Jump to content

Kadjar 1.3 tce 140ks


josko

Recommended Posts

Pozdrav!

Kako me zanima Kadjar s ovim motorom jer ne radim previše km godišnje, zamolio bi nekoga tko ga ima da mi ukratko kaže dojmove.. potrošnja, kako se motor pokazao, ima li grešaka, elektronika, cijene servisa.. Ima li velike razlike u odnosu na dizela glede osnovnog i velikog servisa?. Znam da nije predugo u opticaju ali pretpostavljam da neko vozi ovaj motor ili onaj jači otkad je izašao..unaprijed zahvalan!

 

Link to comment
Share on other sites

hello, 

par iskustava... Jako sam zadovoljan, 2 godine već. 1.3, 140, TCE, Bose edicija. Razmišljao sam inicijalno o jačem modelu, no turbo benzinac, kao i u Mercedesu.

Ljeto, autoput, oko 130-140, naravno klima, oko 6.8 do 7 potrošnja. Za obitelj i dulja putovanja jako dobar.

Po gradu, maksimum do 7.6 do sada. 

NIkakvih problema, jedino baterije u karticama promijenio nedavno (2 godine, osnovna, plus mjesec dana kasnije i onda rezervna, skorno ne korištena uopće.

Nikakva greška do sada, redovna 2 servisa. Izrazito mi paše veličinom, nakon Megija, a Koleos i slični su mi nekako bili i ostali preveliki, za traženje parkinga, manje prostore, a da ne pričam o cifri. 

Prvi ovlašteni servis je bio gratis, drugi cca 1700 kn. 

Uglavnom, topla preporuka... :yeah:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vozdra, evo nakon kraćeg izbivanja i vozikanja...

Auto (megane) sada ima 15tis. km, naravno nemam problema s motorom niti s autom generalno (još je malo rano :) ), ali mogu podijeliti svoje oduševljenje s potrošnjom...

Dakle većinom vozam grad/autoput 50:50 (140 tempomat i prst u uvo) prosjek 6.1l.

A što se tiče motora, stvarno imaš osjećaj da auto ima snage i više nego realno ima... za sad kao što rekoh sve pohvale za 1.3 tce.

20210917_200154.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 28. 08. 2021. at 13:52, josko said:

Pozdrav!

Kako me zanima Kadjar s ovim motorom jer ne radim previše km godišnje, zamolio bi nekoga tko ga ima da mi ukratko kaže dojmove.. potrošnja, kako se motor pokazao, ima li grešaka, elektronika, cijene servisa.. Ima li velike razlike u odnosu na dizela glede osnovnog i velikog servisa?. Znam da nije predugo u opticaju ali pretpostavljam da neko vozi ovaj motor ili onaj jači otkad je izašao..unaprijed zahvalan!

 

Imam ga ja, starog godinu i pol, limited oprema. Što se potrošnje tiče, ako pazim, pada i na 5,1 l/100 km, po gradu oko 8 l/100km. Cijenu servisa ne znam jer imam 4 besplatna. Udoban, startan, lijepo se voziti na povišenom. Imam problema s infotainmentom: često se izblesira i ponekad vrlo sporo radi, servis nije pomogao. Također se retrovizori, pogotovo onaj vozača, neće zatvoriti kada zaključam vozilo. Spojevi vrata i karoserije, haube i karoserije nisu baš najpreciznije izvedeni, a mjenjač "škripi" kod prebacivanja u veću brzinu, osobito iz 1. u 2. i kada je hladan - nakon nešto kilometara uz povećanu pažnju bude bolje. Sve u svemu ne mogu reći da sam nezadovoljan, ali nije bolji u odnosu na jeftiniji i manji njemački auto koji sam imao prije ovoga.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.