Jump to content

Clio 2 ne pali


Miro

Recommended Posts

Modificiran je teska riječ, komande ventilacije od megana1. Prekidač od grijaca zadnjeg stakla nikad nisam vidio na tom mjestu na cliu2..

Vratimo se na probleme koje imas sa autom: da li su simptomi počeli kad si okačio zastavicu sa “krivim/pravim” prvim poljem?

Ili bi ti možda onaj stručnjak gore dao savjet da promjenis grijače na 1.4 16V kao sto je neki njegov pajdo na 1.5dci promijenio kablove pa mu je prestao trokirati? Ili čarobno čišćenje senzora GMT?

Ili onaj znalac sto se razbacuje kodovima motora a nezna na slici/videu prepoznati 1.4 16V/1.6 16V ali zna sa stelanje ventila traje max 1h?

Nikad u životu nisam čišćenjem senzora GMT na renolu uspio to popraviti. Nikad. Ni nitko koga poznam. A poznam puno mehaničara..i električara..i dobrih i onih drugih koje najviše volite pa mislite da su svi takvi.Ako ke senzor radilice los ili nedajbože prljav auto će verglati svejedno. I ako je relej pumpe benzina ili sama pumpa problem isto će verglati. Neće verglati samo ako je kontaktbravica losa, alnaser u kvaru, pao/puko/preskočio zupcasti ili je instalacija losa.

Snimka onog kuckanja oko motora je totalno neupotrebljiva jer taman kad kreneš prema izvoru zvuka se udaljis i bzvze, tako da može zbilja biti do hidropodizaca a i ne mora. Lagano dimljenje može biti antifriz iz termostata a može biti i instalacija ispod termostata/iznad zvona nagrižena istim tim antifrziom i uljem, ostala bez izolacije oa povremeno se spoji nešto sto nebi trebalo pa se auto čudno ponaša..a možda mi i kristalna kugla ima smetnje jer već 2i pol mjeseca nisam zaprljao ruke..

 

Modificiran je teska riječ, komande ventilacije od megana1. Prekidač od grijaca zadnjeg stakla nikad nisam vidio na tom mjestu na cliu2..

Vratimo se na probleme koje imas sa autom: da li su simptomi počeli kad si okačio zastavicu sa “krivim/pravim” prvim poljem?

Ili bi ti možda onaj stručnjak gore dao savjet da promjenis grijače na 1.4 16V kao sto je neki njegov pajdo na 1.5dci promijenio kablove pa mu je prestao trokirati? Ili čarobno čišćenje senzora GMT?

Ili onaj znalac sto se razbacuje kodovima motora a nezna na slici/videu prepoznati 1.4 16V/1.6 16V ali zna sa stelanje ventila traje max 1h?

Nikad u životu nisam čišćenjem senzora GMT na renolu uspio to popraviti. Nikad. Ni nitko koga poznam. A poznam puno mehaničara..i električara..i dobrih i onih drugih koje najviše volite pa mislite da su svi takvi.Ako ke senzor radilice los ili nedajbože prljav auto će verglati svejedno. I ako je relej pumpe benzina ili sama pumpa problem isto će verglati. Neće verglati samo ako je kontaktbravica losa, alnaser u kvaru, pao/puko/preskočio zupcasti ili je instalacija losa.

Snimka onog kuckanja oko motora je totalno neupotrebljiva jer taman kad kreneš prema izvoru zvuka se udaljis i bzvze, tako da može zbilja biti do hidropodizaca a i ne mora. Lagano dimljenje može biti antifriz iz termostata a može biti i instalacija ispod termostata/iznad zvona nagrižena istim tim antifrziom i uljem, ostala bez izolacije oa povremeno se spoji nešto sto nebi trebalo pa se auto čudno ponaša..a možda mi i kristalna kugla ima smetnje jer već 2i pol mjeseca nisam zaprljao ruke..

