Jump to content

Krovni nosači, krovne kutije, nosači bicikla i skija


braxinjo

Recommended Posts

Njuškalo i strpljivost.
Može se naći kit Thule za 800-900 kn.
Možeš kupovati sve odvojeno i tako će biti najpovoljnije i najduže.
Danas sam za prijatelja kupio neke alu nosače za C5 za 680 kn kod tržnice u Španskom. Nije Thule ali služi svrsi.

Pitaj također Slit na Ksaverskoj, znaju imati rabljene ali budu u dobrom stanju za fer iznos.
Kad njega sam uzeo Wing bar.

Link to comment
Share on other sites

Ma nosači iz tog dućana u Španskom i ima drugi u Dužicama su i više nego ok...

Ja sam imao i nosače i kutiju koje sam kupio u Dužicama i 150 ide bez problema, montaza i demontaža mačiji kašalj.

Mislim da je kutija marke Hakr bila.

Nedavno sam je prodao za 600 kn. Nova je oko 250 eura ona najveća od 450 litara.

 

Link to comment
Share on other sites

Ovih dana idem po Menabo nosače i kutiju u taj dućan u Španskom pa javim dojmove.

Već sam trebao ali sam se ozlijedio pa čekam da zaraste 🥴

Foot Pain GIF by clara.creates

Osobnih iskustava nemam, ali uglavnom se svi slažu da je pametno uzeti metalik srebrnu kutiju jer ako u crnoj nešto ostane pola sata/sat na suncu.... pakao. Ljudima su se otapale plastične stvari u tim kutijama.

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

Na Focusu imam Thule square bar. Relativno glasni. Na Corollu imam wing bar. Puno tiši. Ima sitnih razlika što se tiče montiranja recimo nosača za bicikle. Do sada sam ili kutiju vozio ili bicikle. Na oba auta. U ovom slučaju koliko novaca toliko manje muzike. Za par sati vožnje isti vrag Za cijeli dan svakako wing bar ili slični aerodinamični. Btw ako ćeš bicikle voziti gore onda isti vrag bicikli zuje na krovu.

Edited by Domba
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja vozim bicikle ali na krovu. To nazad mi se nije svidjelo... Konkretno Thule FreeRide. Jedina mana mu je dok ne krovu zna lupati kada nije bicikl na njemu. Montaža na Thule square bar ili wing bar u par minuta.

Za lupanje recimo došli u apartman skinuli bicikle i raspakirali se te otišli autom u kupovinu preko neravnina baš lupa.

Doduše ne vozim nigdje sa nosacima na krovu.

Link to comment
Share on other sites

Sestra ima ove koji idu na stražnja vrata. Normalno koristi. Funkcionira. Ali meni se ne sviđa ipak legnu gume na lim postoji vjerojatnost da se lak ošteti. (treba uvijek dobro gume i lim oprati prije stavljanja)

Ono o ćemu sam ja razmišljao je kuka i nosač za bicikle koji ide na kuku. nešto skuplja opcija ali po meni najpraktičnija a imaš i kuku ako ikad zatreba.

Krovni nosači ipak treba bicikl gore staviti pa skinuti+ skupljanje buba + puno jači šum (pretpostavljam) i otpor zraka a da ne prićamo ako se slučajno zaboravi da imaš bicikle na krovu.

Link to comment
Share on other sites

Kaži "frendu" da 200 kratkoročno može. Bilo je par izleta do tamo.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@Ivan1902 Sad kad to kažeš,  bas sam primijetio da mi je stražnji poprecni nosac mrvicu iskrivljen ali prema gore! I nikak mi nije bilo jasno kaj se tu dogodilo,  ali možda je fakat bilo neko kocenje pa se iskrivio?? Radi se o Thule Wingbar..

Link to comment
Share on other sites

ima li kakav zakon o max brzini s stim kapsilima na krovu ili je samo preporuka proizvođača što se gleda?

