Jump to content

Krovni nosači, krovne kutije, nosači bicikla i skija


braxinjo

Recommended Posts

ako netko zna koji točno model Thule za STRAŽNJA VRATA odgovara za Scenic 3, 2016. Treba mi za 3 bicikla.

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

- Thule RaceWay 3

- Thule BackPac Kit 973-16

- Thule ClipOn 3 9104

Jedan od ovih 3. Biraj.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hvala, našao sam i ja to na njihovim stranicama.

Ima li netko da može potvrditi iz prve ruke da jedan od ovih 100% paše na Scenic 3. Uzeo bih najrađe ;  Thule ClipOn 3 9104

 

TNX

Edited by braxinjo
Link to comment
Share on other sites

Ne znam iz iskustva al ako na stranici pise, sigurno bi trebalo pasat.

Ne znam kolko bi kod nas mogao saznat iz prve ruke, probaj radije neki strani forum prek googla pogledat.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

da li je netko u medjuvremenu isprobao nosac bicikala na scenicu 3? 

da li je moguce staviti krovne nosace na scenica? ne vidim da ima neku pripremu... 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, striko_ri said:

da li je netko u medjuvremenu isprobao nosac bicikala na scenicu 3? 

da li je moguce staviti krovne nosace na scenica? ne vidim da ima neku pripremu... 

nazalost scenic 3 ako nema tvornicke uzduzne osudjen si na one koji se kopcaju ispod vrata, nema fixponit pripremu kao scenic II...

ne kuzim kretene u renaultu zastop su to maknuli na novoj generaciji, takoder ni scenic 4 isto nema fixpoint pripremu....

Link to comment
Share on other sites

Uzdužni nosači mogu se montirati naknadno, ali je tlaka - buši se krov i skida iznutra tapecirung stropa.
Ima negdje na YT video likova koji su to radili.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alen said:

Uzdužni nosači mogu se montirati naknadno, ali je tlaka - buši se krov i skida iznutra tapecirung stropa.
Ima negdje na YT video likova koji su to radili.

daj nadji molim te, da vidim tu kemiju, zanima me kak to zadihta i na kaj to lici...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

i ..jel uzeo tko za zadnja vrata nosace..i jel to ide tak?Nebi htio sjebat vrata s biciklom...ak ko ima moze i slika da vidim kak to izgleda

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

jos nisam... sve nekako sad cu pa nikako uloviti vremena ici pogledati u trgovinu... ?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto imao u planu, ali odgodio barem za jesen...
Ajde ako netko nabavi to čudo nek se javi s iskustvima.

Link to comment
Share on other sites

Imao davno Veneziani nosač za zadnja vrata. 

Po meni imaju dva problema kod ovih nosača.

Prvi vrlo opasan po meni....zadnja svijetla se ne vide dobro i samim tim reakcije vozača iza tebe mogu biti vrlo opasna (ovo sam na drugom nosaču riješio spajanjem dodatnih svijetala na instalaciju od kuke)

Drugo...teško je otvoriti zadnja vrata kad je nosač gore. Može se, ali ih treba podignuti rukama i držati jerbo neće sama stajati. 

Evo slika na R5

Slika004.jpg.65a58e1288f09d5a95a9bafd4d06d561.jpg

Slika005.jpg.84e87c9bd1176018d4b173bc1844a74e.jpg

Slika006.jpg.867ab07be445ae333e007da30e863bb7.jpg

Isti taj nosač i na R4

p1010623.thumb.jpg.be6111688ccc1beec7dad477ec4298be.jpg


Riješenje za dodatna svijetla i po meni pametniji nosač (na kuki) pod uvjetom da imaš ugrađenu kuku na autu.....

Ima i puno skupljih modela (do 4 bicikle) te onih koji imaju mogućnost sklapanja nosača zajedno sa biciklama kako bi mogao otvoriti vrata gepeka

IMG_20180324_153136.thumb.jpg.c5e3681e362f30f1d9aa3f862acd45de.jpg

1887113513_ibenik__(4).thumb.jpg.79c6e6e288424581eb2b8005cbd55349.jpg

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja bih najradije na scenica stavio krovne nosace za bicikle, ali sto kad nema pripremu za krovne nego bi morao naci sa kukama da se uhvate na stok od vrata ako sam dobro shvatio... u tom slucaju nisam bas zadovoljan time... 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ima li netko preporuku krovnih nosača za Scenica 2012. I usput koje bi bile best buy kutije?

 

Odgovaraju li nosači koji se kače s unutarnje strane vrata na sva takva vozila ili ima neki uvjet širine i sl?

Link to comment
Share on other sites

Za cijenom prihvatljivije nosace, imas firmu krovni nosaci u Španskom,Zagreb, imaju i kutije i nosace bicikala, kajaka, skija,a za sve ostalo je Thule ili Mont Blanc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Možeš staviti krovne nosače na Scenica. Evo na mom Thule wingbar 

 

 

thule.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Imam onu prvu verziju wingbara. Sada vidim da je izašao EVO model.

Kopče su Thule Rapid 754

Link to comment
Share on other sites

Jel taj 754 ostavlja tragove na limu?

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni je vrlo malo zagrebao samo na prednjim vratima, ali doslovno površinski. Uspio sam ručno izvući polir pastom. Kasnije sam stavio 2mm pluta sa unutrašnje strane nosača, do one gume što nasjeda na krov i od onda je super.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, nansale said:

Jel taj 754 ostavlja tragove na limu?

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
 

veći problem je nedihtanje kod jake kise pogotovo kad je hladno i kad je auto vec stariji...

nama na fabiji, polu i fluenceu redovito zna procurit voda unutra...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam dobio gume koje se umetnu u brtve na vratima, da bude jaci pritisak gume na vrata.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.