Jump to content

filipbabok

Recommended Posts

Tko je vlasnik ovdje, bilo koje novije (unutar 10god) Dacie?

Kakav je u udobnosti/ergonomiji s obzirom na ono što ste također posjedovali?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Med0 said:

Imam doživotni veto na kupnju Lodgyja :D Kaže ona: "uu što je gadan". Gledam ga i mislim si ok, nije maneken, ali vozit ću ga neću ga gledat. Ahhh.....

Srušiš sjedala i dobar je za Topaloviće, a još na krovu kutija od 460L na više. Ma kakva kutija, šator! 😁

Možda će smekšati sa Joggerom.

loggy je dobar od naprijed. kad gledaš s boka zadjni kraj djeluje jadno, zgužvano, ko da ga je pogodila cistarna od iza i još leži prema natrag-  zadnji kraj niži od prednjeg.  dokker mi je više skladan. al cijene su presudile da ne uzmem nijednog.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, filipbabok said:

Tko je vlasnik ovdje, bilo koje novije (unutar 10god) Dacie?

Kakav je u udobnosti/ergonomiji s obzirom na ono što ste također posjedovali?

Nisam vlasnik, ali burki vozi Dustera. Testirali smo ga skupa i vozili pa se možda može računati. U odnosu na Clio II.... hmmm. Dojam je da se štedilo na nekim sitnicama koje ne znam koliko stvarno čine uštedu u proizvodnji.

  • Primjerice filc na dnu bunkera u Dusteru je tanka crna krpica koja se uvija na rubovima i koja klizi po bunkeru. Na Cliu II je debeli tvrdi filc kojeg mi ni vreća polomljenih keramičkih pločica nije uspjela prerezati kad sam s njom slučajno povukao po bunkeru.
  • Clio II ima magnet gore na tapecirungu za prihvatiti srednji pojas. Duster ima rupu u plastici gdje utakneš vrh pojasa.
  • Clio II ima gumbić za recirkulaciju zraka kabine. Svi Dusteri osim zadnjeg facelifta imaju mehaničku kurblu.
  • Duster više šušti u vratima od Clia II na autoputu i vrata mu lagano vibriraju. Oba auta imaju vrata na istu foru.
  • Miris interijera: novi Clio ima blaži miris interijera kao kad uđeš npr. u Peek&Cloppenburg. Dacije imaju miris kao da si ušao u Deichman, jednostavno jače i intenzivnije isparavaju. To se odmah primjeti i mene osobno malo smeta.

Udobnost je definitivno na strani novog Dustera i Sandera kojeg sam uzeo na test drive. Ovjes se čuje ali je mekan i prilično udoban. Vozio sam Audi Q5 i tvrdim da je Duster jednako mekan uz glasniji ovjes, te više ljuljanja u zavoju i na autoputu. Ipak Q5 košta 3-4 puta više pa je za očekivati da će biti stabilniji :) ali osobno mi je impresivno da im se udobnost može usporediti.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Cemu tocno sluzi ona tipka ECO u daciama? Jucer vozio dustera od starog i nisam primjetio nit da manje trosi nit da slabije ide, koju ulogu onda ima?

Link to comment
Share on other sites

Vjv priguši turbo jer se osjeti da nema onaj kick. Bar je tako kod buraza u Capturu 0.9 Tce. Stari kupio nov Sandero Stepway isto 0.9. Simpa autić. Plastičurina teška al simpa.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, filipbabok said:

Tko je vlasnik ovdje, bilo koje novije (unutar 10god) Dacie?

Kakav je u udobnosti/ergonomiji s obzirom na ono što ste također posjedovali?

uzeo sam prošlu godinu ženi za po gradu sandero 75ks dizel čak je i sa adblue :-). uglavnom koliko para toliko muzike. motor jako lijepo ide i za njega je taman. sicevi su meni malo premekani žena kaže da joj je ok. radio je solidan volan se ne da namještati po visini pa je i meni i ženu u malo čudnom položaju ali se privikne, servo je jako slab pa volan ima solidno otpora kod okretanja na mjestu. buka na autoputu na 130 je skroz prihvatljiva vjerojatno jer se motor ne muči (u odnosu na benzince  clia II i C3 koje sam imao prije) bilo ije ili to ili clio IV benzinac . presudilo manje para za po meni bolji motor. Imam neku rezervu prema malim zapremninama motora koja nije na temelju iskustva

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Smuchac said:

Vjv priguši turbo jer se osjeti da nema onaj kick. Bar je tako kod buraza u Capturu 0.9 Tce. Stari kupio nov Sandero Stepway isto 0.9. Simpa autić. Plastičurina teška al simpa.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
 

koliko je čekao na isporuku?  Naš dolazi tek krajem 5. mjeseca, ako ne i kasnije

Link to comment
Share on other sites

Ja na Kadjaru nisam ništa skužio s tim ECO modom... eventualno možda da zeru slabije vuče kad zalijepiš papučicu u pod.
Ali na potrošnji nisam ja ništa eco vidio...trošio je on isto.

Link to comment
Share on other sites

neznam gdje vi zivite, ja sam znao namjerno voziti dokkera sluzbenog u eco modu, tako da kad bi trebao prestizati aute na magistrali, bi bilo 2 nize + iskljucivanje eco moda = instant osjecaj da imas 20-30ks vise, dakle lakse prestizanje kolone koja se vuce 80-90...

