Jump to content

P: 2 retro workstationa


riceburner

Recommended Posts

1. Pentium 200 MMX


- INTEL 430TX ATX MBO
- INTEL 200MMX + novi silent cooler
- 24MB RAM
- MATROX G450 DH (DVI+VGA) 32MB!
- Adaptec 29160
- Seagate Cheetah IBM Firmware U320 36gb 10k rpm HDD
- CF to ATAPI adapter
- Adaptec 4000B USB 2.0 kartica
- Creative SoundBlaster Pro
- LevelONE mrežna
- LG DVD-ROM
- LG DVR-RW
- HP SureStore DAT 40 + 1x 40GB Imation Catrige
- 1,44 Floppy
- Chieftec BRAVO Midi Case+PSU
- IIyama BX3814UT monitor Primay
- Samsung SM153V Secondary



750kn



2. Pentium 4 Northwood


- INTEL Billings 2 D845EBG2 full ATX MBO
- Intel Pentium 4 Northwood 2.8 GHz
- ArcticCooling Silent cooler
- 2GB PC3200 DDR SDRAM
- LSI MegaRAID SCSI Ultra320 RAID Controller
- 2 x Seagate Cheetah Ultra320 10k RPM 36GB HDD HP Firmware - RAID 0
- Adaptec Serial ATA II RAID 2410SA
- NEC NR-9100 CD-RW
- Pioneer DVR109 DVD-RW
- Floppy
- VGA ATI Radeon 9600 128MB RV350 chipset
- Intel PRO 100/VE Lan
- Creative SB Live! 5.1 Digital
- Chieftec AEGIS/BRAVO midi case+psu
- Samsung SM193P Plus Primary
- Samsung SM931BF Secondary



750kn


Sto se tice cijena, otvoren sam za pregovore uz argumente, ako netko
uzme obje i zeli zaraditi prodajom pojedinacnih komponenti mislim da je
jako dobra prilika, ali ja nemam jednostavno vremena za to, pa radije da
se netko veseli makinama u cjelini ili tko ima vremena i volje raskupusat
pa zaradit.
Za neke stvari imam još uvijek originalnu ambalažu i da uz svaku konfiguraciju dolaze oba monitora.
Nalaze se pokraj zapresica, mogu ih dovest do zapadnog dijela
zagreba, postom i slicno ne bih slao. Takoder zamjene nikakve me ne zanimaju, iskljucivo prodaja.
20211017-141546.thumb.jpg.f2d5c10285883203933a00e58a83889d.jpg
20211121-173609.thumb.jpg.0868f108c33a67d9f526660c17a5b6d6.jpg
20211121-173757.thumb.jpg.7731994b6dd0faf6cb7b9f0636638c8e.jpg
20211121-182803.thumb.jpg.beba859262bf94e8adbe3336175f0082.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vidim da nisi upucen na stanje na trzistu ovakvih stvari, ako bas nece biti interesenata, ide na ebay ipak, a manje vrijedne stvari cu poklonit kolegama koje znam da ce veselit...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hocu rec nisu to toliko stare kante da je vintage stvar. P4 northwood na s478 ekipa ih je lagano imala do 2012g. razumio bi da se radi o nekoj amigi, commodore ili vintage 286, 386 s 5.25 pogonom i 30mb hdd. To vec ima fajn cijenu. Ok izbacao sam takve stvari prije god i pol iz skladista ni cigici ih nisu htjeli odnjet za besplatno.

Link to comment
Share on other sites

Rice je u pravu. Polako ali sigurno se širi tržište retro hardwarea. Teleportirao bi se po MMX-a da ga imam gdje staviti :)

Link to comment
Share on other sites

svaka roba ima svoga kupca, Asus, Abit, Soltek i slicnih s478 maticnih s napuhnutim jeftinim kondicima ima na lopate i naravno da ne vrijede nista ili jako malo...

jos jednom ponavljam, ovo nije roba za svakoga, MMX makina je deeebelo ispod cijene i sa malo memorije, ( za originalnih 128 mb dobio ponudu koju nisam mogao odbit),

ali sam ju prilagodio nasem siromasnom  trzistu, da netko koga to zanima za malo novaca dobije u kompletu, dovoljno je samo bacit oko na cijene procesora, a da ne pricam

cijene socket 7 maticnih sa ATX priključkom, netko ce reci jedno je oglasena cijena, a drugo je prodajna, ali za malo rijede stvari cijene znaju otici i gore od oglasene, kao sto sam imao slucaj sa matched pair SL4BS procova...

