Jump to content

P: Renault Clio 1.2 Alize


ZD1400RT

Recommended Posts

Mama prodaje Renault Clio 1.2 Alice 2005. godište. OGLAS NA INDEXU
Registiran do 07/2022
Kilometraža: 53000 km
Motor: 1.2 8V 60ks - troši ka upaljać
Cijena: 20000 kn - pali/vozi - uz malo sreće nema troškova narednih godinu dana do idućeg redovnog servisa i teh. pregleda.
Servisiran u ovlaštenom servisu (ima račune, barem od zadnjih par godina)
Promjena zupčastog remena i ostalog što ide 2019. godine.

Prvi vlasnik, vožen po Zadru. Od prvog dana sam zabranio penjanje po trotarima i sl. mučenjima za auto, pažen preko ležečih i rupa na cesti (moje naci naredbe).

Klima, servo... Oprema i ostali detalji nalaze se na OGLAS NA INDEXU.

Kontakt broj: 098478171
ako se ne javim, to je radi posla, javim se u najkraćem mogućem roku, a to može biti i sutradan. Može i WhatsApp.

Valjda je to to. Šerajte, nudite, pitajte, komentirajte... :D

WhatsApp Image 2021-07-16 at 17.12.09.jpeg

WhatsApp Image 2021-07-16 at 17.12.10 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-07-16 at 17.12.10 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-07-16 at 17.12.10 (3).jpeg

WhatsApp Image 2021-07-16 at 17.12.10 (4).jpeg

WhatsApp Image 2021-07-16 at 17.12.10 (5).jpeg

WhatsApp Image 2021-07-16 at 17.12.10 (6).jpeg

WhatsApp Image 2021-07-16 at 17.12.10 (7).jpeg

WhatsApp Image 2021-07-16 at 17.12.10.jpeg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako te mogu ispraviti i nadopuniti: model je "Alize" i to su bili bolje opremljeni Klijači. Koliko se sjećam jedino su RS i luksuzni Initiale imali jaču opremu.

Izgleda fino ušćuvan! Širim dalje 👋

Link to comment
Share on other sites

Imao sam ja isto godište Alize, bio je 1.2 16v. Tada su jači bili Community, imali su još neke detalje u boji auta, alu felge i bolja sjedala, između ostalog. Ovaj primjerak super izgleda.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravljate na Ivicu i Janicu.. oprema je slaba, kao u storiji koji sam nedavno kupio. Mislim da je cijena optimistična. 
 

Link to comment
Share on other sites

Ivica (1.6 16V) i Janica (1.4 16V) su bili jubilarni modeli u ograničenoj seriji. To su vjerojatno povukli 200-tinjak bolje opremljenih Klijača za recimo njemačko tržište i prodavali tu. Ivica je koštao 13.300€ novi.

Alize je bio na 05 šasiji (VF1 C/BBxx 05). Tvornički to je najveći bazni trim level za taj motor. Slažem se da je cijena možda malo optimistična. Burazov Twingo II TCe iz 2009. je otišao sa 5000kn manje, ali je bio oguljen i imao je 100.000km+ više :)  Ovaj Clio bi se mogao još dugo i jeftino voziti bez puno ulaganja.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Med0 said:

Ako te mogu ispraviti i nadopuniti: model je "Alize" i to su bili bolje opremljeni Klijači. Koliko se sjećam jedino su RS i luksuzni Initiale imali jaču opremu.

Izgleda fino ušćuvan! Širim dalje 👋

U prometnoj piše Alice :D Evo sam ispravio na indexu. TNX

8 hours ago, laci said:

... Mislim da je cijena optimistična. 
 

Dosta sam proučavao po oglasima da bi odredio cijenu i nisam nigdje pronašao Clia u ovakvom stanju za manju cijenu.
Teh. pregled i osiguranje su za ravno godinu dana, servis napravljen, zupčasti i sl. iz 2019. Budućeg vlasnika stvarno ne čekaju nikakvi troškovi osim guma.
53000 km napravljenih po Zadru koji je ravnih ulica, ne Riječkim brutalnim uzbrdicama i nizbrdicama ili zagrebačkim zasoljenim cestama.

