Jump to content

pomoc


Dino999

Recommended Posts

Imam megane III,  1,5 dci,  110KS,  2011 godina.

Pokusao sam upalitti auto ali nisam uspio i pojavio se jaki dim ispod haube.  

Primjetio sam da je papucica za kvacilo/spojku propala, da je papucica za kocnicu tvrda kao i da sam izgubio servo na upravljacu. 

Sto je problem? Alternator?

Napominjem da je do tog momenta sve funkcioniralo besprijekorno na autu.

Hvala na pomoci.

 

 

Edited by Dino999
Link to comment
Share on other sites

Ako si predugo pokusao pokrenuti motor vjerojatno si spržio alnaser
Propali kuplung vjerojatno je cilindar istoga otišao.
Zašto nisi mogao pokrenuti motor to može biti do pumpe goriva, dizni ili povrata goriva u rezervar pa čak i do filtera goriva.

Link to comment
Share on other sites

Isti je cilindar (mislim)za kuplung i za servo .. obicno prvo procuri pa nestaje ulja pa javlja gresku.

Dim bi mogao biti od anlasera mada mi je to cudno tj nisam jos cuo na m2 i m3 da bi se to dogodilo...trebao bi moci upaliti auto u leru ako je sve ostalo dobro.

Uglavnom , zanimljiv slucaj, al  drzim fige nije sve bas tak crno 

Edited by hrvojexyz
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nekad je bolje ništa ne reci..

Kvacilo ima svoja dva “cilindra”, na pedali i u zvonu mjenjaca.

Servo volan mu je na struju i nema nikakve poveznice sa kvacilom niti koristi ulje.


Premalo informacija si dao u vezi kvara. 
Da li alnaser vrti ili se ne dešava ništa?

Ima li kontakta?

Ima li ulja u posudi od kočnica? Kvacilo i kocnice koriste isto ulje i dijele posudu.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.