Jump to content

Krovni nosači, krovne kutije, nosači bicikla i skija


braxinjo

Recommended Posts

Scenic 3 ima duple brtve na vratima, tako da mislim da tu ne moze doci tako lako do curenja.

Link to comment
Share on other sites

Na passatu je procurilo nakon 4 godine, nije bio garaziran, polo nakon 5, fabia nakon 6, ali garazirana prvih 4, fluence curi od prvog dana :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ekipa, jel stavljate sto ispod onih gumenih podlozaka ili metalnih drzaca da se ne osteti lak?

Bas razmisljam da stavim neki komad spuzve izmedu...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pitanje.. da li sam osuđen na kupovinu nosača samo za scenic 3 ili pašu i od kojeg drugog renaulta? Nalazim jako puno za grand scenic i takve.. no to meni ne pase.. ja trebam one koji se zakace za štok...dakle.. da li pašu od captura recimo? ili megana 3?

Link to comment
Share on other sites

Odi na thule, nađi kataloški broj nosača i vidi da li ima još kompatibilnih vozila. 

Nemora biti Renault 

Link to comment
Share on other sites

ok.. to em onda obvezuje na kupovinu THULE-a. Koliko sam skuzio.. trebam posebno nosače i posebno šipku po želji. Nudi mi nekoliko modela oznake 135.. sto su pretpostavljam centimetri širine.. i nudi mi 754 rapid system i evo clamp 710500. Koliko razumijem.. to su nosaci ( stara i nova verzija) za masu auta sa običnim krovom.... to recimo uzmem i onda moram još kupiti šipku po želji..

Link to comment
Share on other sites

I sam u fazi kupovine pa trazim..uglavnom za moj auto (isto je prihvat na štok) ti ide u kompletu:

sipka - recimo Thule Airwings 127 cm
baza - Thule 754
kit - pripadajuci za tvoj automobil, nađes ga na njihovim stranicama

Sipku, bazu i vjerojatno kit (koji ti ne odgovara) nađes na oglasnicima a novi kit ( cca 300 kn) se posebno kupi u trgovinama (Biolab.hr, Slit.hr) - vjerojatno ce ti polovni kit uzeti pod racun.



Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Za proizvodnju neznam mada ni ne pratim to.
Znam da ovi ovlasteni jos prodaju nove 754.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da, ali ako kupis 754, neces naci kit za njega... ja sam iz Slovenije narucivao kit za Passata...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ChILd_ReBoRn said:

Pitanje.. da li sam osuđen na kupovinu nosača samo za scenic 3 ili pašu i od kojeg drugog renaulta? Nalazim jako puno za grand scenic i takve.. no to meni ne pase.. ja trebam one koji se zakace za štok...dakle.. da li pašu od captura recimo? ili megana 3?

koliko je meni poznato za grand scenic su isti, barem su bili dok sam ja proučavao i eliminirao scenic III bez uzdužnih iz moguće kupovine baš zbog 754 postolja koje su s**nje :D

najbolja varijanta su auti sa fixpointom ili tvorničkim uzdužnim, ovo sa 75x nogama je koma...

inace KITovi od 750 pašu i na 754 postolja iako ovi u biolabu tvrde da ne odgovaraju... na evo nede, jer su promenili zakačku...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ChILd_ReBoRn said:

blah.. budem ja nabavio originalne renault ili nekakve slicne i mir..

Original su isti vrag ko thule 754...

Na kratkom scenicu mislim da je samo xmod imal uzduzne, na ostalima nisam ziher jel se opce moglo nadoplatit, na grandu su uzduzni bila opcija...

Link to comment
Share on other sites

nude mi ovo za 690 kn.. Nudi mi druga firma isto to za 590. bar mislim da je isto to.. s obzirom da su mi poslali thumbnail slike... neke sitne razlike.. ali ako je i ovaj drugi sa bravom.. to je to... Prihvaca T vijak.. ima brave. SAd.. izgled.. nije aero bar.. da.. razliku u potrosnji necu vratiti dok sam ziv sa svojih 10000km godisnje.. 300 kn razlike je..

 

trazim jos dalje.. ali za 600 kn.. mi ovo izgleda prihvatljivo..

 

iako.. kad malo bolje gledam.. ovaj straznji mi bas ne izgleda da lezi kako bi trebao....

viber_image_2020-02-27_16-38-38.jpg

krovni-nosaci-sve-aute-spanskom-tipovima-modelima-auta-slika-57160049.jpg

Edited by ChILd_ReBoRn
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Otvaram novu temu, nisam siguran dal i postoji nesto slicno.

E sada stvar je ovakva, meni trebaju krovni nosaci, ali za 2 auta.

E sada gledam da prodjem jeftinije, a opet da ne kupujem gluposti. I da sam kasnjie ako promjenim auto i dalje sa vecinom opreme.

Ako sam dobro shvatio:
Nosac za Corollu 2020: https://www.thule.com/de-de/roof-rack/roof-racks/thule-evo-wingbar-_-711xxx?car=toyota-corolla+sport-5t-schrägheck-_-dofc
Nosac za Focusa 2009: https://www.thule.com/de-de/roof-rack/roof-racks/thule-evo-wingbar-_-711xxx?car=ford-focus-3t-schrägheck-_-HPPf
jedina razlika koliko vidim je u "kopci" koja ide na auto
Za Corollu: https://www.thule.com/de-de/roof-rack/roof-rack-components-and-accessories/thule-evo-clamp-_-710500
Za Focusa: https://www.thule.com/de-de/roof-rack/roof-rack-components-and-accessories/thule-rapid-system-753-_-753000
Dakle moje misljenje je kupim Wingbar za Corollu i kada mi treba za Focusa samo kupim kopcu ili nesto krivo?

