Jump to content

Izmjena zadnjih kočionih pločica


Iveky

Recommended Posts

Pozdrav ekipa, po prvi put idem promijeniti stražnje kočione pločice, prednje sam x puta mijenjao i na starom i novom, prostor za nove pločice bih oslobodio sa papagajkama (malo stisnuo cilindar da se povuče) i gotovo. Ove stražnje nije baš zgodno a i vidim da treba znatno veća sila nego za prednje, ima li neka posebna caka za promjenu stražnjih, ručna kočnica je opuštena... Ili mi treba posebna presa?

Thx

 

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

ne stiskati na silu. Treba klip vrtjeti jer je na navoj. Dakle udesno kao da zavijaš šaraf, i ujedno guraš unutra. Ima poseban alat za to, pogledaj na yt

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozes ih gurati stolarskom stegom i u isto vrijeme okretati papagajkama.. tak sam ja sebi mijenjal na ovom i na skodi.

Link to comment
Share on other sites

Mozes ih gurati stolarskom stegom i u isto vrijeme okretati papagajkama.. tak sam ja sebi mijenjal na ovom i na skodi.
Alat s koferom za vracanje kocionih klipova svih vrsta 150kn na njuskalu.
Link to comment
Share on other sites

Evo što sam napravio da mi pomogne...

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk

Nije uspio upload isprve :(cd178f0f28d85be3172d3591f66b7cab.jpg

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk

I ovoliko mesa je preostalo nakon prvih 75k km, slično je bilo i na prednjim koje sam skinuo na 50ka538a2593a1e900eaab7000e556c2a50.jpg

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zato što ne želim da mi ima manje 5-6 mm :)

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Lowlife said:
17 hours ago, ivan.martinko said:
Mozes ih gurati stolarskom stegom i u isto vrijeme okretati papagajkama.. tak sam ja sebi mijenjal na ovom i na skodi.

Alat s koferom za vracanje kocionih klipova svih vrsta 150kn na njuskalu.

da, za dvoje pakne koje sam zamijenio u životu. na meganeu čak nisu bile potrošene, ali sam stavio nove. možda kupim alat kad bum imao neki drugi auto..

Link to comment
Share on other sites

Da kad unistis klijesta s papagajkama. Pokidas gumice u najboljem slucaju. A ovaj trw sistem je isti na hrpetini europskih auti gdje je isti sistem uvrtanja klipica. Pasu ti plocice na meganea s caddya..

Link to comment
Share on other sites

Ekipa zadatak je obavljen, nemojte se prepirati preko mojih leda :)
Naravno da nekome tko radi samo sebi i to jednom u 5-10 godina su dovoljne i papagajke, čemu sada 200kn za ekstra alat, onda ga je mogao odvesti nekome da mu to odradi...


Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da kad unistis klijesta s papagajkama. Pokidas gumice u najboljem slucaju. A ovaj trw sistem je isti na hrpetini europskih auti gdje je isti sistem uvrtanja klipica. Pasu ti plocice na meganea s caddya..


Skoda je imala Bosch celjusti, ne trw, drukcije izgledaju ali slican princip. Nisam jos nist potrgal pa valjda i nebum. Pazljiv sam covjek. Sitnicav, stoput promislim prije neg nekaj idem raditi, ne mislis da sam trapavi nespretnjskovic.
Al ajd daj stavi link na taj alat u njuskalu. Potrosio sam na alat vec vrijednost 2 moja auta.
86e00cdd5f477421924922bacbda5bd2.jpg
Link to comment
Share on other sites

eh, lako sa alatom raditi

kad sam poceo sa praksom nekad davno nismo ni imali taj alat u radioni, islo je bez problema sa klijestima i dva produzetka za gedore

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa tak sam i ja, pazljivo stolarskom stegom uvrtao i papagajkama okretao klip. Naglasak na pazljivo.

Link to comment
Share on other sites

Mislim ok se snac. Ali za neku radionu ili nekog tko radi DIY mislim da nije neka lova. Ja sam to uzeo prije xy godina i cijena je i onda bila smijesna. Odradio sam hrpu auti s tim. Moze se i vracati obicni klipovi ima nastavke za sve. Dobro kod obicnih vise manje nema smisla jel se to nikom neda montirat. Postoji i verzija kao kocka za puno manje kn ali onda je kod nje problem uvrtanja sto moras koristit misice jer nema mjesta za papagajke. Nekad testo ide ako su unutar klijesta pokretni dijelovi zapekli.

https://www.njuskalo.hr/rucni-alati/alat-vracanje-kocionih-cilindara-oglas-24811670

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.