@Med0 me vjerojatno zna sa jednog drugog foruma i zna koliko sam kolega usrecio po povoljnim cijenama sa raznoraznim cudima iz svojih ormara, koje sam skupljao godinama, ali nazalost polako se rjesavam vecine stvari 😞

Link to comment
Share on other sites

pa na "stručnom" PC expert forumu još nisu prodane a oni bi valjda znali odokativno procjenit  dal je to OK il ne 🤣

 

idem sutra vidit na tavan od firme koji su kompovi tamo bačeni, negdje s početka milenija, sigurno vrijede koju tisućicu

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alki9969 said:

pa na "stručnom" PC expert forumu još nisu prodane a oni bi valjda znali odokativno procjenit  dal je to OK il ne 🤣

idem sutra vidit na tavan od firme koji su kompovi tamo bačeni, negdje s početka milenija, sigurno vrijede koju tisućicu

tamo sam vec prodao i podijelio deckima direktno koga je sto zanimalo, ostalo su uglavom upiti za pojedinacne stvari, jer fali im nesto...

ako imas vremena i volje, lijepo ocisti, pregledaj testiraj i na ebay, nista te ne kosta, a mozes zaradit...

Link to comment
Share on other sites

kad smo kod toga, imam negdje GF64 i voodoo neki od 8mb, pa mozda okrenem neku paru :D 

a mislim da se nade i modem neki stari...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ruske said:

a mislim da se nade i modem neki stari...

ako imas externog couriera to vredi poprilicno, cak i crni sporsteri se mogu poprilcno dobro prodat...

ISDN courirera sam prije cca 3 godine prodao u njemacku za 100 eur...

Link to comment
Share on other sites

Courieri su mogli raditi u leased line modu sinkrono i asinkrono. To je bio vrh. U 90-tima su nam povezivali udaljene lokacije. Ljudi su prije 10ak godina bacali taj hardware u reciklažna dvorišta. I ja također... 😞   Bacio sam savršeno dobar EIZO trinitron 17"  jer ga nitko nije htio ni na poklon kao i ASUS Rivu TNT sa video ulazima i izlazima, te nekorištenim 3D cvikerima i kutijom u mint stanju.  Za time najviše žalim.

Podijelio sam dosta toga zadnjih par godina. Na PCE sam od prvih dana prije >20god. Imam dugo viziju napraviti retro PC sobu što mi je trenutno još daleko. To mi je želja. Možda neki informatički klub za klince sa retro kutkom gdje bi vrtili 4KB demoe, tracker module... Ili cijelom sobom. Ili cijelim katom :D

Link to comment
Share on other sites

Hajde. Ja sam bitce izbacao u smece cijelo jedno bogatstvo. Drzao sam na njuskalu da poklanjam neke stvari kao abit ic7 i prescott 3.0Ghz i hrpa slicnih iz tog doba jel znam da je onda bilo placeno ko suho zlato. Samo taj proc je bio oko 500eura+. Bilo je i mmx 233, 486 na dx2 dx4 100 i 133mhz cijele konfe s crt monitorom i sve ispravno.. ugaseno i van funkcije radi zastare. It krame za cijeli jedan kamion sto gejmerske sto uredske. Nije nitko zvao ni za besplatno ni za platno ni za dogovor da mu dostavim 4 free.. Velim svoja iskustva.

Link to comment
Share on other sites

kao sto je @Med0 rekel, cijene su pocele rasti unazad godinu dana, sto zbog nestajanja tih komponenti, korone i ljudima je doma bilo dosadno, a i opcenito znamo da je sve nekaj retro u modi sada...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.