Jump to content

Utezi poluosovina


overdosed

Recommended Posts

Da probam riješiti dugogodišnju muku. Na 5ardi poluosovina ima uteg koji valjda smanjuje vibracije i sl. ali na zamjenskim ga nema. Dali se taj uteg može skinuti i prebaciti na novu poluosovinu? Nevidim da se može skinuti ikako osim isprešavanjem ako može i tako. Ima netko kakvih iskustava s tim?🤔

Link to comment
Share on other sites

zašto bi to radio?

 

kaj ti vibrira/ trese ova zamjenska? 👨‍🔧

Edited by živac
Link to comment
Share on other sites

Ma zamjensku su mi dali prekratku, reparirao sam originalnu ali neznam koliko će držat. Stavio bi zato što original ima, valjda nisu stavljali bezveze?

Link to comment
Share on other sites

On 10. 09. 2021. at 8:37, overdosed said:

Ma zamjensku su mi dali prekratku, reparirao sam originalnu ali neznam koliko će držat. Stavio bi zato što original ima, valjda nisu stavljali bezveze?

ma bez brige dugo bude držala ova reparirana....dok auto stoji u garaži 😛

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, mata73 said:

Ne možeš to staviti samo tako. Prvo se provjeri da li je u disbalansu i koliko pa se onda stavlja uteg.

to je antivibrator, ne uteg

to manje vise nicemu ne sluzi, ubija vibracije na nekim frekvencijama, dosta tih dugih poluosovina ih ni nema

par komada sam otpilio sa poluosovine kad se raspadne guma , da ne stavljam novu poluosovinu, nisam bas neke vibracije primjetio poslije, iako su to sve bile stare kante pa bas i ne skuzis jos jednu dodatnu vibraciju 😆

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam na svojoj petici svojevremeno mijenjao obje poluosovine nekim aftermerket koje nemaju taj uteg i nikakvih problem nisam imao. Razmišljao sam koja je svrha tog utega i zaključio da on kod ispravne poluosovine nema nikakvu svrhu. Možda tek dobije malo lufta u zglobu uteg smanjuje vibracije i produžuje radni vijek ... IMHO 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

O.K., ali taj antivibrator ili kako ga zvali možda ima i drugu funkciju, budući da ima određenu masu možda služi kao svojevrsni zamašnjak ili za raspored težine? Neznam, ali zanima me čemu služi, Renault je poznat po škrtosti tako da nevjerujem da je nešto stavio bezveze.

Link to comment
Share on other sites

A ništa, ugradiću repariranu pa dok ide (ako to uopće učinim prije smrti 😀), naletio na MaxGearovu novu poluosovinu za 330 kunića pa će bit u rezervi, bar je ispravne dužine.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.