Link to comment
Share on other sites

ma montiras thule tako da stoji koso, da ti zadnji kraj stoji prema gore, da bude kao air brake kad se zaletis na vmax :D 

Link to comment
Share on other sites

Svi dolaze lagano savinuti, mislim na poprečnu šipku, tj. wingbar, ako je ravan, onda si očito stavio malo previše stvari na taj pa se izravnao...

Problem kod naglog kočenja je da stvari koje su u kutiji, a nisu dobro pričvrščene, samo nastave dalje i prođu kroz kutiju, i završe ispred auta.

Druga stvar, ako je kutija napunjena sa max. 75kg, pri velikim brzinama i naglom kočenju, tih 750N lako postane 1200N pri 130km/h... Pri 200km/h je skoro 2900N...

Prebacit ću ovo u temu o krovnim nosačima...

ima li kakav zakon o max brzini s stim kapsilima na krovu ili je samo preporuka proizvođača što se gleda?
Nema zakona, samo preporuka proizvođača...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Ivan1902 Nemrem nac tu temu di si prebacio. Ali onda prebacuj i ovo! 😇 

Dakle nisam primijetio da su obli, možda mrvicu, ali ovaj je na jednoj strani malo nepravilnan,  takav sigurno nije bio prije! Očito je od kočenja ali ne sjećam se da sam tak bas kocio da bi ga iskrivio. I nikad ne pretrpavam tak kutiju da je prek 75kg nutra, dapače. Poslikat ću baš kad budem kod auta, sad spava u Brodarici uz nadu da neće dobiti nove ogrebotine od ključeva. 

Sorry na OT Marko. 

Lep auto, meni dođe da si tak nekaj priuštim ali još sam uvijek idiot koji mora imat karavan i Thule za ic bilo kam, možda moram ženu promijenit 🤣

Link to comment
Share on other sites

Poznajem nekoliko profesionalnih biciklista koji voze utrke. Rekli su mi da oni ne koriste stražnje nosače koji idu na zadnja vrata jer postoji mogućnost da se pomaknu pante pogotovo ako iza ima više bicikala i ako se ide otvorenom cestom. Uz to štopovi su slabije uočljivi i smetaju za zadnji retrovizor.

Oni svi imaju karavane i voze bicikle u bunkeru, a ako ne mogu tako onda na krov.

Link to comment
Share on other sites

On 16. 01. 2020. at 19:48, Ivan1902 said:

Ekipa, jel stavljate sto ispod onih gumenih podlozaka ili metalnih drzaca da se ne osteti lak?

Bas razmisljam da stavim neki komad spuzve izmedu...

I ja sam se to pitao. Ovako nešto?

https://www.youtube.com/watch?v=INJh3YE2MOs

18 hours ago, frenchkey said:

ima li kakav zakon o max brzini s stim kapsilima na krovu ili je samo preporuka proizvođača što se gleda?

Preporučuje se da se ne ide preko 110km/h jer iznad te brzine naglo raste otpor zraka pa je i puno veće oprećenje na fiksere koji se drže za krov pogotovo goli krov bez uzdužnih nosača.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

znači kad te ova dvojica sa 200 prepiče na autocesti, koči i miči se bar 300 m dalje :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

E sad gdje da nadjem povoljno krovni nosač i kutiju ( srebrnu):)??

Njuskalo i gdje jos neka trgovina?!?!?

Link to comment
Share on other sites

On 17. 08. 2021. at 8:01, goran_sch said:

Sestra ima ove koji idu na stražnja vrata. Normalno koristi. Funkcionira. Ali meni se ne sviđa ipak legnu gume na lim postoji vjerojatnost da se lak ošteti. (treba uvijek dobro gume i lim oprati prije stavljanja)

Ono o ćemu sam ja razmišljao je kuka i nosač za bicikle koji ide na kuku. nešto skuplja opcija ali po meni najpraktičnija a imaš i kuku ako ikad zatreba.

Krovni nosači ipak treba bicikl gore staviti pa skinuti+ skupljanje buba + puno jači šum (pretpostavljam) i otpor zraka a da ne prićamo ako se slučajno zaboravi da imaš bicikle na krovu.

