Jump to content

Steering locked


b-ato

Recommended Posts

Evo jednog problema za znalce, moja kćer je nedavno malko udarila svog Megana 2 i obzirom da je popravak bio neisplativ a moror joj je bio izvrstan našli smo drugi auto i u njega prebacili motor. Dakle prebacili smo i ECU, BCR i čitač kartice ali sad mkad smo okušali upaliti na displeju piše "STEERING LOCKED". To je valda neki modul vezan za blokadu upravljača. Zna li netko gdje se to nalazi i ima li još nelkakva elektronika koja se treba prebaciti

Link to comment
Share on other sites

Sorry al moram prvo s ovim , "malko" ga je zveknula, nije se isplatilo popravljat ali se isplatilo kupiti skroz drugi megan, ispod 1000€jel izasao i  sa polupalim motorom .. i onda platiti ruke nekom da prebaci motor i periferiju na taj polupali

steering locked mislim da je povezano sa zavojnicom volana, ali samo po sebi to nije neka problematicna greska, samo poruka da je volan zakljucan.

MEgani 2 ovisni i opremi i kakve su volje :D izbacuju tu gresku kad se auto ugasi, ovisno o diranju volana i/ili  ključ/kartice.

Kak ste prebacivali drugi motor, prestpostavljam da je i "njegova" elektronika tj UCH modul prebacen, a volan je ostao isti pa bi ga to moglo zbuniti.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Elektromehanička brava koja zaključava volan je kodirana. Ako nije uparena s ostatkom elektronike izbacit će grešku.

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

pisalo se negdje da chip treba odlemiti spojiti na komp i poništiti vrijednosti pa se onda takav "prazan" opet vrati i pri prvom kontaktu se vrijednosti prilagode bsi i ecuu. Ima na jubito

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Pozdrav ekipa, na Megane 2 nam otišla Elektromehanička brava, ali je ostala u otvorenom položaju, tj. uz poruku Steering not locked. Trenutno ne znam da li je problem mehanički ili elektronski, ali u Clipu ne baca nikakvu grešku.

Postoji li možda još neki način da se to fixa osim kupovine nove brave? Vidio sam na YT da su neki rastavljali taj dio i svašta nešto kemijali. Ima li to uopće smisla? Čak sam našao da postoji kao "Universal Steering Lock Emulator" koji se ušteka na mjesto brave. E sad, da li je to neka navlakuša ili to zbilja pomaže?

I na kraju, mehaničar koji mi radi na tom problemu, a koji radi i u servisu kaže da je trenutno ta brava teško dobavljiva. Imate li ideju gdje bi još mogao pitati i eventualno naručiti taj dio? Kaže da su cifre toga trenutno oko 3700kn.

S obzirom da smo već dva tjedna bez auta svaka opcija je dobrodošla, samo da se taj problem riješi.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi tavio taj emulator, a zakljucavalo iscupao van da mu ne padne na pamet zakljucati se u voznji.
A kad ti ta poruka izađe? Kad se parkiras i ugasis auto ili u voznji?
Ako je samo pri parkiranju, a u voznji je nema, btk, kad je ta brava ijednog lopova zaustavila

Link to comment
Share on other sites

To se pojavilo kada je bio parkiran u garaži. Mehaničar je utvrdio da je problem mehaničke prirode pa bude probao iskemijati nešto. Najradije bi isprobao taj emulator jel radi ili ne. Mislim da je oko 20USD na aliju. Ako ga tko misli ukrasti neka ga ukradne, ko da bi ga i ova brava u tome spriječila. 

Link to comment
Share on other sites

opet nisi odgovorio do kraja. Pojavilo se u graži i? Jeli i dalje stoji dok voziš ili samo kad ga ugasiš?

Link to comment
Share on other sites

Nije se pojavilo u vožnji nego dok je bio parkiran u garaži. Vožnja je odrađena bez problema, parkirao se u garažu i sljedeće jutro se više nije mogao upaliti zbog ove brave. Zbog nekog problema brava nije zaključala volan, odnosno onaj pipac na bravi se nije izvukao van. Nešto se mehanički zaštekalo u njoj. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo da napišem rješenje koje je napravljeno, pa ako se netko nađe u sličnom problemu da zna o čemu se radi. Na kraju sam kupio bravu koju sam naručio preko nekog web-shopa u Poljskoj. Našao sam ju preko part numbera 8201340959 i sa dostavom me izašla 204€. Trebalo je da nekih 8 dana da stigne na moju adresu.

IMG_20210924_123236_resized_20210927_112932932.jpg

IMG_20210924_123456_resized_20210927_112932725.jpg

Edited by Petar_Kc
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 27. 09. 2021. at 11:30, Petar_Kc said:

Evo da napišem rješenje koje je napravljeno, pa ako se netko nađe u sličnom problemu da zna o čemu se radi. Na kraju sam kupio bravu koju sam naručio preko nekog web-shopa u Poljskoj. Našao sam ju preko part numbera 8201340959 i sa dostavom me izašla 204€. Trebalo je da nekih 8 dana da stigne na moju adresu.

IMG_20210924_123236_resized_20210927_112932932.jpg

IMG_20210924_123456_resized_20210927_112932725.jpg

Može molim te link odakle si naručio, jel možda sa ovog weba? https://moto-dynamic.com/8201340959,3,4,32120
Kako si odradio kodiranje? Čitam da nije plug and play nego da treba kodirati i da onda sve radi kak treba.
 

Megane je odlučio da mu se ne da van iz garaže i nema boga da upali nego samo javlja grešku "steering not locked".

Link to comment
Share on other sites

To je taj link s kojeg sam naručio. Zamjenu je odradio majstor koji ima i Clip, nisam ga pitao što je točno napravio i da li je morao nešto dodatno kodirati tako da ti ne bih znao detalje. Mislio sam da je samo p'n'p s obzirom da je to dio koji je bio novi i nije bio u nijednom autu. To kodiranje možda vrijedi za one koji su skinuti sa nekog drugog auta.

Dobro da vam je ostao u garaži, odnosno da nije ostao negdje na parkingu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prčkanjem po šarafiću uspio sam mehanički zalockati volan i elektronika odradi svoje, ali i dalje neće upaliti. 
U pon će na dijagnostiku pa ćemo vidjeti što i kako dalje.

 

@Petar_Kc, je u garaži na poslu na razini -3 :D

Link to comment
Share on other sites

Aha, ta garaža 😫, barem je na suhom ostao. U mojem slučaju nije bilo nikakvih grešaka na dijagnostici. Majstor je skinuo bravu, pokušavao nešto kemijati, ali bezuspješno. Bili smo bez auta gotovo mjesec dana sve dok nisam popi... I sam naručio ovu bravu iz Poljske. 

Link to comment
Share on other sites

hrabro si to napravio , mislim s obzirom da je moglo biti da nesto ne pase.

Link to comment
Share on other sites

Riskirao sam jer nije bilo drugog rješenja, a prema kataloškom broju to je trebao biti taj dio. Majstor je rekao da kod nas košta oko 3800kn, ali ga bije bilo nigdje za nabaviti. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.