Jump to content

Power steering fault


Goranvk

Recommended Posts

Ekipa,

netko se susreo sa ovim "problemom"? U voznji kad sam smotao iskocila na tabli obavijest doslovno na sekundu, dvije. Tokom dana se vise nije javljalo, volan i servo normalno rade. 

Trazio po netu, nigdje nista ne pise o ovome. 

Scenic III 1.5dci 2014.god

Link to comment
Share on other sites

Meni se to bilo javilo kad je aku krepao. Volan je radio dobro. 

Nakon promjene akumulatora više se nije javljalo.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, petak said:

Meni se to bilo javilo kad je aku krepao. Volan je radio dobro. 

Nakon promjene akumulatora više se nije javljalo.

Konkretno znam da moj aku nije bas bajan, prosli vlasnik 2017. u zimu je mjenjao aku i ubacio je obican Vartu, niti AGM niti EFB iako auto ima SS. Jednom su mi vec u servisu nadopunjavali ga kad sam radio diskove i plocice. I vjerojatno nije prvo put da je izbacio tu obavijest, sjecam se jos jednom da jentako zapistao, ali to toliko kratko traje da tada nisam uspio uloviti sta pise na tabli

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Zemo said:

Pa dobro sta ne uzmes agm ili efb za ss!??

Nadao sam se da ce ovaj ispustit dusu ovu zimu pa da uzmem novi, ali eto jos se drzi...SS uvijek gasim kad sjednem u auto, a meho rekao da teram dok ne crkne

Link to comment
Share on other sites

Ispitaj akumulator. Možda i nije do njega. 

Samo sam ti javio jednu od mogućnosti. Kad aku oslabi Renault često izbacuje razne greške na tabli koje to ustvari nosi već elektronika i senzori podivljaju na pad napona. 

Obično nakon toga akumulator vrlo brzo crkne ili je spreman za zamjenu. 

Ako je aku dobar onda se ta poruka nebi smjela pojavljivati, odnosno ukazuje da nešto stvarno nije dobro sa servom. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.