Problem je što malo tko gleda na taj način. Ljudi po oglasima uglavnom gledaju cijenu/godište. Moj prijatelj je tako iz Zadra otišao u Osijek po Sparka. Do Zadra mu prodimio motor. Uložio još 4000 kn u zamjenu motora koji se isto nije proslavio. Na kraju ga je prodao i uzeo Clia II. S druge strane dugi prijatelj mu je prije svega nudio Toyotu Yaris odlično očuvanu koju je odbio zbog cijene koju je na kraju dostigao sa Spark avanturom. Valjda je lakše istu svotu sprašiti u ratama, nego dati odjednom pa biti miran.

S cijenom je cilj 18500 kn (cca 2500 eura) jer to je isto neka spika prvo pitati jel to konačna cijena... Naravno da nije, samo za vas 18500.

Ako se ne proda za cca 6-8 mjeseci, spustiti ćemo cijenu u vrijednosti slijedećeg teh. pregleda pa će novi vlasnik opet doći na 18500 nakon teh. pregleda :D 

Edited by ZD1400RT
Link to comment
Share on other sites

Sve znam. Nije mi bila nikakva losa namjera. Cijena je takva kakva je za sad kao sto sam kažeš. Tamo krajem veljače ili tako nešto sam uzeo od kolege iz firme storiu za staru.  Bila je reg do negdje sredine svibnja i kvacilo je slabo(kupio sam ga ali nisam još promijenio). Nije bez crtice ali mi stara i tako radi u bolnici(parking kaos) pa mi to nije ni bitno. Dakle on tj njegova žena je drugi vlasnik bila a kupila je od kolegice iz njene firme. Auto je 1.2 8v oprema isto polusocijala kao i tvoja, sad ima oko 73tkm i 2008g. Pet vrata, dao sam 11000kn. Prošlo ljeto sam mu ja radio distribuciju a prije kupovine tjedan dana mali servis.

Sve ovisi tko šta traži i koliko je spreman platiti. Siguran sam da će netko znati cijeniti stanje tvog auta i da ćeš dobiti čim bliže traženom. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, laci said:

Sve znam. Nije mi bila nikakva losa namjera.

Ma znam, nije mi problem čuti iskrena i realna mišljenja. Jedino tako možemo nešto i naučiti usput. Moj komentar je velikim dijelom i frustracija prema većini koja zanemaruje bitne faktore pa kritiziraju cijenu. Valjda me još boli prodaja mog limenog ljubimca koji je tek nedavno dobio novi motor za svoj 30. rođendan i još je u opticaju, a morao ga prodati za 5000 kn, a samo dvije godine prije dao 7000 za farbanje...

PRODANO

Imao sam jedan poziv iz Splita, li preduhitrio ga jedan iz Zadra koji je uzeo Clia za kćer. Stari je old school mehaničar i nakon 200m testne vožnje se okrenuo nazad i rekao da uzima. Par sati poslije riješena je papirologija. Čak je otišao za 20000 kn.

Hvala svima na komentarima i podršci. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svi kazu isplati se dati više novaca za dobar i očuvan auto a kad kupuju onda što jeftinije jer bit ce dobar. Pa kad krenu problemi onda cvile i kukaju i na kraju imaju zakrpan koji je ispao skuplje od onog najskupljeg u oglasu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

PRODANO

Imao sam jedan poziv iz Splita, li preduhitrio ga jedan iz Zadra koji je uzeo Clia za kćer. Stari je old school mehaničar i nakon 200m testne vožnje se okrenuo nazad i rekao da uzima. Par sati poslije riješena je papirologija. Čak je otišao za 20000 kn.

Hvala svima na komentarima i podršci. 

(dupli post, prije mi je spojilo dva posta)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Čestitam! Da meni treba drugi auto za ženu ili kćer zvao bi te da sutradan dolazim u Zadar, a onda bi marendali na poluotoku svaki sa svojom kopijom kupoprodajnog :D 🍻

Inače slažem se. 15-16 godina star Clio II od soma ojra sa 2-3-4 puta više kilometara tko zna kako održavan i tko zna kako vožen i gdje, lako dođe do ukupno 20.000kn+ u sljedećih pola godine-godinu za mehaniku, a lak nisi ni taknuo što se na ovome čini besprijekorno. I još Alize! Pa di ćeš naći takav auto s tom opremom u takvom stanju.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.