E sad ja nemam kuku ali imam dolje pripremu za kuku?

Pa koliko kosta ugradnja ili stavljanje kuke?!

I koliko kostaju nosaci za bicikl koji se montiraju na kuku?!

Link to comment
Share on other sites

Vidim ja na autocesti u lici, tip u prsluku divlja na zaustavnoj, skače maše, lepi BMW srebrni, lepi bicikli, lepi thule s tri bicikla, popustilo i vuklo se za autom i podvilo. Ponovit ću opet. Naj se zahebavati, frend se isto zahebaval, pa mu je thule za na zadnju šajbu otpao, sreća da je bilo pusto iza njega.

Edited by CRN11
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1. Krovni Nosači d.o.o.
+385 98 927 1701
https://maps.app.goo.gl/vsf1hMRXKCMg7coS6




2. Trešnjevka _ Argus_Dobojska 36 A, 10000 Zagreb - Trešnjevka, Zagrebačka, Hrvatska

Web adresa: http://www.suzavac-argus.com

E-mail: argus.elektronika@inet.hr

01/309-7084 (Argus)

095/801-1024 (Argus)





3. Ksaverska Cesta 41, 10000 ZAGREB, Grad Zagreb, Hrvatska

Web adresa: http://www.slit.hr

E-mail: slit@zg.t-com.hr

091/500-4140

01/467-8488



  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Uguglao sam Thule hrvatska. I prvi rezultat https://biolab.hr/

Za ugradnju kuke i atest te upis u prometnu nemam pojma. Google ne pomaže previše.  Našao nešto 1000kn. Ali nisam našao atest...

Pogledaj na thule.com koji krovni nosači idu na tvoj auto, ako je za bicikle square bar je sasvim dovoljno i neke nosače za bicikl. Ili čak Njuškalo pa polovno. Ja sam u Njemačkoj i tu sam našao polovne krovne nosače za Focusa za 25 eura. Nosače za bicikl isto povoljno. Doduše tu je bilo neko mijenjanje u igri ali isto povoljno.

Link to comment
Share on other sites

pošto sam dobio i kuku  sa autom, kupio sam Thule za 2 bicikla. na krovu nemam uzdužne nosače tako da mi je to bilo idealno. 

vozim bez brige po bilo kojim cestama i bilo kojoj brzini. prije thule imao sam neki no name (2. slika) ali je blokirao  tablicu i prednji kotač je dosta plesao lijevo-desno pa sam se zato odlučio za ovaj "bolji". 

IMG_20210509_172605_1.jpg

2075391324599898.jpg

Edited by alki9969
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • mata73 featured this topic
On 18. 08. 2021. at 18:35, mata73 said:

1. Krovni Nosači d.o.o.
+385 98 927 1701
https://maps.app.goo.gl/vsf1hMRXKCMg7coS6

Burazu krovni nosači sa Twinga II nikako ne odgovaraju na Dustera pa mi je dao stare nosače :D Bio sam prekjučer u tom dučanu i kupio si fiksere za Clio II jer ne pašu sa Twinga. Nosači su Menabo aluminijski kupljeni tamo.

Dojam: super. Kvartovski dučan sa stručnom prodavačicom koja čini mi se jako dobro kuži to što radi i što prodaje. Žena je vješta s alatom. To se rijetko viđa. Interijer je natrpan tako da bude funkcionalan radije nego showcase pa sam imao osjećaj da će me stručno uslužiti radije nego mi prodati maglu i uzeti novce.

Ići ću na more s burazovom kutijom pa ću nadam se dobiti dojam kakva kutija mi treba, a tada ju idem kupiti u taj dućan 👍

Sad si mislim kako sam bedast što si to nisam ranije kupio krovne nosače bar da mogu s biciklima na more i izlete 😔

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postoje li neka zakonska ograničenja što se tiče veličine kutije? 
Nešto tipa da ne smije ići preko šajbe/nosa ili gepeka?

Radije bih uzeo nižu a dužu nego maltene kofer vozio na krovu.

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.