.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao megana 3 2009 1.9 dci bez dpf pisalo euro5, imao sam grandtoura 2011 1.9 dci isto euro 5 bez dpfa...ono sto sam ustanovio kada je u pitanju megane 3, većinom kod 78kw i 96kw koji znaju doci bez dpf a to je sljedece: prilikom kupnje znaju skinuti naljepnicu na braniku ispod haube i naljepnicu na vratima pa ti znaj, ali kod dci ako das kontakt ako radi salterica sa strelicama koja pokazuje optimalno prebacivanje brzina to je znak da ima dpf filter, ako toga nema onda nema dpf, tako je na meganu 3, za clia nisam siguran, prvo i osnovno prst u auspuh.

Link to comment
Share on other sites

U prometnoj piše Euro 4, br.šasije: VF1BR2V0H45318879

Gdje mogu provjerit ? Dialogys ili ima nekaj na webu, ili samo u ovlašteni ?

Link to comment
Share on other sites

Nazovi auto vidakovic u vinkovcima, imas na unternetu broj, jako ljubazna ekipa, kazes da bi kupio i das broj sasije da ti kazu te podatke o dpf, iako ja mislim da nema.. ja sam provjeravo 2-3 puta u baoticu (maksimir) ,nece zinut dok ne vide 200kn

Link to comment
Share on other sites

Na webu ima ko kenje tih VIN dekodera, a svi su sumnjivi, traže pare, ukradene baze i plaćanje karticom, paypalom (carvertical).

 

"Does Euro 4 have DPF? Diesel particle filters (DPFs) have been fitted as standard on all Euro 5 vehicles, which were introduced in 2010. However, before this, DPFs were also fitted on some Euro 4 vehicles as well, so check with your manufacturer if you're unsure if your vehicle has one.Feb 6, 2020"

Edited by mk32003
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mk32003 said:

U prometnoj piše Euro 4, br.šasije: VF1BR2V0H45318879

Gdje mogu provjerit ? Dialogys ili ima nekaj na webu, ili samo u ovlašteni ?

K9K 770, Euro 5 s DPF-om i petom diznom. Taj vrti 400 tkm s istim DPF-om. 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.