Jump to content

Krovni nosači, krovne kutije, nosači bicikla i skija


braxinjo

Recommended Posts

Vidjeh prije par dana Citroen C1 sa krovnom kutijom od 460L :D

Naprijed mu prekriva dobar dio šajbe iako visoko, a iza brijem ne može otvoriti bunker do kraja.  Prva pomisao je bila kako će ga Senjska bura dići u zrak s tim :D :D

Edited by Med0
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Je li netko uzimao krovne nosače iz Lidla? Razmišljam da uzmem za Daciu. Samo za kratke relacije. Trebaju mi da prevezem lojtre i sl.da ne moram spuštati siceve i gurati u auto. 

https://www.lidl.hr/hr/letak/ponude-od-27-09-do-isteka-zaliha-pogledajte-najnovije-lidlove-ponude/view/p62430/page/26

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Imao na Laguni.
Vozio bicikle i ostalo što sam trebao.
Nikakvih problema i manjkavosti nisam našao.
Ja sam svoje skidao kad nisu trebali ali prijatelj je svoje ostavio 5g i vise nije mogao skinuti jer su bravice skroz zahrđale pa je morao rezati.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zapinje i hrđa i na boli me briga thule-u vidio svojim očima. Špricnuti tu i tamo u bravu, nije problem, Al nekima očito je.

Edited by CRN11
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

taj 591 je kompletno zesci fail, dva sam dobio nova u garanciji i na koncu uzeo vulgaris 532...

598 je dosta bolji, ali nisam ga htio uzimat :D

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, riceburner said:

taj 591 je kompletno zesci fail, dva sam dobio nova u garanciji i na koncu uzeo vulgaris 532...

598 je dosta bolji, ali nisam ga htio uzimat :D

Thx! 👍  Baš gledam 598 jer sutra idem po novi bike.

Link to comment
Share on other sites

On 18. 12. 2021. at 22:13, riceburner said:

taj 591 je kompletno zesci fail, dva sam dobio nova u garanciji i na koncu uzeo vulgaris 532...

598 je dosta bolji, ali nisam ga htio uzimat :D

Vozio sam jedno 1000x bajs na 591 i nisam imao nikad nikakvih problema. Ovo za krađu se vidi da je dosta lagano maznut, ali srecom nisam imao nikad potrebu da mi bicikl bude neko duže vrijeme na krovu, a ja negdje daleko od auta.

kad se navikneš na 591, 532 je baš zastarjelo i sporo

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AllesGut said:

Vozio sam jedno 1000x bajs na 591 i nisam imao nikad nikakvih problema. Ovo za krađu se vidi da je dosta lagano maznut, ali srecom nisam imao nikad potrebu da mi bicikl bude neko duže vrijeme na krovu, a ja negdje daleko od auta.

kad se navikneš na 591, 532 je baš zastarjelo i sporo

ja sam imao prve serije 591 kad su tek izašle, možda su kasnije poboljšali mehanizam, ali meni nakon 2x što se raspalo je bilo fala lepa...

plus na 591 su mi se bajkovi više ljuljali nego na 532... možda se odvažim uzet 598, jer će mi uskoro trebat treći nosać za kćerin bajk, pa bum videl :D

Link to comment
Share on other sites

Ima dva komada 591 (dali su prva, druga ili 22 serija nemam pojma) s kojima sam zadovoljan prvenstveno radi jednostavnoscu montaze..za more posudim i jedan 532 za djecji bajk, nije los i sluzi svrsi ali jednostavnije je s 591.

Tijekom voznje je sve ok, vozin se kao i da nisu gore a ne ostavljam auto beu nadzora kad su bajkovi gore bas kao sto je i AllesGut prije i napisao.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, pere said:

20 Kg je jos i mrsavo. Dok vidim da imaju 23-30 kg... treba to stavit na krov bogte!

lako kad imas niski auto :D ja sam u par navrata za touarega moral uzet štokrlin, jer se nije smelo gazit po pragovima :rtfm:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Kaj je na najbolja varijanta za prijevoz 3 bicikla? Ak stavim na krov onda ne mogu i kutiju. Nemam pripremu za kuku, bar mislim, provjerit cu. Da ju i imam uzeo bi onaj nosac kaj ide na nju, ovak si razmišljam o onom na vratima gepeka. Imam Thule Wingbar Aero ili kak vec, one plosnate. Insignia karavan 2011. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Max said:

Kaj je na najbolja varijanta za prijevoz 3 bicikla? Ak stavim na krov onda ne mogu i kutiju. Nemam pripremu za kuku, bar mislim, provjerit cu. Da ju i imam uzeo bi onaj nosac kaj ide na nju, ovak si razmišljam o onom na vratima gepeka. Imam Thule Wingbar Aero ili kak vec, one plosnate. Insignia karavan 2011. 

umes šire poprečne :D zato sam ja imao 118, 128 i 150cm poprečne i mogao sam kombinirat čuda na krovu :D

Link to comment
Share on other sites

128 cm šipke..idu tri bajka na krov ali ostane mjesta za užu kutiju, vozim tako više godina.

Link to comment
Share on other sites

Meni je na  Meganu na 120cm sipku islo 2 nosaca i kutija sirine 78 cm (Pacific 780, 420tak litara mislim). Na sipku 140 bi trebalo stati sve skupa. Pogotovo ak je kutija nesto manja.

1653288535852.jpg

1653288535841.jpg

1653288535829.jpg

1653288535817.jpg

1653288535801.jpg

Edited by pere
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bojim se da ne bu išlo to s širim poprečnim jer je kutija Thule Motion XT XL, sumnjam da bi još i bajsevi stali a i kolika je dozvoljena nosivost nosača uopće? 

Ovo kaj sam spomenuo u pitanju, kaj ide na poklopac gepeka, to nije dobro? 

 

Malo sam prelistao temu i vise manje dobio odgovore na pitanja. Čini mi se da je najbolje samo uzet ove za na krov i to imat za kraće izlete a za more kupit još jedan bajs ženi da stalno dole stoji, ja ionak imam svoj, a od malog ugurat u kutiju i bok. 

 

Edited by Max
Link to comment
Share on other sites

ja bi isto tak napravio, ovo kaj si zadnje zaključio...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nosivost kutija je 50-75kg, a Krovnih nosaca 100kg mislim. Islo bi, al prevelika guzva, imas pravo... ak je to za na more, ova opcija ti je najbolja, jos jedan bajk fiksno imat dole, a od maloga potrpat u gepek il kutiju. Tvoj vec voza 20 cola? :D

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Mali još ganja 16icu ali uskoro bu odmah na 20 išao vjerojatno 😄 

A sad da ne tražim, u nekoj temi sam vidio ali nemam pojma di da neki 7xx je dobar a 79x nije, kaj onda uzet? 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.