Jump to content

Savjeti oko popravka nakon sudara


vkmarko

Recommended Posts

Znači ekipa, dogodio se sudar prilikom gradske gužve u Rijeci. Ja sam kriv jer sam s leđa udario drugi auto.
Prije nego me netko osudi, htio bih napomenuti da sam držao razmak koliko mi je gužva dopuštala te da je auto ispred mene u zadnji tren odlučio stati na kočnicu, što sam zatim napravio i ja, ali sam ga udario te je malo falilo da nastane lančani sudar i auto iza udari mene. 
Nije opravdanje jer se uvijek može voziti sporije i opreznije i svjestan sam greške.

Uglavnom, udarenom autu je (čini mi se) samo ogrebana boja na stražnjem braniku te će probleme riješiti osiguranje, a ja svog Twinga moram zakrpat.

Motor radi i bez problema sam ga doveo natrag do zgrade, nije si nijedna lampica upalila, pali bez problema, a iz hladnjaka ništa ne curi, ali ventilator više ne radi. 
Ostala šteta je vidljiva na slici.

 

Zanima me što ovako odokativno sve treba popraviti ili zamjeniti? Koliko bi otprilike koštali zamjenski dijelovi + ruke majstoru ili da ipak sam nabavim dijelove na auto otpadu pa platim samo ruke?
Te zadnje pitanje, ima li neki pošten limar i majstor u Rijeci koji bi to mogao napraviti?

photo_2021-12-01_10-48-20 (2).jpg

photo_2021-12-01_10-48-20.jpg

photo_2021-12-05_18-33-33 (2).jpg

photo_2021-12-05_18-33-33.jpg

photo_2021-12-05_18-33-35 (2).jpg

photo_2021-12-05_18-33-35 (3).jpg

photo_2021-12-05_18-33-35.jpg

photo_2021-12-05_18-33-36.jpg

photo_2021-12-05_18-33-31.jpg

Edited by vkmarko
Link to comment
Share on other sites

Cemu to popravljat uopće vrijednost vozila je premala. Zakrpaj šta se da i vozi.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jako je niske kilometraže te je mehanički (osim ovih novonastalih šteta) besprijekoran.

A i ne planiram uzimat novi auto u dogledno vrijeme jer su cijene zbog inflacije prenapuhane i vjerojatno će tako ostati idućih godina.

Zbog toga svega bih ga htio srediti do kraja i voziti još 5 godina barem.

Edited by vkmarko
Link to comment
Share on other sites

Savjetujem nabavku dijelova koje treba zamijeniti sa otpada.  Hauba, branik, farovi.

A limar treba izvuči vezni lim i ofarbati novu haubu (ako ju ne nabaviš u istoj boji)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko ja vidim branik ni netreba mijenjati, samo izvući vezni lim. Čak i hauba nije strašno iskrivljena jedino je pitanje tko bi je ravnao i za koliko, vjerojatno se nađe druga za 100 kuna.

Link to comment
Share on other sites

Probaj se javit Hariju, on je u Matuljima i ima kojekakvih dijelova od twinga pa ti možda može pomoć. 0913199929

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.