Jump to content

Krovni nosači, krovne kutije, nosači bicikla i skija


braxinjo

Recommended Posts

Ako želiš i bicikle, uzmi dužu, ne bu duža od prtljažnika sigurno, imao nekad dužu.

Link to comment
Share on other sites

Ne stanu mi sigurno bicikli uz kutiju kakvu god da stavim. Imam original nosače koji nemaju produžetak preko točki pričvršćivanja.
Što se tiče duljine, okvirni raspon onoga što sma dosad vidio je 125-220cm, a duljina krova Clia je cca 160cm (ako sam dobru info našao na netu).

Link to comment
Share on other sites

Je Borna točno, ja više nemam originalne, pa na taj način razmišljam, ti si ograničen prostorom to je istina. Ide dugačka puno više naprijed prema haubi.

Doduše ja sam imao označenih više mjesta gdje si sam mozeš kutiju probušiti i tako ju pomicati odnosno mijenjati mjesta za U vijak i prihvat.

Sad sam miran moji nosači imaju dodatak od 1.6m cijevi na svakom. Malo su mi leđa izgrebana kad je sezona jer uvijek zakačim, nekad i glavom 😂😂

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Clio II ima otprilike metar i pol krova od prednje šajbe do antene. To je za 320L kutiju, a vjerojatno bi mogla i malo dulja 400L kutija da ne strši previše prema naprijed ovisno o gabaritima kutije. Sve iznad toga brijem da ne bi vidio semafor na križanju :D

Meni je bitno da mi u kutiju stanu dječja kolica i sportska sjedalica po visini. Ako može jedan bicikl pored kutije još bolje ali onda vjerojatno neću moći otvoriti kutiju dok mi je bicikl na krovu.

Link to comment
Share on other sites

@Med0računaj i da krov nosi 50 ili 75kg i u to ulazi i skalamerija na krovu. Kada sam gledao nosači + prihvat za bicikl + bicikl + kutija nema. Baš previše kg za teret.

Link to comment
Share on other sites

image026-jpg.1198544

photo010a-jpg.628788

dscf0622-jpg.628790

1 minute ago, Domba said:

@Med0računaj i da krov nosi 50 ili 75kg i u to ulazi i skalamerija na krovu. Kada sam gledao nosači + prihvat za bicikl + bicikl + kutija nema. Baš previše kg za teret.

Ofkors. Kutija mi je oko 15kg, kolica niti 5kg, a bicikl 13kg. Zajedno s nosačima 35-40kg. Nosivost krova je 75kg 👍

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ivan1902 said:

A kako onda ekipa spava u onim mobilnim satorima na krovu?

Onih 75kg je nosivost u vožnji. Kad auto stoji može više podnjeti.

Link to comment
Share on other sites

Koliko me sjećanje služi  roof tent ide na aute koji imaju uzdužne fiksne nosače, one sa žljebom oldschool ili šarafima. Na ova sranja sa oblim krovom i gumom kao kod mene ne idu... spava se uredno, ali mrdanja (fukanja) u šatoru nema 😂

Edited by CRN11
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uzmi užu kutiju i idu 3 bajka bez problema..ovo kod mene bi islo jos i uze ali nema potrebe.

Dok je mala bila manja u kutiju se pakirala samo odjeca i oprema, u gepek su isla kolica, sjedalica, stolica za hranjenje kadica i sl.

Uza kutija ce ti ionako viriti naprijed ali naviknes se11a2d3143e841f533d2aac837443d6cb.jpg



  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 20. 08. 2021. at 23:22, nansale said:

Uzmi užu kutiju i idu 3 bajka bez problema..ovo kod mene bi islo jos i uze ali nema potrebe.

Dok je mala bila manja u kutiju se pakirala samo odjeca i oprema, u gepek su isla kolica, sjedalica, stolica za hranjenje kadica i sl.

Uza kutija ce ti ionako viriti naprijed ali naviknes se11a2d3143e841f533d2aac837443d6cb.jpg


 

Koje si tocno krovne nosace kupio i gdje? Ako moze isto i za bike nosace. Gledam neku varijantu za 2 komada na krace relacije pa da ne bacam hrpu novaca

Link to comment
Share on other sites

Alkar Matau sridu..vozio sve i svašta ali nema mi do Thule..wingbar se najmanje čuju a na 591se bajkovi najlakse montiraju, djecji je na 532 (njega rentam jednom godisnje)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jučer sam za 30 min namontirao na auto sve počevši od wingbara do 591 i na kraju 2 bica.
Samo staviti bic je iznimno lako i za 1-2 min spremno za vožnju.

