Jump to content

Teško i dugo paljenje na niskoj temperaturi Grand Scenic III Edc, 1.5 dci 110 KS


ajkajesbri

Recommended Posts

Ekipa, možda se netko već sreco sa sličnim problemom ili ima neku ideju koju ja nemam..

Znači, na nižim temperaturama auto vrlo teško pali kada je hladan. Znači zdravo verglanje ako je tipa -5 do 20,25 sekundi (onda ga prekidam na par puta od 4-5 sekundi da ne uništim anlaser).

Prva sumnja nakon pretraživanja raznih tema je bila onaj relej koji kontrolira grijače (logika - teško da su svi grijači otišli u isto vrijeme + zamijenio sam grijač 3 ovo ljeto kada sam riješavao drugi problem jer mi je dijagnostika javljala da je van vrijednosti otpora).

Relej kupljen originalni, zamijenjen - nema promjene.

Provjereni svi osigurači u prostoru motora - ispravni.

za malu šansu da je možda tlak goriva problem pokušao ručno na gumenoj pumpici napumpati prije pokušaja paljenja, nema razlike.

Dim nisam primjetio (što bi bilo da je pumpa problem vjerujem) kada upali.

nakon paljenja nikakvih trokiranja, drmanja motora itd niti povečane potrošnje (tu bih sumnjao na dize da je nešto od toga).

Imate ideja ljudi?  

P.S. auto je kod mene 15ak mjeseci, prošlu zimu nije imao tih problema što nije značajno ali cisto konteksta radi.

E da, ovo je greska koju dijagnostika baca - nije nešto detaljna ali...image.thumb.png.a60c6c0c5e4d419d08d35b3a0f1bd44c.png

Link to comment
Share on other sites

Je vidio, hvala ti. naisao sam na to jos prije ali nema rješenja tamo na zalost niti u cemu je na kraju bio problem...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 21. 02. 2021. at 0:44, ajkajesbri said:

Nisam još, to jest pokušavam riješiti sam..

Da li si riješio problem? Moj 1.6 dCi ujutru sada kada su temperature niže upali nakon 2-3 sekunde ali osjeti se da to teže ide. Bijelog dima nema, potrošnja je standardna. U vožnji nikakvih problema nema. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, EsadCo said:

Da li si riješio problem? Moj 1.6 dCi ujutru sada kada su temperature niže upali nakon 2-3 sekunde ali osjeti se da to teže ide. Bijelog dima nema, potrošnja je standardna. U vožnji nikakvih problema nema. 

 

Ako anlasuje istim tempom a duže mu treba onda moguće do grijača... al ako cujes da se pati da jedva okrene - akumulator

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.