Jump to content

Adblue i struja lampice


Vladek

Recommended Posts

Ne znam. Dobio sam samo radni nalog. Jutros sam preuzeo auto i sve radi kako treba. 

Savjet koji sam dobio je da svakih 5000 km dolijem AdBlue tekućinu do vrha.

Link to comment
Share on other sites

hvala na infu. tak sam i ja razmišljao da smanjim interval doljevanja ako što pomaže nije to problem napraviti. mada opet nije ok da tako funkcionira tj ne funkcionira

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Vladek said:

Ne znam. Dobio sam samo radni nalog. Jutros sam preuzeo auto i sve radi kako treba. 

Savjet koji sam dobio je da svakih 5000 km dolijem AdBlue tekućinu do vrha.

Isto meni rekli u Citroenu, svakih 5 tkm nalij do čepa. Na ovom ženinom C4 je rezervar adblue mijenjan u opozivu kad je auto imao 13 tkm (početkom 2017).  Sad je na 70 tkm i izgleda da sve radi kako treba. Auto je kod nas prešao 7.500 km

Link to comment
Share on other sites

Nevezano za tvoj problem, mala crtica s INA pumpe prekjučer.
Upali mi se na službenom Peugeotu lampica "urea", stanem na INA pumpu, vani stoji paleta kanistera s adblue tekućinom.
Svaki INA kanister od 10l ima cep promjera 5, 6 cm, a rupa za adblue na autu je cca 2 cm u promjeru.
Na paleti ista tekucina, proizvođač Yara, pakirano slično kao tekuci sapun u rinfuzi, ona plasticna vrećica s produžetkom koji točno stane u rupu od rezervoara.
Sto mislite koju sam kupio?
Bemti prodaju i marketing INE kad ne mogu priloziti bar lijevak, ako nemaju ideju za te vrecice.
Čak i jeftine tekucine za stakla imaju sa strane kanistera utisnut lijevak.
Ili mozda djelatnici pumpe to dijele gratis, samo ja nisam pitao.
Anyway, firma plaća tekućinu, a ja linijom manjeg otpora kupujem prikladniju.

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne preostaje ti drugo.
INA valjda ide za tim da ces imati svoj ljevak ili točiti u kamion 50L i onda ces ambalažu negdje pospremati.

Link to comment
Share on other sites

Na INA imas i na pištolj za natociti adblu..da te zanima biš izguglao koja i smislio kako ti je usput koja pa nebi morao iz kante pretakati i kukati kako nema lijevak..ja sam prestao natakati našim terencima adblue i nedam im oprati ruke poslije kad si rastaču iz kante na lijevak pa moraju ići u upravu prati ruke..neki su naučili od prve na kojim pumpama mogu natočiti kulturno na pištolj dok drugi misle samo da sam šupak

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala na informaciji, mada nisam vidio tako nesto na ovoj pumpi, a i privatno ne vozim klepetavo dizlo pa nisam guglao niti me zanimala tematika do sad. Bila je prva INA na koju sam naisao, nisam htio dulje voziti s upozorenjem. A da nemaju pojma o prodaji, nemaju.

Poslano sa mog koristećiTapatalk





  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel taj adblue kompatibilan sa svim dizelima? Nema ono bolji, losiji?

Link to comment
Share on other sites

Adblue ima na dosta INA pumpi za punit pištoljem.. 

Svi adblue-i su isti koliko znam, tj zadovoljavaju istu normu, uključujući i kamionski program..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Noviji BMW imaju problem sa nekim Ad bluom jer su senzori pre osjetljivi.
Original pakiranje BMW AD Blue riješava problem

Link to comment
Share on other sites

Lukavo

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mata73 said:

Noviji BMW imaju problem sa nekim Ad bluom jer su senzori pre osjetljivi.
Original pakiranje BMW AD Blue riješava problem

Što, imaju senzor za koncentraciju ureje u otopini? Onda najbolje vidjeti na pakiranju koja je koncentracija pa kupovati najsličniju... iako ako me pamćenje služi, trebalo bi biti oko 30%....

Link to comment
Share on other sites

Što, imaju senzor za koncentraciju ureje u otopini? Onda najbolje vidjeti na pakiranju koja je koncentracija pa kupovati najsličniju... iako ako me pamćenje služi, trebalo bi biti oko 30%....
Tko zna što senzor očitava, možda specifičan dodatak koji ostali nemaju?
Ja nemam to s**nje ali čitam domace i strane forume gdje se pojavljuje (sporadično) problem kad nije original AD blue
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mata73 said:

Tko zna što senzor očitava, možda specifičan dodatak koji ostali nemaju?
Ja nemam to s**nje ali čitam domace i strane forume gdje se pojavljuje (sporadično) problem kad nije original AD blue

Kako nemaš Adblue? Pa zar nije BMW 2016. ili 2017.? Jel EURO 6d?

Link to comment
Share on other sites

Euro 6, 03.2017. i nema [emoji4]
Od 05.2017 dolaze sa AD Blue

Link to comment
Share on other sites

Kolegi na G30 530xd krepala pumpica za ad blue, taman po isteku garancije, 14.500 kn nova. Ima love pa mu to nije problem, ali jbt...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svi proizvođači (više manje) imaju problema sa tom pišalinom, a mi kupci to plaćamo..  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.