Jump to content

Krovni nosači, krovne kutije, nosači bicikla i skija


braxinjo

Recommended Posts

Vrijednost naših vozila je tu negdje kao thule kit😂, ja s 3 vrata imam opasnih problema. Zato što stražnji jednostavno ne obavlja funkciju, ni original, ni menabo, ni thule. Jednostavno ne drži i kliže. Nema se za šta uhvatiti kao prednji. Mislim na rub. Orginalni su mi preuski, a u jednom zahtjevnom transportu nisu odradili. U afektu sam ih skinuo i izlupao o pod i odnio u reciklažu. Slijedeći auto biram prema spoju krova i nosača. Imam i thule za sve bicikle. Za kuku i krov i kvalitetni su i sa svakom serijom olakšaju uporabu i zato su skupi. Recimo za kajake imaju super nosače. Meni koji  pokušava što brže u vodu i kasnije van je to super stvar. Ali tek kad uzmem auto sa poštenim prihvatom za krov.

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CRN11 said:

. Ali tek kad uzmem auto sa poštenim prihvatom za krov.

megane II je za tebe, fix point prihvat i samo gas...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Novi Sandero Stepway ima uzdužne nosače koji brzo postanu poprečni. Genijalno. Nadam se i pouzdano [emoji846]

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad dođe jogger bumo vidjeli šta nudi. Za sada je mantra T5. Da se razumijemo ja i žena spavamo u cliu bez problema. Al tu su i klinci. Da su nosači bolji išao bi krovni šator.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, CRN11 said:

 Za sada je mantra T5.

Puca se visoko a? :beah: 

podružio sam se par dana sa T6.1, kćer approvala, ali brate 700k kn sa svega par doplata s neverending liste, prećerali su ga i još ima samo 4 cilindra :luda:

IMG-14bde456b134144439809a9a22df179c-V.thumb.jpg.78a87427501def66543aa57085507228.jpg

IMG-e0070efee67b06d6b3dd97bc7cb8e99b-V.thumb.jpg.dccd5701195a9adb8df609f01fc363b0.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slađahna kutijica👍 @Med0, @riceburner T5 je mlađi kombi, o multivanu ne razmišljam, meni treba obični transporter, gol da ne može biti više gol. S malo km i klimom ipak mu je glavna svrha, prijevoz i prostor. Sve ostalo je lepo, al nemam ja vremena za trošiti život, da tamo piše multivan 😂😂

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Max said:

Icuce kakva slatka kutijica buci buci 😀 Pa zakaj nisi malo duže uzeo?

Velis 600 lit ili nista 🤣

Link to comment
Share on other sites

pa kud nosače rade tak visoke?  

auto visok, nosači visoki, kutija visoka...to se u zavoju naginje ko jedrilica na valovima  😂 

Link to comment
Share on other sites

To je tak da auto izgleda ko suv i moćnije 😂 ako si stilist to je naravno minus, ako pak nešto vežeš i želiš provući mušku ručerdu onda imamo problem kod stilskih😂 

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Max said:

Icuce kakva slatka kutijica buci buci 😀 Pa zakaj nisi malo duže uzeo?

Pa to je buci-buci kutija za buci-buci dječja kolica :D 

IMG_5868_cr.thumb.jpg.26a91ccc1a0e3a26042389e1feef7324.jpg

IMG_5869_cr.thumb.jpg.c533d5896b2dba2ef77ed7f01b236d0d.jpg

Nije moja kutija. Dobio sam ju da se probam voziti s tim pa da se lakše odlučim za svoju kutiju. Mislim da ću ići na 400 litara, taman do antene :) 

BTW: pleh na krovu mi se savinuo pod pritiskom onih gumenih podložaka. Sutra ću pogledati da li će se vratiti u prvobitni položaj kada otpustim. Je li to normalno??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mata73 said:

Isto se sa krovom desilo na mom Cliu sa original Renault nosačima.

Uhh. Je li ostao udubljen?  🥴

Link to comment
Share on other sites

Jest, eto tako stoji 10g.
Odozdo je dupli lim i ne može se izravnati osim spoterom ali tad ide farbanje krova. Nisam pokušao pitati oni što popravljaju od tuče sa šipkama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Ivan1902 said:

Pa pazite koliko stezete nosače, mislim da je max 8Nm...

Za Menabo ne piše taj dio. Piše da spoj sa alu šipkom da ide 5Nm i za kutiju na šipke 4Nm, ali za fiksere za krov ne piše. 

Stezao sam dok nisam počeo osjećati povećani otpor. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Med0 said:

BTW: pleh na krovu mi se savinuo pod pritiskom onih gumenih podložaka. Sutra ću pogledati da li će se vratiti u prvobitni položaj kada otpustim. Je li to normalno??


Godinama koristim originalne nosače za Clio 2 i nikakvih tragova od njih nemam. Ostane trag na laku gdje su nosači "sjedili", ali to ide dolje prvim pranjem.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, CRN11 said:

T5 je mlađi kombi, o multivanu ne razmišljam, meni treba obični transporter, gol da ne može biti više gol. S malo km i klimom ipak

to bus jaaaako tesko nasel, al nije nemoguce od kakvog malog lokalnog obrtnika...

nedugo je poznanik u servisu brodskih motora trazio tak nekaj, ali primjerka T5 s manje od stvarnih 250k+ nije mogao naci, uvoz jako skup jer imaju dosta visoki CO2 i novonabavna cijena isto nije bagatela...

Link to comment
Share on other sites


Godinama koristim originalne nosače za Clio 2 i nikakvih tragova od njih nemam. Ostane trag na laku gdje su nosači "sjedili", ali to ide dolje prvim pranjem.

Da li ti guma od nosača sjedne do ruba krova ili je ovako kao kod mene centimetar i pol od ruba?
Link to comment
Share on other sites

Sa Scenicom sam uzeo ovaj Thule dio krovnih nosača: 

IMG_20210414_174658.thumb.jpg.648191be1d06d815ca4a1b36a5bdf9e9.jpg

Što mi još fali da imam potpune krovne nosače? Pokušao bih pronaći ostatak preko oglasnika.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Vladek said:

Sa Scenicom sam uzeo ovaj Thule dio krovnih nosača: 

Što mi još fali da imam potpune krovne nosače? Pokušao bih pronaći ostatak preko oglasnika.

trebas thule 753 foot pack i 961 wingbar... tako je bilo dok je bilo kod mene...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Med0 ima utjecaj i o tome smo pričali, nasjeo je na mekaniji dio krova. Moji su sjedali ispravno i opet je krov neznatno dobio. Možda zbog tereta silnog, šavne cijevi, osb, knauf zeleni.....😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.