Jump to content

Crijevo uljnih para


qw47

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Otišlo mi je crijevo uljnih para, skroz je ispucalo i krto i nije ni čudo, auto puni 25. godinu.

Nego jel zna netko kataloški broj tog crijeva ili kako da dođem do te informacije?

Gdje kupiti to crijevo negdje vani (ebay ili neki shop?) ili možda da mi netko izradi?

Probao sam u Tokiću, CIAK auto, Auto Krešo i Sillux i nema nitko od njih.

Jedino što sam uspio iščitat s crijeva i što piše na njemu je: JL-96 CIK AUTX <A03 C.N. Renault

Slika u prilogu gdje se vidi koje mi crijevo treba ako pomaže možda.

1.png

Link to comment
Share on other sites

Za kataloški broj criejva probaj na slijedećem linku

http://www.catcar.info/renault/?lang=en&l=

 

A za izradu crijeva po mjeri prema uzorku imaš slijedeći link

https://www.pasaric.hr/

Nazovi pa se raspitaj.

 

Ali uvijek je pametno priupitati u renaultovom servisu za dobavu i cijenu. koji put znaju iznenaditi s prihvatljivom cijenom dijela

Link to comment
Share on other sites

@petak Hvala puno budem pogledao pa javim ishod.

 

Probao sam već u ovlaštenom, ali nisu u mogućnosti dobaviti navedeno crijevo, rekli su mi da mogu napravit improvizirani popravak s crijevom za benzin iz Tokića što bi bilo 250 kn za crijevo + 1h rada.

Pa s obzirom da nije original, a niti crijevo za tu namjenu tražim nešto bolje, ali ako ne nađem onda ću u ovlaštenom.

Link to comment
Share on other sites

Mogu ja pogledati, ali broj šasije trebam obavezno.

Poslano sa mog SM-N970F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Može, evo broj šasije pa javi ako nešto saznaš: VF1B56LKC15350150

Link to comment
Share on other sites

Hvala!
Na žalost mislim da zbog godina auta to više nije u redovnom prodajnom asortimanu.
A i tako ga je teško naći i vjerujem da bi to trebalo biti ovo na slici.
Teško je naći i opis proizvoda, a na engleski ga negdje zovu "Oil pipe/hose vapor".
Na slici se vidi i OE broj te se nadam da je to doista to i da će biti od neke pomoći.

7a0800f8c047d875f9186617acdbf9b6.jpg

Poslano sa mog SM-N970F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo da napišem update, zaboravih skroz na temu.

Uglavnom jedino rješenje je bilo izradit crijevo kod Pasarića.

Cijena izrade crijeva s obzirom da je unikatno i nema niti nešto slično s drugog auta je 520 kn, ali sad barem Laguna vozi sretno dalje.

Doduše imam nekih novih problema u međuvremenu, ali to je već za drugu temu kad se sabere novca.

Link to comment
Share on other sites

Znači Pasartić uspjeva odrasiti izradu tog crijeva.

Zgodan podatak za nekoga ubuduće.

 

A da li Pasarić ima to crijevo na stanju (jer neka ima) ili ga izrađuje nakon što mu dostaviš staro pa ga onda radi po uzorku.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, petak said:

A da li Pasarić ima to crijevo na stanju (jer neka ima) ili ga izrađuje nakon što mu dostaviš staro pa ga onda radi po uzorku.

radi po dostavljenom uzorku, meni je tako za Taunusa radio po donesenim uzorcima...

Link to comment
Share on other sites

Znam da radi po uzorku.

Mislio sam da možda ima na stanju jer se neka crijeva češće izrađuju

Link to comment
Share on other sites

Ma ovo nisu imali na stanju niti išta slično. Donio sam im staro crijevo i po njemu su izradili, za 3 radna dana je bilo gotovo.

Baš zato što nemaju ništa takvo na stanju je i bila takva cijena.

Rekao mi je čovjek da je malo manje kompleksno i da imaju bilo što slično kao model od prije da bi bila cijena ispod 200 kn.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.