Jump to content

scenic 3, tvornicka kuka..problem sa strujom


ChILd_ReBoRn

Recommended Posts

Mene dok hebe, onda me selektivno hebe. Dakle imam nekih gradjevinskih radova i trebam prikolicu. Radilo sve super do neki dan. Danas ustekam, i stalno mi svijetli desno stop svjetlo, cak i ako je auto ugasen. Zmigavci i pozicija radi. Kad stisnem kocnicu, nista se ne dogadja..samo svijetli desni. Probao prikolicu na drugom autu, sve ok. Scenic ima 13 pin uticnicu, ja koristim adapter na 7 pina. Mala sansa da adapter zajebava.  Bojim se da je modul od uticnice. Gdje se on nalazi? u gepeku iza desnog tapecirunga...? Na tu stranu ide kabel od uticnice.....

Link to comment
Share on other sites

Gotovo sam siguran da je ovo problem, iako ne znam zasto. Iznutra ima 5 releja, ni jedan nije trajno spojen...Ne znam da li postoje zamjenski moduli da su samo plug and play...

Mjerio sam na uticnici, pin layout mi daje da je pin 6 stop svjetlo, a pin 3 masa. Ja na ta dva pina imam 14,7V7dVok auto radi, dakle direktna veza sa akumulatorom..Tu bi trebalo biti 0V, a kad stisnem kocnicu, onda 12V..

20210323_125408.jpg

Link to comment
Share on other sites

Očisti za početak utičnicu na autu, rastavi i vidi da nije negdje sebastianšlus. Pogledaj i kontakte/kablove koji idu na masu. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, direstraits said:

Očisti za početak utičnicu na autu, rastavi i vidi da nije negdje sebastianšlus. Pogledaj i kontakte/kablove koji idu na masu. 

Rastepao sam sve.. utičnica iznutra je ko nova... kablovi su fiksirani iza branika i po šasiji i ne vidim da su igdje oštećeni. Na trenutke kvar nestaje.. pa se opet pojavi. Sam modul iznutra izgleda ko da je jutros sastavljen... Da me masa hebe, onda bi pobijalo i sve ostalo.. mene samo kocnica zeza

Link to comment
Share on other sites

Dakle.. otišao sam u renault servis.. tek toliko.. pitati koliko košta modul.. našli su nekakav.. koji je kao zamjenski.. ali da je to to.. 13 pina i sve to.. nekih 850kn... Je ali.. treba 2..3 h posla da se smontira...
Sad malo googlam i tražim sve to... našao sam da bosal radi kit sa identičnim modulom i piše da je za scenic mojeg godišta...
Nadalje, kolega koji ima radionu može nabaviti (povoljniji) modul za nissa qashqai istog pin layouta.. koji je gotovo siguran da odgovara... za 680kn. Bosal-oris ga proizvodi ( dobijem cijeli wire harness i utičnicu).. Budemo probali samo uštekati i vidjeti da li radi. ne traži nikakvu registraciju na racunalu auta.. i  moj scenic nema dojavu neispravnih zaruljica. Vjerujem da bude sve ok...

Također.. ljudi u servisu su bili ful susretljivi i reli mi da provjerim da nije kratki spoj u konektoru koji ustekavam u modul (sanse su za to 1:100000) i na uticnici jer su pinovi blizu (zapravo nisu.. jedan nasuprot drugog). Obje strane su otvorene.. pregledane.. i izgledaju kao da su jucer izasle iz trgovine... Gotovo sam siguran da direktno spojim zicu od stop svjetla na instalaciju stop svjetla auta da bi sve radilo kako treba... Bas zato jer nemam nikakvu can bus komunikaciju sa racunalom.. ne vidim sto bi komuniciralo.. ne gase mi se senzori kad nosim 13 pinski nosac za bicikle (a trebali bi), nemam spomenutu dojavu za zaruljice... No 3 auto elektricara kazu da ne spajam direktno (spojio bi samo stop.. ostalo ostavio rpeko modula). Ne zelim sjebati jos nesto vise.. jer imam gradjevinskih radova doma i svaka kuna se 2 put okrene... a nemam sto okretati vec neko vrijeme... tako da idem na najjeftiniju sigurnu opciju.. bosal-oris..

Link to comment
Share on other sites

Jel netko "mesarski" spajao instalaciju za prikolicu? U dogledno vrijeme namjeravam montirati kuku pa da čujem iskustva...

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ide bez problema, nije neka mudrost. 

Ako imaš parking senzore tipa čut ćeš kad udari ide bez modula. 

Link to comment
Share on other sites

Tako sam si i mislio da se moze spojiti na vulgaris način...
No.. vezano uz moj problem. Krepala mi žaruljica na desnom stop svjetlu AUTA. Nisam skuzio jer je bio dan. I toje ocito poremetilo otpore i zblesavilo modul. Jucer zamijenim zaruljicu (5kn) i isprobam 13 pinski nosac od bicikla.. i sve radi savrseno... tako da.. fuckit... skoro kupio modul za 720 kn....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

dobro da si skužio :D Bem ti servis kad oni nisu u to prvo posumnjali

mislim kad imaš taj modul da se zadnje svjetlo za maglu ne pali na autu nego samo na prikolici. To zbog eventualnog odsjaja od većih prikolica prema retrovizoru vozača

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

nisam probao.. prikolica je stara tehnika Bjelovar.. 7 pinova.. a na nosacu nisam vidio da li radi samo maglenka na njemu ili i na autu. Zivcira me sto ne gasi senzore ...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.