Jump to content

Scenic 2, zamjenski regler, povišeni okretaji


frenchkey

Recommended Posts

da, samo što sam puknuo dno na onom poklopcu, a neki je čudan materijal, ala bakelit, 

d29d428be197a55a6e7d2fddd18619f2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Valjda neće smetati. Btw vezao sam ih koncem :bigl:

sutra ujutro motaža. Nadam se da sam dobro stavio četkice jer nisu ravno odrezane nego koso

Link to comment
Share on other sites

Evo sad bas stao na parking, oktetaji na 2200,digao haubu iskljucio dvozilni kabel iz reglera, okretaji pali na 900, radi normalno

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ustajanje u 6 i 30 i vracanje starog reglera sa novim cetkicama. Najveci problem je bio nastavak gedore koji je pao na plasticnu zastitu ispod motora, medutim pecajuci magnetom uspio sam ga dohvatiti.
Novi regler kojeg sam skinuo je tek naceo cetkice, vidi se iz slike.
Auto radi normalno, bar za sad, punjenje kao na slici, display i autu sad pokazuje oko 0.3 manje nego unimjerfb839507ee2d20ca5b6c82ac3ae067d2.jpg830fb38cd8246a2def014c06834c65eb.jpgc81fe42e6ff168b4cf20a3b8e495e8a1.jpg

Poslano sa mog koristećiTapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znači stari regler sa novim četkicama i sad je sve ok?

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Upali sve potrosace na max da ga opteretis pa onda ocitavaj. Spoji strujna klijesta na vod iz alternatora na bat pa mjeri struju. Mislim da ti je problem sa starim cetkicama sta nisu ravno sjele na brazdu kolektora. Nakon 50-100km km bi se sigurno izniveliralo.

Link to comment
Share on other sites

Znači stari regler sa novim četkicama i sad je sve ok?

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk


Evo napravio dir do kafića, sve 5, ne dize okretaje, radi mirno.
A ni ove cetkice nisu jos sjele kako treba pa je sve ok.
Malo sam pobrusio turpijom za nokte cetkice na novom regleru, ne znam bi li ga pokusao vratiti, zamijeniti za nesto drugo, bas mi trebaju krajnici za megane
Link to comment
Share on other sites

probaj sto vise zakamuflirati tragove montaze, pogotovo na povrsinama gdje su stajali vijci, al svejedno ako dobro pregledavaju robu u povratu, ne bi ti smjeli ga primiti natrag. jedino ako se bas APSOLUTNO nista ne vidi i ako je cist i netaknut, kao nov...

inace praksa koju mrzim obavljati, jer u nekim situacijama je prakticki nekoristeno, vide se minimalni tragovi, a ne bi se smjelo vracati...pa onda ti objasni covjeku necemo ti primiti natrag, a covjeku ne treba...

Link to comment
Share on other sites

Nije kod svih isto pravilo, u nekim trgovinama kupis nov dio sa masnom poderanom ambalazom i pun otiska prstiju.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lowlife said:

Nije kod svih isto pravilo, u nekim trgovinama kupis nov dio sa masnom poderanom ambalazom i pun otiska prstiju.

da, ako trgovac ne pregleda robu. ja nastojim sto vise pregledati robu kod povratka, ali eto, nekad moras uzet, pa ostaviti nadleznima odluku da li prihvatiti ili ne povrat. a cesto i oni sami nemaju vremena se svadati, pa prihvate, makar bilo evidentno da je montirano...

Link to comment
Share on other sites

pa ambalaza ti ne znaci puno, puno puta bude vise tipova istog dijela i moram otvoriti da vidim koji mi pase, ja gledam da se sta manje vidi na kutiji, ali nisu svi kao ja

Link to comment
Share on other sites

kutija je ko nova, ovdje se vide samo malo krugovi od vijaka, jbg. Da uzmem purol pastu i štapiće za uši bilo bi ko novo :D 

Link to comment
Share on other sites

Informacija od frenda koji radi u prodaji tehničkih proizvoda: Ako kupac nije zadovoljan proizvodom može tražiti povrat novca u roku 7 dana. Kaže da je to po zakonu i da se tu ništa ne može ako kupac inzistira. Jest da im to nije drago i da vrdaju na sve načine, ali ako netko digne frku da vraćaju pare.

Pa recimo ja nisam zadovoljan s ovim Taiwan proizvodom. A kako znam? Tako kao i što bi netko to ustanovio za televizor i slično. Otpakirao isprobao, ne sviđa mu se. 

Pa sam i ja izvadio iz kutije, montirao, ne sviđa mi se kako radi i vraćam

 

Šta vi mislite?

Link to comment
Share on other sites

Malo smo zaboravili kako lepa reč čini život lakšim, svi smo ljudi i sve se da dogovoriti ako se ide pravim pristupom.
Šta hoću reći, umesto muljanja i isterivanja pravde, mislim da je lakše reći trgovcu istinu jer deo jeste ispravan ali ima minimalne tragove korišćenja što se da primetiti. On taj deo bez problema može da proda nekom majstoru sa kojim sarađuje jer njemu ti tragovi korišćenja neće da budu bitni a ti umesto novca uzmeš nešto drugo od delova ili potrošnog materijala za auto u toj vrednosti.
Tako bih ja bar uradio

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se s tobom. Stavio sam ga na auto, nije mi odgovarao. Kako bih inace i znao. Ti mali tragovi na ova tri ležište vijaka nakon montaze na drugi auto nisu bitni, a bitno je da je regler ispravan, samo mozda za neki drugi auto s Valeo alternatorom gdje se UPC ne petlja u punjenje.
Osim toga popust sam dobio preko prodavacevog kolege mog prijatelja i ne zelim njega posredno dovodit u neugodnosti.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.