Jump to content

Ljuštenje boje i nepriznavanje jamstva od strane ovlaštenog Dacia partnera u Sisku


Tyrion

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Otac mi je kupio novu Daciu Logan MCV Stepaway u 4. mj 2019. Nakon mjesec dana se pojavilo otpadanje boje na haubi. Nakon odlaska kod ovlaštenog prodavača odbijen mu je zahtjev za jamstvo zato što su ustvrdili da je to citiram nekakva smola i nema veze s njihovom bojom. Nakon toga boja konstantno otpada na većini mjesta na autu do danas.

 

Prilažem slike te molim da mi kažete na što to vama liči. Kao losa boja ili nešta drugo? Te kako dobiti salon da prizna jamstvo na boju.

 

Auto je garažiran te nema od kuda dobit vanjska oštećenja pošto otac vozi stari auto čak i na posao svakodnevno.

 

Hvala!187f41239d66a8ee6a781574dddfcdec.jpgbc3cc2143cb0fb69f552a9f16861cea8.jpgccb2628d3ae700045da55e80dae6ca40.jpgd511312eac931ab00ae0a1ffb70088bd.jpgfd88849aeb508f9a4151d68b48e14ae9.jpg8f45d1b393d7b9af6eef4208cf8c269a.jpgcfe460158b6ab637c2798b5e19e1fa2f.jpg

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Probaj drugi ovlasteni, iz mog iskustva vecina ih je tesko smece i sup*i.. a neki su ipak okej i korektni

Link to comment
Share on other sites

Email u Renault Hrvatska zajedno s racunom od auta s trazenom povratnom info u roku 5 dana..nakon toga saljes u novine.

Link to comment
Share on other sites

Meni izgleda kao da je lak pukao prvo od nekog ostecenja na prvoj slici, a kasnije kaonda je nesto nagrizlo. NHF ali ovo bi i meni bilo sumnjivo. Takvih ima na prednjem braniku hrpu izresetanih od kamnecica. A pokazem ti, sad jbga nisam slikao ali s nutarnje strane blatobrana je sve bijelo. Boje nema.

Link to comment
Share on other sites

Kao da mu je netko namazo malo s onim za skidanjem boje, s onim ko gelom. 

Link to comment
Share on other sites

Susjedi su friendly? Na poslu na parkingu nikad nije nasao dignut brisač?
Svakakvih ljudi ima

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mene su u ac poreč pokrali a u autobenussiu su na jedvite jade priznali popravak puknuća krova mada je na njihovim renta Dusterima puknuće blio puno veće i to ono skroz na skorz. Nisu mi odobrili zamjensko vozilo pa sam odustao od popravka. Katastrofa. Onaj koji servisira renole zna kako odjbt stranku. Povedeš odvjetnika na reklamaciju pa obojica završite na psihijatriji. Gamad sam odhebo za sva vremena

Link to comment
Share on other sites

Ne mora biti pakost, ako netko radi s takvim sredstvima, na nekoj građevini npr. ti parkiraš ispod i dogodi se nehotice...npr. ili ti doleti od nekud. Po mom iskustvu smola ne jede lak na ovakav način.

Link to comment
Share on other sites

Čujte ne znam šta bih vam rekao. Kad došlo do prvog oštećenja nisam mu ni ja vjerovao. Mislio sam da je od leda. Jer na drugoj i trećoj slici izgleda kao udar ali nije. Pod kutom i prelaskom prsta nema ni najmanje udubine. Tako da bi ga ja prvi prozvao da mislim da je sam kriv. :D

Drugo stari živi na selu, ono par susjeda, ne vjerujem nitko da bi namjerno i tako konstantno kroz dve god mazao po malo. Ako je, taj je poremećen žeće. Mogao je radije razmazati po cijeloj haubi da je htio netko napakostiti.

Treće kad si ga je kupio prvi put je očistio garažu nakon 30 god da ga parkira haha. I nastavio vozit stari auto na posao. Još u svemu od kad je imao koronu pluća su mu sjebana pa ni ne ide raditi. Samo unučad vidit i doktoru.

Jbg nisam pametan.

Jel ima još kakvo sredstvo što bi tako reagiralo na boju? A i boja je ono tako tanko premazana kad pogledaš, ostrugao sam svoj auto sto puta ali treba malo više da dodjes ispod boje. A valjda je zato jeftin, negdje moraju rezat.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na Meganeu lani našao flekicu nekakve prozirne mase, kao smola sa stabla, ali definitivno nije bila niti je imala odakle pasti. Auto je bio parkiran ispod zgrade na poslu, znači nešto je palo s nekog od balkona ili prozora jer kad sam ujutro došao auto je bio čist. Kad sam to očistio ostala je fleka kao ove gore, progrizen lak i boja i došlo do podloge.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je kod tebe uzročnik ptičji drek u kojemu se nalaze vrlo jake kiseline.

Najveći problem je što ljudi to odmah ne operu i voze se danima, pa čak i tjednima i uz utjecaj sunca nastane s**nje u vidu tih bijelih točkica...

Prijatelj mi radi u autopraonici i spominjao je to dosta često da se ljudima događa, čak nekad i sam nemre vjerovat koliko to bijelo govno zapekne i koliki trud treba da se opere.

