Jump to content

Dacia Spring


mata73

Recommended Posts

danas sam se mucio onako podosta da prestignem jednu uzbrdo, tko zna rijeku, od rujevice uzbrdo prema viskovu po novoj cesti...

lik ju je peglao dosta i nije prvi put da ju pegla tako

svejedno sam ju obletio sa 100+, ipak nemoze nista protiv mocnog 1.5 hdi :D iako na meduubrzanju sam dojio zesce, radi bezmomentnog podrucja ispod 2200

Link to comment
Share on other sites

Do 80 km/h je stvarno živahan. Rekao bi da je usporediv sa benzincem od 75 konja. Nakon toga čarolija prestaje.

Ipak! U realnim uvjetima. Na cesti kojom svakodnevno vozim na posao (35 km mješovite vožnje ) je brži od twinga sa 75 konja.

Rekao bih još i da mislim da je idealan za početnike. Automatik, i nema šanse da krepa pri kretanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala na opisu, Rijeka mi je daleko, ima li ga neka autokuća u ZG ili ST da ga se može probati?

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pitaj Auto Hrvatska u St, tj u K. Sucurcu di je nekad bio Hyundai salon kod Crodux pumpe na magistrali u pravcu Solina.
Prodaju Renault i Daciu

Link to comment
Share on other sites

Imao sam priliku vozit Springa. Dobio sam ga na probu/ kao zamjensko vozilo.

Da li ti je smrdio iznutra na nove friške materijale?
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 17. 02. 2022. at 11:21, Med0 said:


Da li ti je smrdio iznutra na nove friške materijale?

Nije smrdio. Nije niti mirisao. Primjerak koji sam dobio imao je tek 1200km.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jučer se vozim iza Springa u svom Cliu II. Prisjećam se kako je bilo sjediti u Springu i gledam ga u odnosu na Clia.

Čini mi se da su prednja sjedala više razmaknuta na Springu pa da se zbog toga sjedi bliže vratima kao i u Dusteru. Bar mi tako izgleda po naslonima za glavu. U Cliu II je po tom pitanju intimnija atmosfera [emoji57]

Link to comment
Share on other sites

Malo je off topic al kad smo vec ot sa cliotom, prica mi kum danas , u firmi imaju 7-8 brand new Traffic , 2.0 dci. 

Ne morate dva put pogadati let alone vise puta , motor je najbolji dio auta, dolaze opet pameti s tim motorima, al sve ostalo je truba. ljusti se boja na vratima, skripe  amortizeri , mjenjali su vec prednje na mislim 30 000km koliko ima njegov , prednje , i kocnice. Ok oni voze teret ajmo rec u kombiju, al pobogu homologiran je za to + pricamo o PREDNJIM amortizerima. ADblue srče ko pijanec.

Uglavnom, nisu bas zadovoljni.

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 20. 02. 2022. at 18:09, Iveky said:

Ad Blue?

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk
 

Svi trafici, vivari, talenti, primastari i slične izvedenice :) na bazi trafica od 2015 godine imaju AD blue te su Euro 6 norma osim jednog motora koji se ugrađivao u početku proizvodnje 1.6 sa jednom turbinom no on je Euro 5 norma no ta auto ne ide s mjesta...  Pun kufer sranja te paljenja lampica i upozorenja na tabli se nažalost događa tom autu zbog AD blue sustava i njegovih kvarova...    

Link to comment
Share on other sites

prije bi rekao da ce euro 6 motor bit ko krepana krava, nego jedan stariji euro 5 nepriguseni motor...

barem je tako u mom primjeru

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa dvije turbine generalno idu fino, a ovaj Euro 5 ima jednu turbinu te zato ide nikako pogotovo uz brijeg. Osam verzija motora 1.6 su mrdali od 2015 do 2019 dok nisu skužili pa se ponovo vratili na 2.0 no čini mi se da je i taj daleko od kvalitete starog 2.0 M9R...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Jedan od daljih susjeda je taksist sa Springom. U godinu i nešto auto mu je dobio ružine od ispod koliko moj Clio nije dobio u ovih 16-17 godina.

Je li prošao kroz nešto korozivno ili je to jednostavno tako, ne znam.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu se složiti s vašim tvrdnjama. Moj Logan će uskoro biti punoljetan a nema nigdje ružine ili ne daj Bože rupa u limu kakvih viđam na mlađim autima renomiranih marki. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mi pričamo o novim Dacijama. Sigurno nisi imao problema s podizačem prozora kao buraz na Dusteru iz 2019. koji je dobio i novi infotainment u garanciji, a sada mu nešto grebe u ventilaciji.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu se složiti s vašim tvrdnjama. Moj Logan će uskoro biti punoljetan a nema nigdje ružine ili ne daj Bože rupa u limu kakvih viđam na mlađim autima renomiranih marki. 
Ne zivis tamo gdje se sole ceste
Link to comment
Share on other sites

Kod mene sve radi i nema hrđe, tak da ne znam o čemu pričate.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kompletna serija twingaća isporučena oko nove godine zajedno s mojim. Sageo sam se i slikao da provjerim još dva kada sam naletio na parkingu. Odgovor: to nije hrda koja bi štetila performansama ili tako nešto...60c2bcd2ef7775d225280aaae4dc0ae0.jpg

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Iveky said:

Odgovor: to nije hrda koja bi štetila performansama ili tako nešto.

Odgovor je točan. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.