Jump to content

Tyc zamjenski farovi


Zrmi RS

Recommended Posts

Puklo mi staklo na faru na cliu 3. Imam opciju da nabavim neki far pa decki staklo zamjene. No zanimalo me jel netko uzimao zamjenske farove tipa Tyc. Vidim ima na Silux stranici nekih xenon za 900kn. Nznm samo pitam. Ako ne onda cu morat OEM ali nema ga ni za narucit.

Link to comment
Share on other sites

Imam loše iskustvo sa TYC zamjenskim farovima na Scenic II. Snop svjetla je loš. Stavljene su OSRAM Laser žarulje i opet raspršenost svjetla nije dobra.

Link to comment
Share on other sites

A niti DEPO ti nisu bas za pohvaliti... Mozda su malo bolji od TYC-a, ali isto kako ubodes...

Link to comment
Share on other sites

Imaju neki decki koji mjenjaju stakla, ciste lece i repariraju far ali su mi rekli da moram nabavit neki sa staklom pa ce oni s tog prebacit staklo na moj. Sad gledam tipa far kosta 1500kn s lecom i crnim okvirom ali je obican. Ta leca mi izgleda isto kao i na mom ksenonu, no predpostavljam da iznutra nije ista ili? Dosjed znam da nije, no mozda se moze samo leca prebacit isto ako je vec ista? Trenutno ksenon fara nema nigdje pa ni u ovlastenom....

Link to comment
Share on other sites

Decki valeo

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Zrmi RS said:

Imaju neki decki koji mjenjaju stakla, ciste lece i repariraju far ali su mi rekli da moram nabavit neki sa staklom pa ce oni s tog prebacit staklo na moj. Sad gledam tipa far kosta 1500kn s lecom i crnim okvirom ali je obican. Ta leca mi izgleda isto kao i na mom ksenonu, no predpostavljam da iznutra nije ista ili? Dosjed znam da nije, no mozda se moze samo leca prebacit isto ako je vec ista? Trenutno ksenon fara nema nigdje pa ni u ovlastenom....

pa zar nema na otpadu? Original

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, robyakarider said:

na svakom ćošku imas xenona za clio 😛

Ma nemoj??? Ajde da vas vidim s jednim oglasom gdje ima. Ja sam iz SlOvenije nabavio skoro pa glanc novi za 700kn. Ali lijevi. Desnog nemogu naci

Link to comment
Share on other sites

rastavljao sam ja dosta farova, nije to neka nauka, samo moras biti pedantan

tebi je mozda najbolje nabaviti drugo svjetlo i prebaciti staklo na tvog, ako su ista od obicnih normalno

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, robyakarider said:

rastavljao sam ja dosta farova, nije to neka nauka, samo moras biti pedantan

tebi je mozda najbolje nabaviti drugo svjetlo i prebaciti staklo na tvog, ako su ista od obicnih normalno

Tak ce i biti. No zanimalo me jesu lece za ksenon i leca za obicni far iste? Govorim o cliu. Mislim izgledom jesu. Sad kad se leca vadi jel dosjed zarulje u sklopu lece ili se sama lece moze mjenjat a leziste se rastavi? Jer ako uzmem drugi far onda bibs tipa novog fara i lecu prebacio i sve sta se da zamjenit vec kad je far otvoren?

Link to comment
Share on other sites

Jel imaš part nr od originala? Mogu ti ovdje pogledat, pa ti donesem idući mjesec kad budemo dolazili

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Marko_Os said:

Jel imaš part nr od originala? Mogu ti ovdje pogledat, pa ti donesem idući mjesec kad budemo dolazili

7701070486 Valeo. Ali mora bit far za auto gdje se vozi desnom stranom. Mislim da su rekli da leca drugacije baca za far npr iz Engleske. Uglavnom ako sta nadjes sendaj link ili slike, vecinom su razjebana stakla ili tako. I zarulja mora biti d1s

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites

Samo je plocica s cuttofom odrezana na drugu stranu. Ako se ide na rastavljanje fara, to se lako zamijeni. Staklo je prozirno, ne odreduje snop kao nekada ona neprozirna sa narezanim smjerovima za snop

Poslano sa mog koristećiTapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Uspio sam naci glanc novi u Portugalu. Lik mi ga je jucer zapakirao i poslao. Oem Valeo. Poslo mi slike i sve. Proizvodnja 2016 kod njih je od 2019g. Uglavnom poslano preko neke Argotransport njihove dostavne sluzbe a kao treba mi dostavit GLS. 

E sad vidim preko tog Argotransporta tracking ali mi nije jasno jel je to samo broj, kako pratim kad izadje iz Portugala? Jel taj broj nikako ne vrijedi tipa kad upisem u Global tracking ili tipa GLS i slicno. Jel to kad izadje iz zemlje dobije neki drugi tracking ili kako?

Link to comment
Share on other sites

Ebay ili neka druga trgovina?
Imas li povrat love ako dobijes ciglu u paketu?

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, frenchkey said:

Ebay ili neka druga trgovina?
Imas li povrat love ako dobijes ciglu u paketu?

Poslano sa mog koristećiTapatalk
 

Na paketu sam nasao i GLS id broj tako da mogu pratit i na njihovoj stranici. Nije fejk stranica, sve sam dobio i racun na mail, ponudu podatke. 

https://www.pecasautooriginais.com/compra/optica-direita-xenon-renault-clio-iii-br0-1-cr0-1-05-1432

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dosao je far. Dakle zaista novo novo, s tim da sam i s njim dobio i novi motoric. Farovi su odneseni frendu koji ce ih keramicki zastiti. Lijevi nije bas nov iz kutije, ali je kao nov, svakako od ovog sto je sad na autu je top topova.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.