 

Modificiran je teska riječ, komande ventilacije od megana1. Prekidač od grijaca zadnjeg stakla nikad nisam vidio na tom mjestu na cliu2..

Vratimo se na probleme koje imas sa autom: da li su simptomi počeli kad si okačio zastavicu sa “krivim/pravim” prvim poljem?

Ili bi ti možda onaj stručnjak gore dao savjet da promjenis grijače na 1.4 16V kao sto je neki njegov pajdo na 1.5dci promijenio kablove pa mu je prestao trokirati? Ili čarobno čišćenje senzora GMT?

Ili onaj znalac sto se razbacuje kodovima motora a nezna na slici/videu prepoznati 1.4 16V/1.6 16V ali zna sa stelanje ventila traje max 1h?

Nikad u životu nisam čišćenjem senzora GMT na renolu uspio to popraviti. Nikad. Ni nitko koga poznam. A poznam puno mehaničara..i električara..i dobrih i onih drugih koje najviše volite pa mislite da su svi takvi.Ako ke senzor radilice los ili nedajbože prljav auto će verglati svejedno. I ako je relej pumpe benzina ili sama pumpa problem isto će verglati. Neće verglati samo ako je kontaktbravica losa, alnaser u kvaru, pao/puko/preskočio zupcasti ili je instalacija losa.

Snimka onog kuckanja oko motora je totalno neupotrebljiva jer taman kad kreneš prema izvoru zvuka se udaljis i bzvze, tako da može zbilja biti do hidropodizaca a i ne mora. Lagano dimljenje može biti antifriz iz termostata a može biti i instalacija ispod termostata/iznad zvona nagrižena istim tim antifrziom i uljem, ostala bez izolacije oa povremeno se spoji nešto sto nebi trebalo pa se auto čudno ponaša..a možda mi i kristalna kugla ima smetnje jer već 2i pol mjeseca nisam zaprljao ruke..

 

Link to comment
Share on other sites

Neka si ti okinuo Submit gumb ne dvaput nego triput 🤣

Jedna nadopuna iz prve ruke: kada je relej pumpe goriva loš, Clio II će verglati par sekundi i prestati verglati. Uz to, relej pumpe goriva i relej injectora/lambda sondi su međusobno spojeni pa kad je relej pumpe goriva u defektu onda naizmjenično lupaju oba. To mi se upravo dogodilo prije dva mjeseca, napravio sam topic o tome. Zanimljiva situacija :) 

Link to comment
Share on other sites



Dobra večer svima. Da malo dignem temu. Posjedujem Clio 2, 1.2 16v, kupljen  u studenom 2020. godine. Auto je radio odlično do mjeseca svibnja i otada je počeo zezati sa paljenjem. ....


Veliki strucnjak Laci. Dosao je malo iz carobne kugle bacit par pametnih. Da na slici je 1.4 ali koji q.. valjda covjek zna sta ima kad je napisao 1.2.
  • Confused 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nije čarobna nego kristalna!
Poanta je u detaljima.

Slikao je i snimio svoj motor kako radi. Na slici i videu je 1.4 16V, iako je čovjek na početku mislio da mu je auto 1.2 ipak se ispostavilo u međuvremenu kad je radio distribuciju da nije. Znaci 2puta je potvrđeno da nije original motor u upotrebi nego je modificiran. I onda mu se i dalje objašnjava kako se na 1.2 štelaju ventili. Necu reci da neznas nego da lajes na krivo drvo u ovom slučaju.
Često me podsjećaš na onoga sto bi kupio 4x4 jer živi na brdu i barata sa informacijama.
 

@Med0Bilo bi steta da tako dobar post pun intriga, neočekivanih zapleta i ponuđenih opcija bude pročitan samo jednom :ahaa:

Edited by laci
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

@laci

Da te ne castim raznim lijepim izrazima kako ti imas obicaj castit tu ekipu..

