Jump to content

Aditivi i ostalo za motor


partytime

Recommended Posts

Pozdrav ekipi,

Moj Scenic je dogurao sad na 190k. Sve je ok i motor dobro radi ali me interesira da li ima netko iskustva sa aditivima za čišćenje motora, dizni i sto sve ostalo može, s obzirom na kilometražu.

Da li ima potrebe bilo sto dodavati pri tocenju na godišnjoj bazi ili kako to već ide. 

Nemam baš nikakvog iskustva s tim pa reko da pitam prije nego krenem nešto sipati i mozda zeznem stvar.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi razmisljao u smjeru ciscenja djela za dovod goriva i ciscenje djela usisa, nista drugo mi ne pada na pamet osim ciscenja samog motora.

Dakle, Liqui Moly Engine Flush, Liqui Moly Benzin ili Diesel aditiv, i na kraju Liqui Moly Intake sistem cleaner.

Sad sto su to Liqui Moly proizvodi, nema veze, nadi alternativu ako mozes.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Ivan1902 said:

Ja bi razmisljao u smjeru ciscenja djela za dovod goriva i ciscenje djela usisa, nista drugo mi ne pada na pamet osim ciscenja samog motora.

Dakle, Liqui Moly Engine Flush, Liqui Moly Benzin ili Diesel aditiv, i na kraju Liqui Moly Intake sistem cleaner.

Sad sto su to Liqui Moly proizvodi, nema veze, nadi alternativu ako mozes.

Hvala Ivana,

 

Po tvome prijedlogu, jel bi ovo išlo sve od jednom ili...skroz sam novi u ovom podrucju

Link to comment
Share on other sites

Engine flush ide zajedno sa zamjenom ulja, aditiv za gorivo, tj. za ciscenje dizni mozes bilo kada... a aditiv za ciscenje usisa, za njega moras skinuti usis, sprica se poslije MAF senzora...

Za svaki od proizvoda imas video na Youtubeu

Link to comment
Share on other sites

Ja sam koristio Datacoll ali je skuplji od LiquiMolija. Za ciscenje injektora. Sad sam ulio keramiku od LM zajedno s uljem. Leptir gasa sam cistio mislim od Forcha neko sredstvo i to ga vise neskidam. Jedan drzi gas drugi sprica i sve ocisti.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u Kadjara sipao Liqui Moly...
Pri zamjeni ulja Engine Flush...a u tank Diesel system reiniger...
Nisam skužio nikakvu razliku.

U oba motora sam sipao isto Liqui Moly,čistač karburator i još neki za čišćenje prostora za sagorijevanje.
Tu sam primjetio razliku,na Yamahi imam otvorene cijevi,bio sam ih očistio,nakon toga je izbacilo dosta gareži,tj brzo se ponovo nakupilo na cijevima.
I motor zeru mirnije radi.
Sad se skoro ništa gareži ne skuplja na auspusima.

A Suzuki je dugo stajao pa se sve poštopalo...radio samo na čoku,nakon sredstava se stanje popravilo malo na bolje,dobio sam ga da radi bez čoka...ali ipak ću morati čistiti karburatore u ultrazvučnoj kadi.



Link to comment
Share on other sites

On 16. 10. 2021. at 9:22, alki9969 said:

imaš li kakve simptome da to trebaš raditi...moj je na 192XXX km i nemam potrebe za tim.

Nema nikakvih simptoma, ali razmišljam posto je već ta kilometraža mozda treba nešto preventivno. Inače ulje mijenjam svakih 15k.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jel potrebno/pametno mećat kakav aditiv s gorivom u 1.9 dCi 130? Rezervoar mi je pri kraju pa da uzmem.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma jasno. Mislio sam ulit aditiv i nafte do čepa ovih dana. Kod nas po pumpama ima Liqui Molly i STP a taj Datacol bi trebali dobit do 2032. default_zubo.gif

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Je li netko probavao aditive za čišćenje katalizatora na benzinskim motorima?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stavio sam Datacol DataFuel Diesel. Veselih 207kn i 550 nafte. Puklo 100 eura ko kokica..... :aua:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.