Jump to content

Renault Megane III 2010 1.6 16V 81kw - Nejasnoće o modelu općenito, te molim savjete pri kupnji rabljenog


ferox

Recommended Posts

1 hour ago, filiplolic said:

Ferox, ti si u Splitu? Na mom stoji da se prodaje i cijena od 35kkn. Dođi, pogledaj i provozaj bez ikakve obaveze.

Sent from my SM-G981B using Tapatalk
 

Ako sam dobro shvatio tvoj je Grandtour karavan?

Hvala na ponudi ali tražim hatchback automobil. Čak sam se bojao da će mi i Megane bit teško vozit zbog dužine. Tek sam položio ove godine. Ipak je bilo skroz ok. Ali karavan stvarno nebi. Hvala puno svakako.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Lowlife said:

Parkiranje brzo ulovis ako na to mislis a i karavan ti je pregledniji. emoji846.png

Nemam mista za parking kraj kuće. Jedva Megane stane. A i iskreno ne sviđaju mi se karavani subjektivno.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ferox said:
Nemam mista za parking kraj kuće. Jedva Megane stane. A i iskreno ne sviđaju mi se karavani subjektivno.

Kao da sebe slušam.
Karavane nisam mogao vidjeti ni u katalogu.
Ali kako nisam mogao naći dobar auto, dobre motorizacije i puno opreme uzeo sam karavana jer je jedino taj na tržištu imao to što sam htjeo.
Imao sam 101 izgovor zašto neću baš njega [emoji23][emoji23]
Eto bila je to ljubav na 3 pogled. Ispočetka me bilo sram a za 3 mj shvatio sam što imam i vozio sam Lagunu lubeničarku punih 10g.
I da, definitivno je to bio moj najbolji auto.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mata73 said:

Kao da sebe slušam.
Karavane nisam mogao vidjeti ni u katalogu.
Ali kako nisam mogao naći dobar auto, dobre motorizacije i puno opreme uzeo sam karavana jer je jedino taj na tržištu imao to što sam hio.
Imao sam 101 izgovor zašto neću baš njega emoji23.pngemoji23.png
Eto bila je to ljubav na 3 pogled. Ispočetka me bilo sram a za 3 mj shvatio sam što imam i vozio sam Lagunu lubeničarku punih 10g.
I da, definitivno je to bio moj najbolji auto.

Drago mi je zbog tebe ali mi je totalno nepotreban toliki automobil.

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je zbog tebe ali mi je totalno nepotreban toliki automobil.
I meni je bio nepotreban jer se vozimo žena i ja.
Ali lubeničarku bi opet uzeo [emoji16]
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Smuchac said:

Kad je tako,ja bih uzeo dobar Megane 2 Ph. 2 za nikakve novce jer bolje je dati 2k eura za njega nego 5 za turčina. Bujrum.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
 

to je rupa bez dna

Link to comment
Share on other sites

Moj je star 18 godina i ne mislim tako. Koliko je tvoj star?

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je zbog tebe ali mi je totalno nepotreban toliki automobil.
Clio 3 1.2 75ks. Ima ih s jako malo km za otprilike 3500e.
Link to comment
Share on other sites

moj je 2007. godište, u godinu dana sam uložio više nego u lagunu 1 2.0 16v u 6 godina vlasništva. imao sam i sedana iz 2008. kojeg sam prodao čim su počeli problemi i "coupea" iz 2003. s kojim je bilo najmanje problema ali sam ga prodao jer je imao troja vrata. svi su bili 1.6 benzinci.

9 minutes ago, Lowlife said:
12 hours ago, ferox said:
Drago mi je zbog tebe ali mi je totalno nepotreban toliki automobil.

Clio 3 1.2 75ks. Ima ih s jako malo km za otprilike 3500e.

a gdje to?

Edited by darijan
Link to comment
Share on other sites

Šta mislite o ovoj ponudi od "poznanika":

Citroen C3 1.4hdi 2012. 170tkm ima dosta opreme, ali lik traži 35.000kn. Otac me nagovara da je dobra prilika, a ja mislim da je precijenjen.

IMG-20211220-WA0007.jpg

IMG-20211220-WA0006.jpg

IMG-20211220-WA0009.jpg

IMG-20211220-WA0008.jpg

IMG-20211220-WA0005.jpg

IMG-20211220-WA0003.jpg

IMG-20211220-WA0004.jpg

Link to comment
Share on other sites

Citröen Hdi sa 170.000 km gadni problemi na pomolu.
U firmi zadužim novi Citröen HDi 1.4 , 1.5 ili 1.6 i nema problema do 150.000 km.
Onda nastaje show i svakog razdužim do max 180.000 km jer idu u prodaju.
Poučen višegodišnjim iskustvom (19g) ja bi zaobišao.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mata73 said:

Citröen Hdi sa 170.000 km gadni problemi na pomolu.
U firmi zadužim novi Citröen HDi 1.4 , 1.5 ili 1.6 i nema problema do 150.000 km.
Onda nastaje show i svakog razdužim do max 180.000 km jer idu u prodaju.
Poučen višegodišnjim iskustvom (19g) ja bi zaobišao.

