Jump to content

Naš Zoltan aka toster


Marko_Os

Recommended Posts

Evo kako sam već pisao u drugom topicu, uzeli smo novi Zoe. 

Radi se o ph2 modelu sa 52kw baterijom i 110ks. Sad, kad smo ga malo upoznali, mogu napisati koju riječ više o njemu. Jako me iznenadila udobnost i prostranost auta. Ako povučem usporedbu sa RS-om, mjesta za noge na zadnjoj klupi ima više u Zoe. Vjerojatno je to i zbog manjeg prtljažnika, ali i manjih prednjih sjedala. Sve u svemu, 5 osoba se može prevesti bez većih problema.

Uz auto smo dobili dva kabla. Jedan Type2 i jedan obični sa schuko utikačem. Taj obični nisam još probao, jer smo još prije nego smo ouzeli auto, ugradili type2 punjač na kuću. Punjenje preko njega traje u prosjeku 6 sati, ako je baterija skroz prazna. U principu dopunimo ga svaka 3-4 dana, tako da već nakon neka 2 i pol sata bude opet na 100%.

Potrošnja sad u zimi, kad je upaljeno predgrijanje kabine, grijanje volana i sjedala je oko 16kw/100km, što nam daje  oko 300km po punjenju. Velika je razlika recimo u gradskoj i vožnji otvorenom cestom. Sva vožnja do 85kmh se smatra štedljivom, ali preko toga, postotak i range padaju nemilo. 

U ljeto, mislim da potrošnja ne bi trebala biti više od 12-13kw/100km. 

Osjećaj u vožnji je fora, iako nekako mi fali ono cukanje kod promjene brzine. Stalno očekujem kad će prešaltat, a ono kubura. Ubrzanje je super, baš iz tog razloga što nema prebacivanja brzine i sva snaga je dostupna odmah. Iako ima samo 110ks, osjeti se da baš fino povuče. 

Eto, ukratko bi to bilo to. Ako vas još što zanima pitajte. 😀😀😀

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Daj koju fotku :)

manje pije od moje službene kone. Kona je na oko 17.5kw bez pregrijavanja sada po zimi.. Ja to nemam. A ispod 16h nisam vidio. BTW kada ja vozim ide i preko 20kw :)

I još malo. Kakva ti je unutrašnjost? Točnije prekidači i slično? Kod kone kao da su ih stanjili za 2/3 samo da budu lakši. I vrata da li moraš zakucati kao na golfu 2 ili se normalno zatvaraju? Na koni kao da su od alu folije treba ih baš zakucati da se zatvore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sliku imam samo ovu što sam ubacio u temi o RSu. Nisam ga još pošteno poslikao, ali planiram ovih dana. Unutrašnjost mi je super. Ne vidim da je išta šparano u tolikoj mjeri da je nakaradno. Volio bih recimo da su sjedala malo bolje profilirana, no to je već navika na RS sjedala, pa malo zanovijetam.
Vrata se fino zatvaraju, ali imaju onaj metalni tup zvuk kod zatvaranja. Nije onako fin mekan, ali jbg, ovo je entry level strujić, nije Polestar.
IMG_20211022_163057.jpg

Skickat från min VOG-L29 via Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je toster baš zanimljiv autić u djeluje mi vrlo iskoristiv za lokalne vožnje..

10tak do 30tak.km po vožnji. Taman za takav autić.

Baš me zanima funkcìonalnost na dulji period, gnjavaža oko punjenja, domet.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Deklarirani domet je 380km. Prije 2 tjedna sam sa rođakom išao po jedan auto nekih 300km od mjesta gdje živim. Došli tamo sa jednim punjenjem sa još 8% baterije, uštekali ga na javnoj punionici i dok smo obavili kupnju i ručali, auto je bio na 95%. Mislim da je bio malo više od 2 sata na punjaču. Na punionicama su naravno puno brži punjači, ali Zoe "prihvaća" samo 22kw/h, inače bi bio pun nakon sat vremena da imam CCS priključak. Na putu nazad smo još jednom stali nakon 200-tinjak km na kavu i dopunili 10% bateriju za nekih 20ak minuta, da dođemo do kuće bezbrižno.

Da imam CCS priključak na tosteru, bez razmišljanja bi se iduće ljeto zaletio u Hr s njim. Ovako? Razmislit ću, iako vjerojatno ćemo svejedno probat.😀 Ionako moramo stajati svaka 2 sata i praviti minimalno 20 minutne pauze, a i ne žuri nam se, tako da, why not

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kad ide stage 1 na njega? Jesi promjenio ulje? :bigl:

Vrh auto! Jel novi ili polovni? Cijena?

Link to comment
Share on other sites

Ima ugrađen remap generator već iz tvornice. Stisneš ECO i onda je Stage 0. Stisneš ponovo, onda je Stage 1 i ide ko na struju[emoji23]

Novi, uzeli na leasing. 250 europljana sa svime ukjučenim

Skickat från min VOG-L29 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jeste li ga uzeli radi potencijalnih ušteda ili radi podrške električnih vozila i da isprobate novu tehnologiju? Ili oboje? 

Edited by MB104
Link to comment
Share on other sites

Uzeli ga jer nam treba, a bio je na stanju za isporuku odmah[emoji23].

Skickat från min VOG-L29 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gledam i razmisljam. Zoltan, niti je zelen, niti je Madar...

Zoe, zenasko ime, francuskinja, bijela... Ali ajde moderna vremena :D

Link to comment
Share on other sites

Gledam i razmisljam. Zoltan, niti je zelen, niti je Madar...
Zoe, zenasko ime, francuskinja, bijela... Ali ajde moderna vremena [emoji3]
@Domba Ne ser.i [emoji23]

Skickat från min VOG-L29 via Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa to je ženin auto, šta ne!?

 

Onda je definitvno Zoltan!

 

Ili sam nešto krivo pokopčao! :fucka:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma siguran sam da i on troši Zoltana :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Zolika i ja, pijatelja dva. 🏳️‍🌈

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.