Jump to content

Renault Megane III 2010 1.6 16V 81kw - Nejasnoće o modelu općenito, te molim savjete pri kupnji rabljenog


ferox

Recommended Posts

Pozdrav svima, novi sam član te potencijalni vlasnik Renaulta :)

Danas sam išao pregledati rabljeni Megane III 2010. god. 1.6 16V. Na prometnoj dozvoli označeno je da motor ima 81kw (110ks). Istraživao sam taj model s tom snagom i svugdje piše da ima 6 brzina taj model, a ovaj kojeg sam gledao ima 5 brzina.

Nakon dugo istraživanja po internetu nisam mogao pronaći nijedan takav model (81kw), a da ima 5 brzina. Stoga sam upisao broj šasije na CarVertical i kupio izvješće o automobilu. Na izvješću piše da je model 2010 Fluence, ali je hatchback Megane očito. Tako da mi sad nije ništa jasno. Postoji li mogućnost da je skroz instalirana šasija od drugog modela ili nešto?
Uglavnom, zna li netko postoji li Megane 110ks sa 5 brzina jer ga ja nigdje ne mogu nać online? Pitao sam prodavača jeli on mjenjao motor, getribu i slično, rekao je da nije. Automobil je bio servisiran u ovlaštenom do 2014., a zatim navodno kod njegovog oca koji se bavi s time.

Na CarVertical izvješću nisu iskazane nikakve sumnje o vraćanim kilometrima, a pokazuje mi samo kilometražu do 2014. U 1. mj. 2014. imao je 32tkm, sada ima 98tkm. Tako da trebam tražit povijest kilometraže na tehničkoj stanici.

Nisam uočio nikakve kvarove, jedino motorić od el. podizača stakla što je prodavač obećao sredit o svom trošku. Potrebno je još hitno promijenit gume jer nisu mjenjane 2 godine i akumulator jer se doslovno ispraznio dok sam pregledavao automobil (bilo je upaljeno puno stvari odjednom - brisači, svijetla sva, klima...). Automobil je uspio upalit iz 3. pokušaja pa smo ga još provozali i počela se punit, dobar znak.
Prodavač traži 5.000€ za auto. Smatrate li to dobrom ponudom s obzirom na prijeđene kilometre?

Slobodno izrazite svoja mišljenja i savjete. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Imaš li koju sliku i broj šasije,tablicu bar?

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Turcin je puno gore napravljen. Vidi se po krovu, a unutra nema ni gumb za paljenje nego kljuc i drugaciji je oslon za ruku, brzinomjer je na kazaljku.. To kao da su 2 razlicita auta. Za cijenu neznam kako se turcini krecu jer bili su i dosta jeftiniji u nabavi.

Link to comment
Share on other sites

Znate li ima li "Turčin" još neke nedostatke što se tiče opreme u usporedbi s ostalim Megane III? Za te Turske doslovno ne mogu pronać općenito informacije na internetu. Jeli barem motor isti? Jer čuo sam dosta dobrih stvari općenito o ovom motoru.

A zašto mi izbacuje Fluence na CarVertical? 🤔 Valjda su koristili njihove sustave mjenjača ili nešto?

Mislite li da je 5.000€ dobra cijena s obzirom da moram gume i akumulator mijenjat, možda i filtere ulja...

 

Link to comment
Share on other sites

Turski megane razlikuje se po dosta stvari od francuskog. Drugaciji su amortizeri, neki dijelovi ovjesa, oprema je slaba i nisu iste komponente upotrebljavane kod sastavljanja. Cak je i ventilacija drugacija. Nisu ni dobavljaci isti, sve je naravno jeftinije. Za cijenu pogledaj njuskalo ali ne vjerujem da moze nesto vise kn dobit jer ima malo km. Ja osobno nebi taj primjerak uzeo bez obzira na kn.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Lowlife said:

Turski megane razlikuje se po dosta stvari od francuskog. Drugaciji su amortizeri, neki dijelovi ovjesa, oprema je slaba i nisu iste komponente upotrebljavane kod sastavljanja. Cak je i ventilacija drugacija. Nisu ni dobavljaci isti, sve je naravno jeftinije. Za cijenu pogledaj njuskalo ali ne vjerujem da moze nesto vise kn dobit jer ima malo km. Ja osobno nebi taj primjerak uzeo bez obzira na kn.

Uf, hvala na savjetu. Baš sam se ponadao da je moja potraga za novim automobilom gotova. Ništa... Onda ga definitivno neću uzet barem ne za tu cijenu. Ima li dosta turčina u Hrvatskoj? Ovaj je rekao da je kupljen u Splitu.