Link to comment
Share on other sites

Frend treba za ovakvog Superba kakvog sam ja imao kutiju i nisace. Ja ga nagovaram na Thule kao moj komplet ali on gleda jeftinije. E sad, između Menabo, HAKR i Hapro, koji je najpouzdaniji komplet? Cijene su za Menabo zaixta dosta niže, kutija 500L 1800kn plus nisaci ne znam koliko, a Thule 5500kn sve skupa tak da ne znam kaj bi kupio rekao. Pliz savjet? 

Link to comment
Share on other sites

Pitaj ga koliko se brzo vozi [emoji3] Ako ima malo jacu nogu na gasu, ja na njegovom mjestu ne bih stedio... ako se vozi kao penzioner, onda neka uzme Thule nosace, a jeftiniju kutiju.

Link to comment
Share on other sites

Uvijek, al uvijek ima gurtna, to ekipa koja se vozi sa "slabijim" kutijama brzo, ima😂 menabo, hakr, hapro je po meni sve tu negdje razina neka uzme koja mu se sviđa. Ja bi uvijek uzeo hrapavu nego lakiranu, ja sam svoju godinama odrzavao sprejem za armaturu i nikad nije izgubila sjaj.

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

koristim HAKR kutiju 5 godina, nikakva gurtna joj ne treba... za kutiju piše da je max 130 al ja sam ponekad težak na gasu pa vidi ona i 170-180, do sad baš nikavih problema nisam s tom kutijom imao, a gurnte obicno vidim na starijim kutijama,..

2016 i 2021 ..

oEEZ1tO.jpg

Link to comment
Share on other sites

Trebam za frenda jeftinije krovne nosace za fiat bravo 2009.
Gdje potraziti?

Link to comment
Share on other sites

Krovni nosači.hr menabo od povoljnijih.

Gurtna je obavezna za gasere😂😂, bilo kako bilo, kao iskusan roof racker. Izlete ne podržavam i to su samo izleti. To na autu je jednostavno dodatak koji ima tendencija kroz gibanje da ga se odvali s krova do nekih granica ispitivanja.

Edited by CRN11
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Montirao Menabo Tema alu nosače (AL1 + FIX029G) i Menabo Mania 320L srebrnu kutiju. Evo utisaka:

  • Menabo mi ima jasniji manual nego Thule. Dojam je da su Thule nosači maalo bolji. Menabo je OK, does the job. Praktičnije mi je što Menabo ima mjere u odnosu na prednja-zadnja vrata, a ne od prednje šajbe kao Thule npr. iako za Clio II to izgleda nije previše bitno
  • Odvojite si vremena za prvu montažu ako nemate GrandTour. Bit će puno fine tuninga, milimetar tu, pola centimetra tamo...
  • Da, nosaći će malo oštetiti lak. Meni se vide točkice na vratima.
  • Osjeti se na gasu da je kutija gore. S kutijom auto mora u 4. brzinu kad se penjem u Ravnu Goru.
  • Prosjek potrošnje do Crikve je bio 6.3L/100km (inače je 6.0L uvijek), po ograničenju
  • Fućkanje se čuje na 130km/h (brže nisam išao), a u tunelima već na 110km/h. Slabo je, zamaskira ga vjetar i gume.
  • Jače me nosi bočno kad obilazim kamione s kutijom
  • Praktično je da se kutija može otvoriti s obje strane ako zbog ničeg drugoga da se lakše očiste unutarnji rubovi.
    Moja se otvara samo s jedne strane :D
  • Kutija od 400L bi stala na Clio II i bila bi bolja zbog prostora i aerodinamike ali zauzme više prostora u šupi
  • Čini mi se da oni U-prihvati kutije za šipku nosača previše opterećuju šipku u jednoj točki.

Ukupni početnički dojam:

  1. Kupiti GrandTour
  2. Ne kupovati najjeftinije nosače i kutije :D  iako će vjerojatno biti ok

BTW: dječja kolica Peg Perego Book S stanu u 320L Menabo kutiju sa sportskim sjedalom okrenutim naopako. Još ima malo lufta za nagurati ručnike ili nešto slično za zapuni prostor.

Možda nekome bude korisna informacija.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Naravno da bu korisna, al budući si ti novi roof racker, briješ na detalje 😂 nema toga koji neće oštetiti lak..... daj sliku auta u prirodi sa kutijom.

Link to comment
Share on other sites

Ko se dvoji Thule il kaj jeftinije...  Thule i ostatak godine ju rentajte. Ja svoju svake godine nananovo isplatim :zubo: Kutija funkcionira jos uvijek isto ko i prvog dana (btw. kupil sam ju rabljenu). Brave rade, grajferi isto, mehanizam za obe strane i dalje bez greske, nula problema. Da ne velim da se godisnje koristi od strane barem 10-orice korisnika. Mozda bi i drugi brandovi izdrzali... a mozda i ne bi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.