Jump to content

Konektor -struja


Neven101

Recommended Posts

Pozdrav,

Da li je netko rastavljao ovakav konektor?

U prekidu mi je jedna žica (masa) stop svjetla, pa bi ju skratio i iskoristio isti konektor.

Ili gdje bi mogao kupiti drugi konektor?

Screenshot_20211128-195649~01~01.png

IMG_20211128_105323535~01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako rastaviti kontakt/plastiku da izvučem stopicu. 

Ona ide u L pa se ne može samo izvuči.

Link to comment
Share on other sites

Imaju posebni alati za izvlačenje raznih stopica.
Stopicu drži "nosić" da ne ispadne. Nekad se može iglom ili šilom taj nosić deaktivirati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 01. 12. 2021. at 13:31, frenchkey said:

36 kom 3,4€, a šiping 5,8€, mašala

Čisto slika za primjer ionako pitanje za koliko vremena bi došlo... Ima vjerojatno i negdje kod nas za kupit u ovim eletronic dućanima... 

Link to comment
Share on other sites

i ja bi to rado imao da nije skup transport. A opet ni 10€ nije nešto ako je kvalitetno

Link to comment
Share on other sites

imaš u trgovinama  i ovak set...ja osobno sam sa takvim više puta vadio konektore  https://www.protis.hr/products/details/set-odvijaca-urarskih--11-komada/131885

Link to comment
Share on other sites

Ne može se s tim izvaditi većina stopica kakve su u slici iznad. One imaju po 2-3 kočnice. Imam neke doma koje sam dobio u tvornici automobilskih kablova. Tanke ko papir a osigurane na 2 strane od ispadanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Buraz je na Twingu II imao taj problem pa se to riješilo savijanjem pina na faru prema gore/dolje da bolje uhvati kontakt u konektoru.

Prije toga smo dremelom postrugali pinove, okupali pinove i konektor u kontakt spreju i osušili.

Link to comment
Share on other sites

Rješio sam tako da sam uspio savinuti pinove. Nije bila žica u prekidu. I to na masi, pa kad sam uključio 2 žarulje (stop i žmigavac) polucio mi komp. greške počeo bacati i pištati.

Ako se nekome još pojavi, samo kontakte provjeriti. Kod mene se vidjelo i da je malo otopilo plastiku oko kontakta.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.