Link to comment
Share on other sites

Car vertical je papilova. Moze pomoc za auto iz uvoza al opet s druge strane,ako zamaskiras belaje s autom,nece ih ni benedikt 16 nać a kamoli neka stranica na netu.
Renoli iz Burse su uglavnom sirotinjski auti ko što je i fluence općenito pa neka te ne čudi. Mogu sutra možda ubacit šasiju sad kad je imam u dialogys ali već ti sad mogu reć da auto može bit ok al ne zaslužuje ni 3,5k eura sa svim kilometrima. Francuz ili njemac mogu bit 5k al ovaj "basic" ne. Sjedni u normalan megane da nije iz burse i sve će ti se samo kazat. :dobroje:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Smuchac said:

Car vertical je papilova. Moze pomoc za auto iz uvoza al opet s druge strane,ako zamaskiras belaje s autom,nece ih ni benedikt 16 nać a kamoli neka stranica na netu.
Renoli iz Burse su uglavnom sirotinjski auti ko što je i fluence općenito pa neka te ne čudi. Mogu sutra možda ubacit šasiju sad kad je imam u dialogys ali već ti sad mogu reć da auto može bit ok al ne zaslužuje ni 3,5k eura sa svim kilometrima. Francuz ili njemac mogu bit 5k al ovaj "basic" ne. Sjedni u normalan megane da nije iz burse i sve će ti se samo kazat. :dobroje:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
 

U redu, ništa. Onda vrlo vrlo vjerojatno odustajem od kupnje već kad mi troje ljudi tvrdi istu stvar, a nalazim se na forumu gdje bi trebali biti fanovi, to dosta govori o tom modelu 🤭🤭🤭. Možeš provjerit šasiju za svaki slučaj ako nije problem.

Link to comment
Share on other sites

Neću u pravilu ništa pametnoga vidjet tamo,eventualno opremu malo...

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smuchac said:

Neću u pravilu ništa pametnoga vidjet tamo,eventualno opremu malo...

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
 

Aha, ma dobro. Bitno da sam napokon otkrio otkud ti modeli od 110ks a 5 brzina, to me jako nerviralo.

Link to comment
Share on other sites

To jeste fluence, ali u hatch izvedbi. Platforma je identična, renault to vozilo označava kao megane generation/fluence.

Motor je K4M 838 koji se ovisno o mjenjaču i tržištu homologirao sa 100-110 KS. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Makar su cijene skocile svim autima, moj je slican tvome ali nije turcin, 2010, također imam 99000 km, Ima vise opreme ali max kaj mogu dobit za pol godine regan je 28000 kn.
Ovaj ti je gol skroz. Ima valjda samo centralno, prednje podizace i rucnu klimu... Previse para.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, riceburner said:

to je turčin, zato ima 5 brzina...

za nekoga tko gleda turske sapunice idealan auto..još ak je tamnije puti i ima bradu...pravi Sulejman 🤣

Link to comment
Share on other sites

Obicno su se kod nas ti Turci prodavali pod nazivom Megane Generation.
Izvana se da prepoznati po lajsnama na krovu. Tvornica u Bursi nema lasersko varenje pa se spojevi prekrivaju lajsnama kao nekada na meganu 1 i sl.

Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu,22k kn max ako ga želiš. Ima doduše onih koji će popušit i dat za ovo 5k €.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ivan.martinko said:

Makar su cijene skocile svim autima, moj je slican tvome ali nije turcin, 2010, također imam 99000 km, Ima vise opreme ali max kaj mogu dobit za pol godine regan je 28000 kn.
Ovaj ti je gol skroz. Ima valjda samo centralno, prednje podizace i rucnu klimu... Previse para.

Prodaješ možda svog? 😄 Hvala na info svakako.

 

5 hours ago, filiplolic said:

@ferox zanima te Grandtour 1.5dci?

Sent from my SM-G981B using Tapatalk


 

Ne, hvala. Tražim hatchback, po mogućnosti benzin.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa da ti martinko proda svog za istu cijenu vec si u startu dobar za auto koji je vjerojatno pazen i vise nego je potrebno.

Link to comment
Share on other sites

Da, samo kaj da ja kupim? Ono kaj sam od auta gledao ljetos za 50000 kn sad kosta 65000 kn ako ih uopce ima..

Link to comment
Share on other sites

A i koliko se ceka dacia, 6 mjeseci, 9? Moram imat auto. Tak da ak i prodajem ovog, moram odmah kupit drugi..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.