Svaki tvoj post je neki konflikt, vrijedanje, pametovanje, ponizavanje, nadjebavanje.. dosta ljudi tu i ne posta radi takvih. Kao i martinko i jos xx clanova kojima ovo ide na q... svest ce se sve na teme o koroni, biciklizmu i guzicama..

Link to comment
Share on other sites

kakva ventilacija od megana? Ovako kod mojih izgledaju ti gumbovi, s tim da nema klimu, ali ima motorić za zatvaranje klapne svježeg zraka dok ovaj žuti ima klimu, ali se recirkulacija pali gumbom ventilatora u drugu stranu. 

Prva slika Clio 2 ph1, 1998.

Druga slika Thalia 2001

DSC03175.JPG

WhatsApp Image 2018-05-02 at 21.39.03.jpeg

Link to comment
Share on other sites

On 04. 01. 2022. at 12:43, Lowlife said:

@laci

Da te ne castim raznim lijepim izrazima kako ti imas obicaj castit tu ekipu..

Svaki tvoj post je neki konflikt, vrijedanje, pametovanje, ponizavanje, nadjebavanje.. dosta ljudi tu i ne posta radi takvih. Kao i martinko i jos xx clanova kojima ovo ide na q... svest ce se sve na teme o koroni, biciklizmu i guzicama..

Dragi korisniče foruma.

Necu biti kao ti iako kažeš da jesam. Vidim da nisi upoznat sa mojim osebujnim karakterom pa slobodno prođi kroz povijest(neki smo tu malo duže od 2-3 godine) i vidi kad sam koga častio sa “lijepim izrazima”, možda dozivis prosvjetljenje. 
Budući da se poistovjećuješ sa tim nekima koje si naveo govori o tebi. 
Ako ne volis bicikliste kao ni ja nemoj ići u taj topic kao sto ga i ja izbjegavam. 
Inače, ako ću pomoc i ako sam taj tren zainteresiran i raspolozen tipkati ću pomoc ili ako već nije milion puta napisano.. ako ne necu ni pokušavati ispasti pametniji nego jesam i pisati nešto sto nisam potpuno siguran.

Godina je tek počela, pokusaj uživati u njoj i drž se sunčane strane ulice.

Toliko od mene prema tebi. 
 

LP

Laci

Edited by laci
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

zbilja je tuzno biti sam na ovako divan suncan dan mnogi misle da ja radim rekoh sebi dobar stos... 🤓

Gledam lijepe djevojčice 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Neki tu se uzjebu na prvu krivu informaciju kao da za novce odgovaramo na pitanja.

Najlakse je srat po tudim eventualno krivim odgovorima.

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Evo kratak update... zamjenjen senzor polozaja radilice i auto pali kao i prije i broj okretaja motora uredno radi, tako ako netko ima slicnih problema da zna kako ih rijesiti. Zamjena nije bas skroz jednostavna kao na benzincu, ali nije ni prekomplicirana. Treba skinuti akumulator i nosac akumulatora (onaj metalni kavez, filter goriva i elektroniku koja je po kavezu) i onda se moze prici senzoru i skunuti ga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, hrvojexyz said:

Neki tu se uzjebu na prvu krivu informaciju kao da za novce odgovaramo na pitanja.

Najlakse je srat po tudim eventualno krivim odgovorima.

A ne najbolje bit vegeta i u sve se razumit...Ako nesto neznas onda nepises gluposti.Ocito je nekim bitno kolio imaju postova pa blebecu  bilo sta.. . I onda kad covik koji je automehanicar kaze nesto... Onda nije normalan.. A odrzaje takve aute... 

 

 

Link to comment
Share on other sites



A ne najbolje bit vegeta i u sve se razumit...Ako nesto neznas onda nepises gluposti.Ocito je nekim bitno kolio imaju postova pa blebecu  bilo sta.. . I onda kad covik koji je automehanicar kaze nesto... Onda nije normalan.. A odrzaje takve aute... 
 
 


Ja ne pisem gluposti i ne blebecem.

