Jump to content

Brava paljenja


jopa_22

Recommended Posts

Događa nam se da nestane struje na ventilaciji i na radiu kad se u vožnji pomakne ključ, unutar brave dolazi do nekog kratkog spoja ili gubi kontakt...mogu li raskopat bravu...jel netko imao sličan problem?

Probao sam očistit kontakt sprejem ... Pomoglo je dva dana i onda ispočetka.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 17. 03. 2021. at 9:07, jopa_22 said:

Događa nam se da nestane struje na ventilaciji i na radiu kad se u vožnji pomakne ključ, unutar brave dolazi do nekog kratkog spoja ili gubi kontakt...mogu li raskopat bravu...jel netko imao sličan problem?

Probao sam očistit kontakt sprejem ... Pomoglo je dva dana i onda ispočetka.

Hvala

Zar je moguće da je brava toliko razmrdana od extra težine na ključu ( privjesci, dodatni ključevi... probati voziti samo sa ključem na kojem se ne klati ništa? ) Drugo mi ništa ne pada na pamet, osim prljavštine koja je unesena unutra sa ključem, ali to je onda morao biti jako mastan ključ ili pun soli...? 

Link to comment
Share on other sites

Raskopao sam bravu!

Al da se nadovežem na tvoje pitanje, na ključu je samo privjesak od nekoliko grama pa nisam računao da je u njemu problem ali sam ga skinuo i probao...događalo se isto...trebam promijeniti nosač motora pa su prisutne vibracije u vožnji koje razdrmaju i auto i vozača :D 

Sad na ovaj dio s raskapanjem, brava odnosno cilindar nije direktno povezan s paljenjem...tako da ako netko ima isti problem kao i ja ne mor mijenjat cijelu bravu već smo kabel... ključ okreće mehanizam koji je naslanja na sustav paljenja koji je poprilično jednostavan a problem mi je stvarao kontakt odnosno garež koja se od paljenja napravila na bakrenim kontaktima...nisam otvarao mehanizam samo sam ga našpricao s carb cleanerom nekoliko puta i stvar opet funkcionira besprijekorno...ako će poslužit godinu dana ja zadovoljan...jedom godišnje pristajem odraditi čišćenje ako s druge strane to ne potraje toliko nabavit ću drugi kabel...očistit ga...zaštitit i ugradit...

Prije svega najviše sam zadovoljan novim znanjem :)

Edited by jopa_22
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.