Jump to content

Clio 2 ph2 "muke po airbagu"


Chiko83

Recommended Posts

Pitanje za majstore s iskustvom: U pitanju je clio 2, 1.2 8v 2004. Imao sam situaciju s ispaljenim suvozačkim zatezačem pojasa, i zamijenio sam zatezač i centralu airbaga jer mi je dao te greške na dijagnostici, međutim nije mi obrisao lampice od zračnog i SERV, a po nekim zguglanim saznanjima trebao je to učinit automatski nakon promjene. I spojim ja danas dijagnostiku da pogledam u čemu je još problem i ispiše on meni da ima dvije greške. Jednu sam riješio(uključio sam passenger airbag locking type, nudio je opciju "by key", a bilo je prije "without"), međutim izbacuje mi i dalje još jednu grešku, kod greške DF187, i nju nemogu promijenit makar imam opcije "with" i "without", ali ne želi prihvatiti moj odabir... Uglavnom, moj zaključak je da je centrala koju sam stavio bila u autu koji je imao samo jedan zračni jastuk, pa shodno tome nije imao ni onu bravicu za zaključavanje suvozačkog jastuka. Jesam li u pravu? I kako to riješiti, clip ili ddt4all, ili moram baš u ovlašteni? Ili nema lijeka tome? Evo par slikica kaj mi piše na dijagnostici...

20210316_171758.jpg

20210316_172242.jpg

20210316_175925.jpg

20210316_180738.jpg

Edited by Chiko83
Link to comment
Share on other sites

Zašto nisi svoju centralu dao reparirati za 50€?
Jesi stavio drugi ispravan airbag i zatezač?
Ne smije se centrala montirati prije nego zamjeniš sve i tek onda spojiš akumulator.

Link to comment
Share on other sites

Airbagovi su netaknuti, zatezač promijenjen, nemam pojma zašto je ispalio, tako sam kupio auto... A centralu sam stavio drugu jer po cijeni kolko me došla, za tih 50€ dobijem tri... A znam da je ispravna, al izgleda da ću je morati konfigurirati preko clipa, barem sam tako informiran zasad... 

Link to comment
Share on other sites

Crash senzor se aktivirao što znači da je bio nekakav udarac. Jastuk nije morao iskočiti. Nije sve u centrali airbaga. Clip i ako uspiješ...

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Koliko znam Clio 2 ne ispucava zatezac bez jastuka.
Možda je okinuo jastuk a on nije ispalio.
Jel onaj u sjedalu ok?
Znaju zašiti sjedalo pa ne znas da je okinuo.

Link to comment
Share on other sites

Nema bočnih jastuka, samo volan i armatura...

 

Link to comment
Share on other sites

Ček ako je Clio II ph 2 on mora imati jastuke u sjedalu.
Iskreno ne znam za inačicu da ima samo 2 jastuka osim ako nije bio N1

Link to comment
Share on other sites

1.2 8v, base oprema 2004. Samo vozačev i suvozačev, nema bočnih u sjedalima...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je čudno. Ja sam imao bazni Clio ph2 iz 2001., oprema Authentiqe (goli pištolj) i imao je bočne jastuke u sjedalima. Nije vrag da su kroz 3 godine to skinuli iz standarda?!

Link to comment
Share on other sites

On 17. 03. 2021. at 0:31, Chiko83 said:

Airbagovi su netaknuti, zatezač promijenjen, nemam pojma zašto je ispalio, tako sam kupio auto... A centralu sam stavio drugu jer po cijeni kolko me došla, za tih 50€ dobijem tri... A znam da je ispravna, al izgleda da ću je morati konfigurirati preko clipa, barem sam tako informiran zasad... 

e jbg, izgleda da nije tako. Bolje da si svoju reparirao jer ona ''zna'' koliko jastuka imaš

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Flek said:

Ovo je čudno. Ja sam imao bazni Clio ph2 iz 2001., oprema Authentiqe (goli pištolj) i imao je bočne jastuke u sjedalima. Nije vrag da su kroz 3 godine to skinuli iz standarda?!

Ja se niš ne čudim, storia iz koje sam skinuo centralu je 2006. godina, a krcata tvrdom jeftinom plastikom, a ovaj moj iz 2004. s nikakvom opremom ima mekanu plastiku na armaturi i ne izgleda tak jeftino ko storia. Štedili su kasnije na svakom čošku...

Link to comment
Share on other sites

Ženin authentique je iz 2004. , ima bočne airbagove, tu mekanu plastiku. A bazična oprema, samo su klima i radio doplaćeni.

Link to comment
Share on other sites

A jbg, moj ipak ima samo prednje jastuke... Znači da ipak ima neke razlike...

Link to comment
Share on other sites

Ne, kupljen je nov u Splitu(Gašperov).

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.