Jump to content

T: ventil regulator tlaka turba F4Rt (N75)


Ruske

Recommended Posts

posto je potraga za tim regulatorom neuspjesna, da upitam ovdje dal itko ima to, makar i rabljeno ali ispravno za skinut s nekog motora ili nikad neznas novo zapakirano, da stoji nekome u garazi...

udomljavam (nije hitno, auto vozi), pa javite ako znate ikoga da ima, frenda, susjeda, punicu, socijalnog radnika i sl.

dakle sifra je 8200702990 ili 7700115002, moze u bilo kojim oblicima (oem dio, zamjenski)

uspio sam nac jedino od dacie taj regulator, pod istom sifrom, ali bezobrazne cijene koja je skoro 3x veca nego u ovlastenima

hvala i vase cijenjene ponude ostavite dolje :D

LP

263407196_1306015929873619_7681341564247924337_n.jpg.9ccd748b8e8ec76f152271a7d5ea2896.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pod ovaj od Dacie misliš na onaj od 140+€???

Ima kod Poljaka za cca 70 i neki euro...ako Google dobro računa kurs.

https://allegro.pl/kategoria/motoryzacja?string=ZAW%C3%93R%20RENAULT%208200702990

I imaš na eBay Kleinanzeigen jednu Lagunu 3 2.0 16V turbo za prodaju u dijelovima...mislim da je isti ventil na verziji sa 170 i 204ks...
Pa vidjeti koliko traže.


Link to comment
Share on other sites

e al vidi shipping je jos toliko kod poljaka (al opet kad ides u sihpping u oglasu, ne pise nigdje chorvatsko :D) nasao sam sve to, al smatram da ako nesto kosta 560kn u ovlastenom, da drugdje nesmije kostati duplo ili troduplo vise, tj ne isplati se...

Link to comment
Share on other sites

Nema ni meni logike...nekad bubnu cijene ko da su dijelovi od zlata.
Bilo ih je po 20-30€ rabljenih,novih 50-60€,ali rasprodano sve...

A nema ih nešto baš ni da se rasprodaju u dijelove. Našao samo tu spomenutu i dvije dizel Lagune.

Link to comment
Share on other sites

vidim, svugdje gdje sam pitao nema...ni ovlasteni ni ovako...neznam kao da trazim neznam sta iz 1960.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

vidim da nisam dugo tu pisao, ugl trazio sam sve i svasta bez uspjeha...uspio sam naci nesto u szakal metalu, moram cekat ponedj jer subotom ne rade :D pa da pitam za cijenu, jer je abnormalno visoka i navodno sa webshopa pise da ne ide %...

i nasao sam nesto na partslinku 24, samo neznam kako ide od tamo narudzba, kao 412kn i ako sam skuzio isto oem dio...ugl moram upitat preko kolege koji ima account tamo

srecom pa nije nista hitno, auto vozi i dalje normalno, pa cak i povremeno kad ga stisnem, ne izbaci uvijek safe mod...kako god, trazio sam prema svim mogucim modelima 2.0t, 0.9t, 1.3t, 1.5dci, 1.9dci, 2.0dci i dio sta sam nasao je skroz drugaciji model elektroventila, a dio motora nisam uspio nac nista...

Link to comment
Share on other sites

Golfa 4 tdi baci u safe mod  i ako je ona cjevčica što se natiče na to ispucala pa ne drži vakum . Čim se krene malo uzbrdo napr prema Bauhausu  uz svilno gotovo safe mod  a dijagnostika izbacuje nedovoljno punjenje turbine.  

Logično pukla cjevčica ili neispravno drugo stvar je ista ventil na turbu ne radi  pa mora u safe mod.

Link to comment
Share on other sites

s time da je ventil cesta falinga na mojem motoru + sta ne izbacuje svaki put safe mod, evo prije nego sam isao na dijagnostiku u ovlasteni, sam 15min cepao auto da mi izbaci safe mod i da se pojavim tamo sa greskom, da mogu ocitat...nisam uspio ga isprovocirati, iz bilo koje brzine, sa bilo kojih okretaja...srecom ostala greska zapisana, ali i prije spajanja je mehanicar po mom opisu odmah ukazao na taj ventil...

po meni da su cijevi bi se dogadalo svaki put kad ude u boost, jer nema tu cijev ili je cijela ili nije. a ovo na struji moze drkat povremeno, kao sta se dogada...s time da meni recimo u nizim brzinama se to ne desi, ali u 4. 5. se desi i opet ne uvijek i da ga se voziti normalno i sa 80% gasa, a vecinom se vozim i jos lakse od toga...

kako god, pregledat cu i cijevi isto, da ne bi bilo da odnekud nabavim (i platim) ventil, kad ono ipak cijevi, mada sumnjam

Link to comment
Share on other sites

Meni napr kad je pukla cjevčica kad kreneš i voziš ajmo reć laganini  ne događa se ništa . No kad ga očepiš uzbrdo  odmah ode u safe mod . Ugasiš auto malo pričekam (iako ne znam sigurno dali treba ) i izvučem ključ iz brave i voziš opet do jačeg stiskanja.

Ista ta stvar mi se događala više puta a i šogoru na octaviji jer je u stvari isti k..ac.  Stim da ja imam već za bar 7-8 godina grešaka i grešaka za očistit . Morat ću  kod čovjeka na skidanje tih stvari , ali pošto ne rade baš nikakvu smetnju nije me ni briga.

Ustvari i ja i šogi smo uzeli tih vakum cjevčica na metar i pomjenjali jednu po jednu , no normalno na mjestu natikanja najprije vrisne pa već znam kako zavuć ruku i napipat spoj . Ostavim par cm duže pa ako bi na putu crkla skratim je 1cm i nataknem nazad  i teraj dalje .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ma meni se ne dogada uvijek, koliko sam ga puta stiskao, pa ne izbaci...

evo kako god, prije nabavke cu pregledati

Link to comment
Share on other sites

ma cijena je TOP

nigdje nije dostupan, nasao samo 1 oglas gdje se prodaje pod dacinim znakom i kosta 160 eur :D 

nije mi hitno, naic ce nesto

ugl, s partlinksa24 se moze narucit ali je proces prekompliciran, treba ti neki ducan da to uveze i neznam tako nesto, nisam skuzio ugl ovako "amaterski" se ne moze...

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Ruske said:

ma cijena je TOP

nigdje nije dostupan, nasao samo 1 oglas gdje se prodaje pod dacinim znakom i kosta 160 eur :D 

nije mi hitno, naic ce nesto

ugl, s partlinksa24 se moze narucit ali je proces prekompliciran, treba ti neki ducan da to uveze i neznam tako nesto, nisam skuzio ugl ovako "amaterski" se ne moze...

imaš chat na Motodinamic,pa pitaj moža lik može nabavit....možda nije potražanja za tim senzorom.....dostava je 100 kn iz Poljske...bar je tako bila dok sam ja naručivao nosač motora za Lagunu

a možda te zezaju samo kontakti...evo mene zezala truba.....stavio drugi konektor i sve ok

Edited by viry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.