Jump to content

Redovni godišnji servis


shorva

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

imam Megana III 1.5dci grandtour 81kW (2014 g)

lani sam na redovnom god.servisu zamijenio (auto je onda presao 107000 km)

- ulje + filer ulja

- filter zraka

- filter nafte

- filter peludi

Sada, godinu dana nakon stanje km je 122000 (presao sam 15000 u godinu dana) i trebam na servis.

PITANJE:

trebam li ponovo sve filtere mjenjati (pelud, nafta, zrak) ili je dovoljno samo ulje+filter ulja?

 

hvala

Link to comment
Share on other sites

Ako nije do sada već mjenjan zupčasti... To što si naveo filter ulja i ulje plus njega i što sve s njim ide...

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nije nužno, ali mislim da nije loša preporuka promijeniti filter kabine (peludi) svake godine. Većina zraka koja ulazi u kabinu ide preko tog filtera i u godinu dana se nakupi svega u njemu.

Ja se pokušavam držati nekog pravila da zamijenim filter zraka, ulja i kabine na malom servisu (svakih 15 000km ili godina dana).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tako i ja radim. Ulje, filter ulja, zraka i peludi mijenjam svake godine a filter nafte svake druge iako godišnje radim samo 8000 km. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.