Jump to content

Grand Scenic III keyless otključavanje


Smuchac

Recommended Posts

Da ne mrljam naokolo po temama... :dobroje:

 

Naime, auto ima senzore u sve 4 kvake i sve je radilo normalno do prije nemam pojma kad.

Na današnji dan, priđem li autu s karticom u džepu i uvučem ruku u kvaku s vozačeve strane (sprijeda i straga), auto se NE otključava u oba slučaja.

Sa suvozačeve strane (sprijeda i straga) stvar funkcionira savršeno svaki put kao i kad želim otvoriti prtljažnik a auto je zaključano i kartica je u džepu.

To govori da kartici nije ništa jelte...

Ako mu nije moždani uzeo lijevu stranu, šta se tu da napraviti?

Da selim volan na drugu stranu nema smisla. :rotfl: 

Našao sam na YT riješenje za Lagunu u vidu aluminijske folije koju lik meće iznutra kvake preko onog nekog reflektirajućeg okruglog elementa koji navodno zna na renolima ili otpast ili se zaprljat i svašta nešto i na videu takvo što pomaže ali kod mene ne.

Šta još da probam? Cijela jedna strana je sumljiva. Ajd da su samo jedna vrata random al ovako je ipak malo nenormalno da oba vrata s iste strane ne slušaju... :nezna: 

Link to comment
Share on other sites

Jedan glupi prijedlog, jesi probao ostavit karticu sa desne strane auta i probat kvake na lijevoj?

Ne znam kakva je sama izvedba sistema što se tiče detekcije kartice, dali ono polje što se može naći na raznim ilustracijama po internetu je preko jednog senzora / antene ili više njih.

Link to comment
Share on other sites

Mogu probat. Znam da kad dođem do svojih vrata s karticom u džepu da je nula bodova a žena u tom trenu s druge strane uvuče ruku u kvaku auto se otključa...

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Otvarao sam ja vrata i prčkao senzor ali je laicima nemoguće skinuti senzor. Nema mijesta,nepristupačno itd. Haos...
Jedva sam uspio konektor otkacit,ocistit,malo kontakt spreja al džaba. Znalo je nekad po kiši proradit a sad neće nikako...

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Smuchac said:

Otvarao sam ja vrata i prčkao senzor ali je laicima nemoguće skinuti senzor. Nema mijesta,nepristupačno itd. Haos...
Jedva sam uspio konektor otkacit,ocistit,malo kontakt spreja al džaba. Znalo je nekad po kiši proradit a sad neće nikako...

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk




 

Ja na meganu 3 imam keyless ali nemam senzore u kvakama nego tipkalo na vanjskoj strani kvake. Savršeno radi već 6 god i 140 k km. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na Meganeu II imao 4 senzora i gumbe na prednjim vratima s obje strane i sve je radilo. Kod takvog sustava sa senzorom,gumb služi samo za zaključavanje. Kod sistema bez senzora gumb služi i za zaključavanje i za otključavanje što nije loše uopće.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Smuchac kod mene je ista stvar, senzori na sve 4 kvake, nekad hoće nekad neće na vozačeva vrata

Čak u tvorničkim uputstvima piše da je moguće da ne radi pri vanjskim nižim temperaturama ( na koje temperature misle ne piše) i skužio sam da po zimi ujutro rijetko kad otključa, a preko ljeta rsdi skoro uvijek sve uredno.

Sa suvozačeve strane i odozada radi u 90% slucajeva

Link to comment
Share on other sites

Kod mene na M2 od 4 kvake radi vozaceva za zakljucavanje, suvozaceva za otkljucavanje i gepek za jedno i drugo.

Hoce to s godinama i kilometrima..

na cliu IV funkcionira super, sam se zakljuca kad odes ak se ne varam..a za otkljucat se stisne pipac.

Link to comment
Share on other sites

Šta mi nije crkla suvozačeva strana majkujoj.... :aua:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Najbolje volan prebacit na drugu stranu kako sam i mislio. :zubo:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tek sad vidim da mi uopće ne bi trebalo biti žao što sam kupio renfaulta bez tog keylessa :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Danas rastavio vrata na proste faktore,zamijenio graničnik vrata koji je počeo opasno škljocat i popravio grešku sa senzorom i na prednjim i na stražnjim vratima. Sad keyless radi na svim vratima. Poprilična je yebotina za prvi put povadit kvake ali nije nemoguće. Kad sam završio,otišo na benzinsku a vrata rezervoara zaključana. Ništa,vozi doma,raskopaj gepek,razmrdaj mehanizam,podmaži i sad sve radi. Haos. default_zubo.gif

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk



  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Smuchac said:

Danas rastavio vrata na proste faktore,zamijenio graničnik vrata koji je počeo opasno škljocat i popravio grešku sa senzorom i na prednjim i na stražnjim vratima. Dad keyless radi na svim vratima. Poprilična je yebotina za prvi put povadit kvake ali nije nemoguće. Kad sam završio,otišo na benzinsku a vrata rezervoara zaključana. Ništa,vozi doma,raskopaj gepek,razmrdaj mehanizam,podmaži i sad sve radi. Haos. :zubo:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
 

šteta šta nisi čekao da se rezervoar isprazni pa krenuo na benzinsku...😁

  • Haha 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Smuchac said:

Danas rastavio vrata na proste faktore,zamijenio graničnik vrata koji je počeo opasno škljocat i popravio grešku sa senzorom i na prednjim i na stražnjim vratima. Dad keyless radi na svim vratima. Poprilična je yebotina za prvi put povadit kvake ali nije nemoguće. Kad sam završio,otišo na benzinsku a vrata rezervoara zaključana. Ništa,vozi doma,raskopaj gepek,razmrdaj mehanizam,podmaži i sad sve radi. Haos. :zubo:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
 

I što je bilo s kvakama i senzorima na kraju? sjećam se da ti vozačeva strana nije radila

Link to comment
Share on other sites

šteta šta nisi čekao da se rezervoar isprazni pa krenuo na benzinsku...[emoji16]
Range je bio na 80km. :zubo:
I što je bilo s kvakama i senzorima na kraju? sjećam se da ti vozačeva strana nije radila
Prema threadu s foruma gdje je kolega Zip007 riješio isti problem sam sljedio klipove s youtubea koji su bili dovoljni za krenut sam oko toga i uspio sam. Ako tko zapne nek se slobodno javi,ništa nisam slikavao niti dokumentirao...

https://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/58078-free-hands-sustav/


Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Smuchac said:

ništa nisam slikavao niti dokumentirao

A bilo bi divno da si slikavavao ili dokumentiravavao, jer slike vrijede više od riječi. 

Link to comment
Share on other sites

Vjeruj,ima par "mojih" načina mimo video tutoriala za koje sam shvatio da su meni lakši pa sam u hodu se prilagođavao. Zato sam i rekao ako tko zapne da se javi.
Fotografije crne unutrašnjosti vrata kroz rupicu od fi možda 20 ne bi igrale u odnosu na video.
A oni španjolci/turci ili šta su već su bar mogli titlovat.
I za kraj,radio sam vani a kiša samo što ne počne tako da mi je slikavanje otpalo. Jbg. :zubo:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.