Jump to content

Rastavljanje vozacevih vrata


Kostur_OS

Recommended Posts

Da li je netko rastavljao vozaceva vrata? Dosta mi krci i vrbrira zvucnik a nisam sigurn da li je obloge ili samog zvucnika pa bi pogledao.
Koliko kuzim do zvucnika mogu doci samo ako sve rastavim.
Ima li netko iskustva?

Link to comment
Share on other sites

Pristup zvučniku bi morao biti omogućen bez skidanja obloge vrata. 

Obično se mrežica zvučnika skida laganim okretanjem u stranu. 

Link to comment
Share on other sites

On 12. 02. 2021. at 22:18, petak said:

Pristup zvučniku bi morao biti omogućen bez skidanja obloge vrata. 

Obično se mrežica zvučnika skida laganim okretanjem u stranu. 

Na zalost ne, bas danas pogledao. Ima samo jedan vijak sasvim ispod u plastici, ostali su vjerovatno u rukohvatu iza plastika...
Poklopac zvucnika je u komadu s pretincem vrata, nema nista da se pomice.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, petak said:

Na kojem je to autu? 

Pa Megane IV 1.5 motor. 5 vrata verzija iako mislim da je na svima isto. Nema Bose sustav.

Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da se mrežica u vratima da skinuti bez da se cijela obloga vrata mora skidati.

Evo jedan filmić kako se skida obloga vratiju na meganu IV

https://www.youtube.com/watch?v=Rk0uOSA150w

 

 

A evo i filmić kako se ta mrežica skida.

https://www.youtube.com/watch?v=CnRlNrmACgY

 

Na filmu su prikazani visokotonci u armaturi table, ali po istom principu bi se morala skidati i mrežica na vratima.

 

P.S. Nisam nikad skidao tu mrežicu na meganu 4 (ali jesam na R5, Scenic I, Scenic II, Scenic III, Laguna II, Megane II, Espace IV - i a svima se mrežica može skinuti bez skidanja obloge vratiju) pa sve skupa uzmi sa dozom opreza.

Ako kreneš u avanturu skidanja mrežice pričekaj da malo zagrije (ili odi u neku toplu garažu) jer su plastike sad jako krte i veća je šansa da će nešto puknuti nego kad je vani toplo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Veliko tnx na filmicima ali definitivno se ne moze samo mrezica skinuti. Cijela ta obloga je u komadu, dosli su i oni pameti i zastitili svoje majstore (Scenic 2 sam skidao i ja za par minuta). Mislio sam staviti neke Hertz zvucnike da dobijem na snazi i dotegnuti ako se vijak olabavio ali mislim da necu previse prckati nakon sto sam odgledao ove filmove.

Hvala na trudu, u svakom slucaju.

Link to comment
Share on other sites

 

Evo Uputstva za zamenu  fabrickih zvucnika Fokal sistemima koji se nude kao dodatna oprema kod ovlascenih zastupnika, Moras skidati cela vrata umsto samo mrezicu ia sam razmislaao da zamenim prednje u ovlascenom ali za sada odustao kada san video da mora sve da se skida ,

megane 4 smontaggio porte e r link 2 focal.pdf

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.