Link to comment
Share on other sites

koliko je čekao na isporuku?  Naš dolazi tek krajem 5. mjeseca, ako ne i kasnije
Uzeo ga je prošlu godinu tako da vjerujem da je sad puno gore. Tada je čekao mjesec dana al nije nista birao. Samo da bude 0.9 i crne boje.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, frenchkey said:

koliko je čekao na isporuku?  Naš dolazi tek krajem 5. mjeseca, ako ne i kasnije

Pitao sam prekjučer u Roci koliko se čeka Duster Prestige. Kažu kraj ožujka/početak travnja ovisno o motoru i paketu opreme.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Med0 said:

Pitao sam prekjučer u Roci koliko se čeka Duster Prestige. Kažu kraj ožujka/početak travnja ovisno o motoru i paketu opreme.

dakle realno svibanj...kraj svibnja...uz par isprika što auto kasni.

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, stanky069 said:

Ja na Kadjaru nisam ništa skužio s tim ECO modom... eventualno možda da zeru slabije vuče kad zalijepiš papučicu u pod.
Ali na potrošnji nisam ja ništa eco vidio...trošio je on isto.

Eco mode, barem kod mene na Toyoti ne smanjuje snagu ili slično nego pegla krivulju pedale gasa. Recimo to ovako treba više pritisnuti da bi išao isto kao u normalnom modu. Također na lagano stiskanje ili puštanje pedale gasa recimo 1-2mm ne reagira uopće. Pokušava što je duže držati isti gas. Ista stvar je i na koni i na v klasi. Otupi pedalu gasa. A kada das pun gas ide punim gasom :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E tako sam nekako i ja skužio,kad lupim papučicu u pod,nema onoga da vuče odmah,nego kao da sporije reagira,tj duže mu treba da povuče,kao da je malo tromiji.
Kad povuče,ide on potpuno isto kao i normalnom modu,po meni.

Na potrošnji nisam skužio razliku,doduše to sam i testirao samo 3 dana i gotovo,nisam od onih koji gledaju svaki dec goriva...pa me nije ni zanimalo nešto previše.


Što se tiče ovoga sa isporukama auta,ženska od koje sam uzeo Megana je uzela nekog Mitsubishia...kaže da su joj tri puta produživali rok isporuke,umjesto početnih 3mj kako su joj rekli,čekala ga je 6,5mj...što sam škicnuo u auto,nije neka oprema,izgleda mi golo.

Link to comment
Share on other sites

Odite u Porsche ili kod Zubaka pa pitajte koliko se čeka VW, Škoda i Audi :D:D

Pola godine za Daciju i Renault je super u ova vremena!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Med0 said:

Odite u Porsche ili kod Zubaka pa pitajte koliko se čeka VW, Škoda i Audi :D:D

Pola godine za Daciju i Renault je super u ova vremena!

Vise cipova - dulje cekanje😜

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Med0 said:

Odite u Porsche ili kod Zubaka pa pitajte koliko se čeka VW, Škoda i Audi :D:D

Pola godine za Daciju i Renault je super u ova vremena!

Meni u Rijeci rekli za Škodu  Kamig 10 mjeseci , pitao prije 15 dana.

Link to comment
Share on other sites

Ja naručio kutnu garnituru tj. recimo kauč, polovinom rujna. Treći put odgađaju isporuku. Posljednje što su javili je 28. prosinac da će stići u Zadar. Onda blagdani i ako bude sreće,tu je negdje dogodine polovinom sječnja. Auto ne bih naručio ni da se vodom opijem. :totfl:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, trapavi said:

Meni u Rijeci rekli za Škodu  Kamig 10 mjeseci , pitao prije 15 dana.

Frendu su za Octaviju rekli "za osam mjeseci". On naručio i platio. Od tada je prošlo skoro godinu dana :D   Ne zna se kad će auto.

Audi ne znam ni da li uopće možeš naručiti i kojega. Oni su pred koronu počeli s novim modelima prepunim ekrana, multimedije, digitalnog svega i onda bam.... nestašica chipova :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ja naručio kutnu garnituru tj. recimo kauč, polovinom rujna. Treći put odgađaju isporuku. Posljednje što su javili je 28. prosinac da će stići u Zadar. Onda blagdani i ako bude sreće,tu je negdje dogodine polovinom sječnja. Auto ne bih naručio ni da se vodom opijem. :totfl:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk


Nema čipova :bigl:
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Frend kapario Kodiaqa prije 2 mjeseca i vele da bu došao pred ljeto. Drugi uzeo BMW 440i i rekli su mu da bu došao brzo jer te najjače modele prve gurnu, ovih dana je izašao iz tvornice, da je uzeo osnovni neki nacekao bi se. 

Link to comment
Share on other sites

Točno mi drago što je tako sa proizvođačima automobila , pa što nisu recimo svi Evropski proizvođači osnovali zajedničku tvornicu i ne bi bilo tog sranja.Sad kad vide koliki će bit gubici pa nek i dalje mudruju.

Link to comment
Share on other sites

Ja nekako ne pušim tu priču da je nestašica čipova...

Kako samo u auto-industriji, a sva ostala potrošačka elektronika je ok?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.