Jump to content

Renault kartica oprana u veš mašini


dombos

Recommended Posts

Kao što naslov kaže, renault kartica oprana u veš mašini.

 

Imam bezkontaktnu karticu, uspio sam otključati i upaliti auto. Nakon toga sam izvadio bateriju, baterija je suha. Ima li bojazni da će ključ naknadno crknuti? Strah me da voda nije ušla u karticu...

Link to comment
Share on other sites

Ostavi da se sve posuši... ništa drugo ne možeš... bitno je da imaš dva ključa sa svaki slučaj da moš jeftinije napravit novi ako rikne sa vremenom...

Link to comment
Share on other sites

Stavi je u posudu sa rižom,da izvuče svu vlagu van.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim o kom je autu rijec na TT, ali da se meni dogodilo otvorio bi ju, pa makar i skalpelom pa osusio + kontakt spray i zatvorio u novu kinesku karticu koja se otvara na klik.
Ako je i nju usla voda bez detergenta mozda prodes lišo

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Auto je renault grand scenic 3 - stavit ću je u rižu na dan - dva pa ćemo vidjeti kako će se ponašati

Link to comment
Share on other sites

u hermetički zatvorenu posudu sa rižom ne ovak bacit sve u zdjelu :)

Link to comment
Share on other sites

Ostavite rižu Kinezima.
Izvuci ključi i bateriju pa ostavi karticu da se sunča jedan dan i to je to.

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Riža izvlači vlagu...puno bolja opcija nego ju na suncu ostaviti.

S mobitelima super funkcionira.
Imao sam par puta slučaj da mi mob pokisnuo ili upao u vodu...riža,posuda s poklopcem... naspeš rižu,staviš mob/karticu i zatrpaš rižom,staviš poklopac i ostaviš tako...izvuče svu vlagu van.



Link to comment
Share on other sites

Ako je original kartica trebala bi bit vodonepropusna. Al pitanje na koji period i temperaturu, centrifugu 1000rpm sigurno nije ;)

Link to comment
Share on other sites

Ako se pralo s gaćama i grudnjacima na 90° bit ce veselo

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Riža izvlači vlagu...puno bolja opcija nego ju na suncu ostaviti.

S mobitelima super funkcionira.
Imao sam par puta slučaj da mi mob pokisnuo ili upao u vodu...riža,posuda s poklopcem... naspeš rižu,staviš mob/karticu i zatrpaš rižom,staviš poklopac i ostaviš tako...izvuče svu vlagu van.




Stanky, imam servis elektronike pa sam se nagledao riže u laptopima, playstationima, fotoaparatima i objektivima [emoji1]
Istina je da je (svježe otpakirana) riža higroskopna i da izvlači vlagu. Ali praksa je pokazala da je zagrijavanje djelotvornije i puno brže. Mi puno elektronike peremo u vodi i poslije sušimo u konvekcijskoj pećnici ugrijanoj na 60-100C. Nema toga što se neće potpuno osušiti za 30 minuta.

Kartica ostavljena na suncu će se sigurno ugrijati na 50+ stupnjeva, ostaviš je cijeli dan i to je to.

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko je pametno da se voda skoro pa uskuha u kartici na suncu unutar kartice?

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Koliko je pametno da voda u ikakvom stanju bude u kartici? [emoji6]

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma jasno da nije pametno samo mi pomisao na kondenzaciju koja se u jedno sunčano popodne prošeta svuda po kartici ne daje neku nadu. Bar ispuhati sa zrakom kroz utor ključa povremeno....

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.