Jump to content

Megane 2 poluosovina


amilov

Recommended Posts

Danas sam skinuo prednji lijevi amortizer jer je pukla opruga (Megane 2 Grandtour 2007 1.5 dci) i lijeva poluosovina mi se doslovce samo izvukla. Svo ulje je naravno iscurilo. 

Je li normalno da se tako lako izvuče? Pred par godina su stavljene nove. 

Planiram samo zamijeniti brtvu i promijeniti ulje. 

Link to comment
Share on other sites

Na TL4 uopće nije normalno da sama ispadne, štoviše, nekad je treba pošteno izgurati van, moguće je da ti fali osigurač na kraju poluosovine koji ulazi u mjenjač. 

Posebno ako nisu original poluosovinu stavili. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, direstraits said:

Na TL4 uopće nije normalno da sama ispadne, štoviše, nekad je treba pošteno izgurati van, moguće je da ti fali osigurač na kraju poluosovine koji ulazi u mjenjač. 

Posebno ako nisu original poluosovinu stavili. 

Gledam malo slike po netu i niti jedna za Megane 2 nema osigurač na kraju. Na drugima vidim da imaju prsten na kraju. 

Btw, platitili smo pošteno jer je navodno radio s original dijelovima. 

Edited by amilov
Link to comment
Share on other sites

Nema osigurac u mjenjacu, nego opruga u unutrasnjem zglobu gura poluosovinu unutra

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, robyakarider said:

Nema osigurac u mjenjacu, nego opruga u unutrasnjem zglobu gura poluosovinu unutra

Bravo. Samo mi je trebala potvrda. Osjetim pod rukom da je neka opruga unutra. 

Hvala.

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, robyakarider said:

Nema osigurac u mjenjacu, nego opruga u unutrasnjem zglobu gura poluosovinu unutra

Mislim na ovaj osigurač. 

20210322_172246.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

znam na koji mislis 🙂

da mi je skupiti svo ulje koji mi je tako iscurilo iz renola i pezola imao bih barem deset litara 😆

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.