Jump to content

Megane I karavan


overdosed

Recommended Posts

Imam problem za identifikacijom i nalaženjem dijela. Radi se o čeličnoj letvi/traki/polugi koja povezuje profile "šasije" negdje oko stražnjih sjedala. Nešto poput strut bara ispod poda. Taj dio neznam ni kako se zove ni gdje se može naći, budući da je toliko istrulio da je ostalo samo par centimetara s obje strane teško da ću naći upotrebljiv po otpadima, a zezaju me na tehničkom zbog toga. Dali se to ugrađivalo samo na karavane ili i na ostale verzije? Tnx

Link to comment
Share on other sites

Slikaj, pa ću pogledat na svome (kod mene je classic)

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

To bi trebalo biti ovo označeno strelicom

image.png.6ae804d215a5a3fa1a679ef3534aedab.png

Trebala bi imati svaka verzija

BACK AXLE LATERAL BRACE BAR

USUALLY RUSTS THROUGH

FITS:

RENAULT
MEGANE MK1 ALL VARIANTS
SCENIC MK1
MEGANE MK3 ALL VARIANTS

COMPATIBLE NUMBER; 7700827178

 

Link to comment
Share on other sites

Jel to ova pravokutna šuplja cijev?IMG_20210519_165838.jpg

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To je to. 
Nema po otpadima?

Link to comment
Share on other sites

Je to je to. Nisam još gledao po otpadima. Budući da je od moje ostalo samo ovo gdje se šarafi neznam ni dali da gledam. Nova je 232,28 kuna u Roci, zamjenske nisam našao kod nas vani su cca 20 eura. Jel to inače ima neke čepove? Ovako je glupo svašta se nakupi unutra.

Ako sam dobro vidio meni je na profilu a ne ispod.

Ako je ista možda bolje skinut s trojke, mlađa je :)

Link to comment
Share on other sites

Ne, moja je ovakva bez zaštita od 1997me kad sam ga kupio. Zdrava je, ko nova, u biti moje podvozje je na ovom meganu potpuno zdravo i sada evo skoro 25 godina poslije jer je rijetko vozio po posoljenim cestama.

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mog su izgleda često vozili po blatu, vjerojatno se nabilo unutra i zadržavalo vlagu.

Ako je kod tebe original onda možda nađem polovnu upotrebljivu.

Link to comment
Share on other sites

Za 238kn nebi tražio polovnu..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Njuškalo, imaš u Osijeku jednog koji se bavi Renault dijelovima, ili koji drugi, pošalji upite...

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hvala, nešto sam poslao pa ispadne skuplje od Roce. Malo me muči položaj, izgleda da nije baš potpuno isto.

Link to comment
Share on other sites

Kupio novu. Budući da vijci kojima se šarafe drže i most dali smijem odšarafiti ta dva a da most ne ode u drugu državu a ja na drugi svijet?

Link to comment
Share on other sites

Možeš. A na drugi svijet ćeš sigurno kad tad.

Malo podigni zadnji kraj samo da se rastereti, ne trebaju se ni kotači odlijepiti od zemlje..

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam stražnji kraj na rampe/navoze, neznam hoću se ovako debeli moći zavuć pod auto 😃

 

Link to comment
Share on other sites

Nije samo sto si debeo nego si i star i kljakav :deda: 

Uopće ne trebaš ležati pod autom..kontas? Al opet treba lec pa te netko treba dignuti kad odvidas jednu stranu, p onda isto na drugoj pa dok zavidas prvo tu drugu stranu ako ne zaboraviš stangu..pa opet dizanje i na prvu stranu dok stisneš opet zoves pomoc za starije..

i eto te za čas si gotov :frajer: i onda hladnu pivu :zivili: ali ni za to nisi.. ili si počeo napokon?

Edited by laci
Link to comment
Share on other sites

I kod mene istrulila totalni, ali eno u garazi komad cijevi 40x20x3. Samo treba rupe izbušit i montirati, ali nema tko. 😂

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, margax said:

I kod mene istrulila totalni, ali eno u garazi komad cijevi 40x20x3. Samo treba rupe izbušit i montirati, ali nema tko. 😂

A na onom drugom isto ne valja?

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, laci said:

Nije samo sto si debeo nego si i star i kljakav :deda: 

Uopće ne trebaš ležati pod autom..kontas? Al opet treba lec pa te netko treba dignuti kad odvidas jednu stranu, p onda isto na drugoj pa dok zavidas prvo tu drugu stranu ako ne zaboraviš stangu..pa opet dizanje i na prvu stranu dok stisneš opet zoves pomoc za starije..

i eto te za čas si gotov :frajer: i onda hladnu pivu :zivili: ali ni za to nisi.. ili si počeo napokon?

To si dobro rekao, još sam i pimplav, lijen, umoran, rezigniran i bezvoljan 😛. Prvo moram sve očistit, premazat antikorozinom, našpricat WeDejom, pa odvidat, pa premazat pa prefarbat pa skužit koji kraj gdje ide, pa zašarafit.........tjedan dana posla. Znači njegovateljicu angažirat? Ali pare potrošio na regu, ima gdje volonterki i sklonište pa da udomim?

Što je to pivu? Neki završni premaz?🤔

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Piva ti je dobra za ležanje. Ja obično kad se namažem sa nekoliko komada zalegnem tako da me dizalica treba dignuti

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, laci said:

A na onom drugom isto ne valja?

Nisam gledao al kontam da valja

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.