Jump to content

Check vehicle


Pincho40

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Ivan iz Zadra,vlasnik lagune 3 2.0 dci,96kw

 

Imam problem s greškom check vehicle i narančastim ključem na displeyu.

Akumulator je uredu ,senzori na papućicama promijenjeni.Inaće auto normalno radi osim što svijetli ta greška

Jučer sam bio u ovlaštenim servisu u zd i nisu uspjeli naći nikakvu grešku,tako da i dalje gori ta greška.

Uglavnom ako neko od forumaša ima iskustva s tim problemom molio bih da pomogne.

Hvala lipa unaprijed 

Link to comment
Share on other sites

Check vehicle zna se javit kod povremene greske senzora kvacila ili stop saltera. Kod mene je pomiglo samo ciscenje jos prije 3 god i nije se vise javilo. Najpametnije iscitat greske dijagnostikom da znas na kojem modulu uopce javlja problem.

Link to comment
Share on other sites



...
Jučer sam bio u ovlaštenim servisu u zd i nisu uspjeli naći nikakvu grešku,tako da i dalje gori ta greška.
...


Jesi dobio od njih kodove gresaka, koje je dijagnostika ocitala? Ako nisi, pitaj ih da ti daju. Ako si platio servis, morali bi ti dati ocitanje s dijagnostike.

Ako svijetli lampica motora, onda MORA biti zabiljezena neka greska na dijagnostici!

Vjerujem da doslovno 100 razlicitih i nepovezanih stvari moze upaliti ovu lampicu, tako da su ti sanse nikakve, da ovako naslijepo nabodes sta bi tocno moglo biti.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Senzore na kvaćilu sam već mijenjao i nikakva promjena, a u ovlaštenom su mi rekli da nema nikakvih grešaka pa mi nisu ni dali nikakve kodove grešaka,ćak mi ništa nisu naplatiti jer ništa nisu riješili!

Tako da stvarno ne znam što će niti?

Link to comment
Share on other sites

Sorry, ali ja ne mogu povjerovati, da svijetli lampica motora, a da nema zabiljezene greske. Tu je ovlasteni nesto debelo sfusario.

Daj probaj vidjeti, jel netko u blizini ima one bluetooth dijagnostike, pa s tim probaj pogledati kodove gresaka.

P.S.
Sad mi je palo na pamet da ti je auto mozda chipan, pa ima drugu custom mapu, koja jednostavno nikakve greske ne biljezi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu ni ja vjerovati, imam ja pyclip i meni nikakvu grešku ne pokazuje, ja sam 2 vlasnik ,1 je bio frend mi i on tvrdi da nije chipan auto. A neznam ćesto putujem pa ću probati u drugom gradu u servis poći izgleda da ovi u zadru i nisu baš nešto i meni je ćudno da ništa ne oćitavaju.oćito je kompliciranije nego sam mislio.svejedno puno hvala na pomoći!

A bar auto radi normalno samo živcira što stalno svijetli 😁

Evo i slika greške,ko nekom pomaže

IMG_20191127_071728.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne svijetli lampica motora, svijetli lampica za posjet servisu  koji je očito jako kompetentan. 

Link to comment
Share on other sites

Ako neznas/nemas s cim posjeti neki bolje educirani servis. Stvar je vjerojatno banalna. A check vehicle inace ne smanjuje snagu, pali safet mod.. ne zamaraj se

Link to comment
Share on other sites

Da,kao što sam već napisao auto radi normalno, tako da mi nije problem, osim što me gnjave na tehničkom. Pokušati ću u nekom drugom servisu, samo me ćudi da u ovlaštenom renault servisu ne znaju što je.

Link to comment
Share on other sites

Imas pyclip? Ajde probaj resetirati servisni interval...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam resetirao,bar mi sad opet piše 30000 do servisa,ali i dalje gori check vehicle.

Link to comment
Share on other sites

Imas pyclip? Ajde probaj resetirati servisni interval...
Za servisni interval je na renou Service required i kljuc se upali, nema ovo veze s tim.
Link to comment
Share on other sites

Provjeri da li rade sve žarulje uključujući osvjetljenje tablice, pozicije, štop, maglenke, rikverc itd.
Da li se pale i gase svjetla u kabini kad otvoriš i zatvoriš bilo koja vrata?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sve radi,ali provjerim sve navedeno kad uhvatim vremena,moguće je da je tako neka glupost.

Hvala svima na prijedlozima,ko zna možda nešto i upali😆

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav 

Evo pogledao sam sve žaruljice,koliko sam primijetio nije radila samo 1 za osvjetljenje tablice,promijenio sam ali i dalje svijetli chech vehicle.🤔

Link to comment
Share on other sites

A ne znam ni ja,prije par dana sam bio u ovlaštenom u Zadru (A.C Zadar) bio je na clipu i nikakvu grešku ne oćitava,ja imam pyclip isto bez greške?

Ima li ko na forumu kakvu preporuku di bi mogao povesti auto, naravno zd bi bilo najbolje i najbliže?

Link to comment
Share on other sites

Ako imas pyclip probaj uc rucno u sve module pa pregledaj greske. Neke se greske manifestiraju kao warning a mogu na ovo utjecat.

Link to comment
Share on other sites

Ušao sam u jedan po jedan modul ,tražio grešku, niti jedna jedina,davao naredbe da briše iako ih nema i ništa nisam uspio napraviti, stvarno više ne znam što bi moglo biti,na original clipu ništa ne pokazuje,na pyclip u isto ništa, ne znam što više pokušati? Kad skinem kleme par sati ne gori pa se opet upali greška. A onaj narančasti ključ baš bode u oći

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav 

Nešto sam radio po pyclipu i uspijela mi je nestati ona greška, međutim sad sam shvatio da mi podizaći za stakla ne rade,neće niti zaključa auto,upale se žmigavci ali auto ostane otključana?pa sam ga opet išao spajati na pyclip i sad mi uopće ne nalazi module od vozačkim ili suvozaćkih vrata?očito sam nešto zbilja violinu u pyclipu ako ko zna?

Nešto zbrljao sam mislio napisati

Link to comment
Share on other sites

Pada mi na pamet jedino m-can kojem jedino nemas pristup preko obicnog elm327 dok ne prespojis pinove. Ali kolko mi je poznato renault tih godina ima jedino m-can za radio i navigaciju a niti jedna ne utjece na tu gresku na tabli. Jedino da je neki problem na can mrezi.. opet clip ti to prikaze sto kazes ovi u servisu nisu nasli problem.. nema smisla

Link to comment
Share on other sites

Ma sad je problem, što kad sam ja prtljao po tome mi ne rade podizaći ni neće zakljuća auto,je moguće da sam nešto spržio?

Link to comment
Share on other sites

U svakoj temi gdje se netko nakanio raditi s tim pyclipovima,ddt4all i sl. skrećem uredno pažnju na moguće i potencijalne opasnosti a u ovoj temi eto nisam. Ne vjerujem da bih te odgovorio anyway.
Prekrsti se i skini kleme 15 minuta pa vrati i vidi jel su se vratile funkcije koje si "syebo". Sretno. :dobroje:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.