A koga iskreno zaboli rac sto je on automehanicar. Kome je on to pomogao s necim dobrim i pametnim komentarom na ovom forumu? I sta je to pametno napisao u ovom slucaju? Pogledao je slucajno na link gdje je covjek stavio sliku motora mada je malo vise taj isti napisao da ima 1.2 16v?

Nema smisla. Ali sad da se cijeli forum suzdrzava komentara po tvome samo zato sto je on automehanicar??? Koji je smisao ove cijele price onda. Cekamo par mehanicara.. pa uzmi onda faking telefon koji ti je besplatan pa nazovi jednog od 200 automehanicara za misljenje
  • Haha 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Potpis !

on je mehanicar , uuu , najbolje da nitko nis drugi ne pise da ne naljutimo doktora magistra mehanicara krivom informacijom o necemu

Pet puta sam  vise  na ovom forumu saznao od ljudi koji nisu mehanicari nego od onih koji jesu.

Kaj da mi sad njemu idemo secirat post, od toga da se primio komandi ventilacije  , kakve to jbn veze ima sa motorom i autom ? I to je jos krivo rekao da su od megana 1, od crveno bijelih polja na zastavi Hrvatske, kakve to veze s icim ima.

Ne treba se mjesati tamo di neznas al u svakom slucaju, ikakva pomoc je bolja od nikakve. Ja sam prije par godina kupio megana dizela(ne svog jasno) koji nije palio zagrijan, samo bi verglo u prazno. Cijena je bila dobro, vozio sam auto, vidio da zagrijane ne pali iz prve nikako , i kupio ga svejedno, bez ikakve dijagnostike ili tudeg misljenja.

Dosao doma, otisao elektricaru i uputio ga da mislim da je senzor radilice.

Covjek me zove, senzor radilice je , promjenio ga , odonda nikad problema sa paljenjem.

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, ipak smo bolji od Facebook grupa, tamo na jedno pitanje dobiješ 100 razlicitih odgovora plus 50 podjebavanja plus 50 onih koji misle da treba neki vic nabaciti u vezi marke vozila, itd.
Vazno je znati filtrirati bat 5, 6 mogućih odgovora pa nešto možda i bude. Kad bi se na svaku upadicu nervirao, ode pol zivota.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lowlife said:


 

 


Ja ne pisem gluposti i ne blebecem.

 

 

Ne kuzim di si procita i kako si svatija da se odnosi na tebe..? 

Kazem opcenito da je bolje nista nepisti nego pisat gluposti ko neki..... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma dobro ima nas tu svakakvih.. 99.9% nas tu nisu mehanicari ni priblizno toj struci. Ali imaju znanje i rade mahaniku ili elektroniku od mlade dobi ili sarafaju iz hobija.

Link to comment
Share on other sites

Uvaženi prodavatelju svetih gralova, ovim putem ti se obraćam.

 Ja osobno,  strasno naljućeni dr.mr.fr.spec.meho: 

U svom skillsetu nemas skill koji bi upotrijebio da shvatiš koja je veza (koncetriraj se sada bas jako) između komandi ventilacije od meg1 sa kockicama na zastavici objesenoj na retrovizor u odnosu na motor koji trokira i sve skupa sa ostalim varijantama..još sam napisao u prvoj verziji puno puno slova ali sam ih odlučio maknuti jer biš izgubio koncentraciju i zaključio da te vrijeđam, barem. Ugl ne kuzis i nećeš nikad usvojiti skill za kuziti neke stvari. A možda ti je i tako bolje. 
Zatvori šiber jer na tvojoj strani ulice je dosta tmurno.. da ti ne poplavi one pretince u podu. 
 

Evo i tebe ću lijepo pozdraviti

LP

Laci


 

:deda:

Jednom davno

auto forumima su se služili autoentuzijasti 

a onda su se vremena promijenila

muški su počeli

brijati prsa,

 noge,

 skupljati

skilove i otvoreno biti cmizdravi. 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.