U većini slučajeva tamnije boje na autu posvijetle pa se vidi flekica koja odudara, a ako stoji duže progrize do lima 

Edited by dizna
Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da je to ipak problem tvornički.  Na što bi auti ličili da je od dreka. ovo se ne viđa svaki dan da se tako boja oljušti (nisam limar niti lakiler) na 2g starom autu dapače nisam nikad vidio tako nešto ma što god da bilo na njemu.  jedno je kada kamenčić ili nešto oguli farbu alo ovo se baš ljušti

Neka procedura inače kod žalbi tražiš pismeno očitovanje (koncesionar ili renol direktno možda najbolje), ako ti ne daju onda šalješ prigovor na državni inspektorat da ti nisu izašli u susret i onda ih vrlo brzo stisne državni isnpektorat ja sam dva puta potegnuo u tom smjeru za neke druge stvari i uvijek je dobro i brzi ispalo

meni je ispod lajsne malo nabubrila boja došao u vrbovec i bez prigovora sredili unutar garancije

Link to comment
Share on other sites

Mozes tražiti da servis angazira ovlastenog vjestaka, ali si onda naje.. od troskova ako presudi u njihovu korist

Poslano sa mog koristećiTapatalk



Link to comment
Share on other sites

Sfusareno i lose ofarbano tvornicki.
Trebalo bi cijeli auto pobrusiti i prelakirati..
Dacia je sve losija ko i reno, ko i svi. Sad nakon korone ocekujem jos veci pad i kvaliteti izrade kod svih brendova, jos malo pa ce bit kvaliteta ko ficek i yugo.

Ja sam sa svih svojih auta skinuo dosta pticjih drekova ali sa sredstvom za to, ne sa vimom.
Ovo izgleda ko fuseraj ili ko da je stvarno netko pospricao auto sa kocionom tekucinom..

Link to comment
Share on other sites

Ovo nije pticji drek. Mogu potvrdit da svoj auto perem jednom u 4mj i pun je konstantno pticjih govana. Posebno od jebenih vrana koje su se nagnijezdile po cijelom kvartu na svakom drvu po jedno gnijezdo. Odem nakon 4mj u praonu dam 70kn i auto opet bude ko nov iznutra i izvana.

Ovo meni izgleda kao da je prosao pored necega ili je auto stajao pored necega iz ceg je otpadala kiselina koja je nagrizla lak. Smola tesko. Nekad znam stajat pored lipe gdje smola doslovno naoko opada sa stabla. Ostavis navecer auto i ujutro doslovno tu smolu nemozes brisacima obrisat. Nije mi nikad nagrizlo boju cak i kad je auto stajao po 2 tj.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je rumunjski fušeraj u farbi. Negdje su štedjeli. Očito u debljini laka ili pripremi. 

Link to comment
Share on other sites

Daj nepricajte gluposti. Opro sam auta vise nego itko od vas i znam sto je nagrizeno, sto je sfusano. Ovo je na jednom mjestu i tocno u obliku neceg nagrizenog i razmuljanog. Moze se netko ljutit koliko hoce ali ovo nije lose ofarbano. Ovo dolje je skidanje boje usljed kamenja. A lose ofarbano su bijele fleke koje se vide iz daleka. Nece ti se boja skinut sam tako do temelja. Netko ti je tu nesto napravio, namjerno ili ne nznam.

 

IMG_20210724_172512.thumb.jpg.df5b9b03e4dbf7ae1b5ec748247e19aa.jpg

Link to comment
Share on other sites

E jebiga onda ne znam. Onda ga neko mora jebat u selu i mazat nešta. Baš ću uzet jedan dan par tih sredstava pa kapnut mu na stari razjebani Punto pa da vidimo jel isti efekat. Šta sad, bez testiranja nema ništa.

Punto nije ni za prodat više u kakvom je stanju nego za smeće da netko ne misli da po drugom normalnom autu isprobavam.



Link to comment
Share on other sites

Uzmi kočionu tekućinu, pa gel za skidanje boje, pa zamoli vranu da kaka na isto misto i tako to😂😂 i raspitaj se kako da se to sanira. Možda ne bude idealno ako se radi samo na tim dijelovima, al bar da ne ide dalje.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne ovo plavo kod kotaca je super pofarbano. Imao sam dosta auta i nijedan nije imao tak ostecen lak nigdje. Jedino da 2 godine svako dan vozis po neasfaltiranoj cesti, makadamu sa onim ostrim kamenjem mozda bi tak zgulilo boju iza kotaca.
Ovo je tvornicka greska, fuserski pripremljeno i lakirano. Ili boja žnj kvalitete.
Kvalitetnu boju ni nitro razređivač ne skida. Nedavno sam sa meganeon prosao po svjeze asfaltiranoj cesti tak da mi je katran pošpricao blatobrane, pragove i malo po vratima.
Nitro na krpicu i sve ocistio a boja nije ni izgubila zjaj.
Kad operem auto, lak izgleda ko nov.

Link to comment
Share on other sites

Thalia kad sam je kupio bila je 7 god.stara i imala je na 2 mjesta pojedenu farbu (vidjela se isto bijela temeljna). Prvi vlasnik se žalio Renaultu i dobio je odgovor da je farba uništena kemijskim sredstvom vjerovatno od ptičjeg izmeta. Ja sam tako vozio 10 god.i nije prohrđalo.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.