Jump to content

Prednja strana auta jako udara


Elmo

Recommended Posts

Lijepi pozdrav svima, vlasnika sam Lagune 2.0 dci 110 kwh (150 konja) s prijedenih 167.000 km

 

Pocelo je prosli tjedan, da svaki put kad bude neka sitna rupa ili neravnina na cesti,cijela prednja strana auta,tj,prednji ovjes jako udara,kao da ne apsorbira dobro udarce od rupa,i volan kao da ima malo lufta. Majstor mi je na godisnjem pa tek iduci tjedan mogu kod njega.

 

Gume su 225/45 R18,izbalansirane su.

 

Ne znam s kakvim kvarom mogu racunati.

 

Pa pitam vas kolege da li je netko imao slicnih problema s time i da mi kaze s cime mogu racunati kad dodem kod majstora.

 

Servisi su uredno obavljeni.

 

Zahvaljujem na bilo kakvom savjetu i pomoci.

 

Lp svima

 

Poslano sa mog M2007J3SY koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Teško je napamet bilo što suvislo napisati.
Može biti opruga, amortizer, kugla, krajnik, spojnica balans štange...
Svaka vožnja može potencirati veci i skuplji kvar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teško je napamet bilo što suvislo napisati.
Može biti opruga, amortizer, kugla, krajnik, spojnica balans štange...
Svaka vožnja može potencirati veci i skuplji kvar.
Kuzim,hvala ti,bitno da otprilike znam na sta obratiti pozornost kad se nadem s majstorom.

Poslano sa mog M2007J3SY koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su donje kugle
Bok,kakve donje kugle,ima li strucni naziv za to. Hvala

Poslano sa mog M2007J3SY koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kugla vilice prednjeg ovjesa.

a6dc8d204d5ec24c069ac6f101100da4.jpg
Zahvaljujem ti na informaciji,lp...[emoji3]

Poslano sa mog M2007J3SY koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma ako lupa ko da je pol auta razvaljeno onda su balans štange... Ja u 100 000 kako imam Megana 3 dva puta mijenjao... Voli to otići

Poslano sa mog M2101K6G koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni je letva volana tako lupala prošle godine kao da je pola prednjeg kraja rasklimano. Kupio sam novu koja je došla sa novim sponama i krajnicima u paketu pa ne znam je li baš do letve. Lupanje je prestalo.

Lufta na volanu nije bilo ni prije ni poslije ali je volan malo vukao u lijevo. 

Link to comment
Share on other sites

osovina letve dobije lufta u kucistu, lupa ko da ce otpasti desno kolo, nis cudno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lijepi pozdrav svima,samo da se zahvalim ljudima u grupi koji su mi dali savjete sta bi moglo biti ukljuceno od svega toga navedenog.

Pa cu sad napisati sta mi je otislo,tako da se nadam da ce nekome ubuduce pomoci ako bude imao slican problem s autom.

2x Prednji lezaji amortizera

Donje kugla desna

Desna i lijeva vilica ovjesa

Eto,dijelove sam nabavio u Lagerosu u VG,stvarno su decki odlicni i cijene su im pristupacne i uvijek se mozes dogovoriti s njima.

Servis obavljam kod Nevena Klarica,servis im je isto u VG,ulica Klarici 12. Decki su isto brutalni,pogledali cijeli auto i iskreno rekli sta treba mjenjati a sta ne. Bez ikakvih gluposti i izmisljanja tople vode.

Jos jedanput,zahvaljujem svima i zelim vam ugodan dan. Lp




Poslano sa mog M2007J3SY koristeći Tapatalk

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.