Sto se tice kutije, tu nemam pojma sto gledati. Nekih 300-400L pretpostavljam za je za Corollu sasvim ok, da ne strsi nazad ili naprijed. Iskreno mislim da mi vise i ne treba. Ima netko iskustva sto uzeti i sto gledati. Cijenovno su tu negdje, a opet nebi se htio zeznuti. Naravno vjerovatno cu i prije otici uzivo pogledati... Sto je po vama bitno?

Isto pitanje i za nosace bicakala. Dakle 2-3 bicikla da stanu na krov. Nazad ne moze, nemam kuku, niti je planiram. Voznja nece biti 1000km, ali 200-300km sa biciklima vjerovatno.

Naravno i drugo sto bih trebao znati prihvacam, i takodjer prihvacam iskustva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spojio sam nekoliko tema u jednu, da sve bude na jednom mjestu...

Dobro si to shvatio, dakle duljina wingbara mora biti 118cm za oba vozila, onda kupujes kopce, i na kraju kit za samo vozilo...

Dakle komplet se sastoji od šipke, kopče i kita... idealno bi bilo kad bi mogao koristiti istu šipku i kopče, a mjenjati samo kit...

Pogledaj što ostali proizvođači nude, npr. mont blanc... možda ne moraš kupovati dodatne kopče kao i kod Thulea...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ukratko da rezimiram nedavnu kupovinu nosača bicikala za kuku,  pod sloganom "ostani doma".

s obzirom da  novi bajk koji sam kupio nema vodoravnu cijev kao stari Giant (viđen ovdje u temi bicicklizam) ,  kupio sam adapter za nestandardne rame bicikala. no on ne paše jer se tad ne mogu provuč ručke nosača koji sam koristio do tad.

600x600-29089-id-29089.jpg

 

pa sam kupio  drugi nosač za kuku bicikla:

product.php?image_id=94023&w=375&h=263

košta 2600kn (onaj mali sa prve slike je svega 590kn) ali smatram da je dobra investicija na duže vrijeme jer mogu stat 2 bicikla.

milina! montira se unutar 30 sek (ako je kuka već na autu).

gornja ruka se može pomaknuti u sve strane tako da može biti pod bilo kojim kutem kako bi uhvatila ramu bicikla.

kotači se fino zategnu remenčićima sa španerom.

nosač ima ključ tako da ga mogu ostaviti na autu dok sam u prirodi sa biciklom.

tablicu prebacim sa auta na nosač da se policija previše ne zagledava.

naravno pri prvoj vožnji više gledaš otraga kako se ponaša bicikl ali već nakon par km shvatiš da je to premium prozivod i da bez brige furaš 120.

 

pa ak se neko dvoji, moja preporuka, lakše dignut bicikl ili dva na 20cm od zemlje nego na 150 cm.

Edited by alki9969
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko se zapravo uopce  brzo smije vozit s bajsevima na krovu? 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Max said:

Koliko se zapravo uopce  brzo smije vozit s bajsevima na krovu? 

pa viđam turiste sa biciklima na krovu i iza da voze prek 120. možda brzina i nije problem nego nagla kočenja i slalom. ima test tih nosača na YT.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ivan1902 said:

Spojio sam nekoliko tema u jednu, da sve bude na jednom mjestu...

Dobro si to shvatio, dakle duljina wingbara mora biti 118cm za oba vozila, onda kupujes kopce, i na kraju kit za samo vozilo...

Dakle komplet se sastoji od šipke, kopče i kita... idealno bi bilo kad bi mogao koristiti istu šipku i kopče, a mjenjati samo kit...

Pogledaj što ostali proizvođači nude, npr. mont blanc... možda ne moraš kupovati dodatne kopče kao i kod Thulea...

Hvala!

Hm Mont Blanc nema u ponudi Corollu 2020... Ima neki treći proizvođač koji valja?

Što se tiče univerzalnosti uzimam aute na Leasing tako da za 4 godine budem neku treću Toyotu vozio i bilo bi super da opet bude sve kompatibilno +- kopči.

Kako focus ima mjesta gdje zakaciti šipku. Treba neke plastike skinuti i to je to a Corolla nema (barem nisam vidio) ne vjerujem da isti odgovaraju.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Molim za savjet, ima li tko stražnji nosač bicikla na Scenicu, onaj što se montira na vrata gepeka. Izbacuje mi na Thule da je za Scenic III model 9104 Clip on. Pa ako netko ima iskustva sa tim modelom molim za pomoć i savjet - praktičnost, vožnja sa biciklima,itd.

https://www.thule.com/hr-hr/bike-rack/trunk-bike-racks/thule-clipon-3-9104-_-910401

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Imam Thule Wing Bar, prezadovoljan sam, ne rade puno buke, lako se montiraju, i imaju dobru nosivost, ja sam sa svojom Motion XT kutijom imao izleta i do 180km/h i ništa se nije ni pomaknulo.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.