Tako sam nekako i zamišljao ovakve Citroene. Mislim da ću zaobić.

A što mislite o ovom Megane 1.9dci 2009? https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-1.9-dci-oglas-30355841

Uvoz je 😒

Link to comment
Share on other sites

Dizne, turbina, lamela i zamašnjak, semering bregaste, DPF.
Ne sjecam se da me na jednom zaobišlo barem 2 od navedenih iza 150.000 km.
Jasno mi je da je sve to potrošno ali kad sve to moraš popraviti u 20-30.000 km onda su to veliki troškovi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dizne, turbina, lamela i zamašnjak, semering bregaste, DPF.
Ne sjecam se da me na jednom zaobišlo barem 2 od navedenih iza 150.000 km.
Jasno mi je da je sve to potrošno ali kad sve to moraš popraviti u 20-30.000 km onda su to veliki troškovi.
Neki se kunu u kvalitetu 1.6 hdi 8v motora. Znamnjedino da su u startu imali probleme s cp4 pumpama ali to je islo pod garanciju ako se ne varam. Oni stari hdi/tdci 16v su bili katastrofa odmah nakon 100.000km.. neki nisu ni to dozivjeli. Utuces u njega 20.000kn kao da nisi nista napravio.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Generation u odnosu na belinu sto se mogu sjetit nema nazad tanke mačje oči, nego široke i nože su u braniku, lajsna krova, crne kvake, ključ umjesto kartice,  a motor većinom 81 ili sad neznam tocno 73 ili 74 kw i 5 brzina... Vrlo je trom, kao megane 2 1.6 16v 83kw sa 5 brzina rekao bi identično... Ko ne pati od izgleda i detalja sasvim ok auto..  Ovaj 1.9 dci dinamik, ima dpf, imao sam taj motor od 140-210tkm...nemam zamjerke

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, brzi16v said:

Generation u odnosu na belinu sto se mogu sjetit nema nazad tanke mačje oči, nego široke i nože su u braniku, lajsna krova, crne kvake, ključ umjesto kartice,  a motor većinom 81 ili sad neznam tocno 73 ili 74 kw i 5 brzina... Vrlo je trom, kao megane 2 1.6 16v 83kw sa 5 brzina rekao bi identično... Ko ne pati od izgleda i detalja sasvim ok auto..  Ovaj 1.9 dci dinamik, ima dpf, imao sam taj motor od 140-210tkm...nemam zamjerke

Hvala puno na info. Osobno ne patim previše za detaljima ali ne volim kad nije realna cijena nego ga prodavaju kao da ima bolji paket opreme.

Link to comment
Share on other sites

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-1.9-dci-sport-edition-originalno-stanje-servisna-oglas-22517806

 

Evo ti primjer, ljep, jak, skup, ovaj ti se prodaje vec sigurno dobre 3 godine, 3 godine stoji u istoj auto kući... Da ne nasjedneš, isto tako svaki dan vrtim megane po njuskalu godinama i rekao bi da se i ovaj crni koji si ti link stavio prodavao par puta, nekako negdje mi stoji taj auto i te felge... druga stvar ako trazis megana trazi berlinu, dakle 1.6 16v 81kw sa 6 brzina, vecina je u dinamik paketu, ako ides na dizela gledaj recimo 78kw neki imaju neki nemaju dpf, isto tako i 1.9 dci mozes naletit 2019-2011 bez dpf, dpf ćeš znati da nema ako na displeju km/h nema aktivirane one strelice za saltanje brzina viša/niža, sve drugo je rekla kazala, to ti ke najbolja smjernica...e da i 1.6 16v 81kw 6 brzina ti ima ukljjcenu sttelicu vecinom zbog norme eco.. Ako naletis na sta baci link

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, brzi16v said:

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-1.9-dci-sport-edition-originalno-stanje-servisna-oglas-22517806

 

Evo ti primjer, ljep, jak, skup, ovaj ti se prodaje vec sigurno dobre 3 godine, 3 godine stoji u istoj auto kući... Da ne nasjedneš, isto tako svaki dan vrtim megane po njuskalu godinama i rekao bi da se i ovaj crni koji si ti link stavio prodavao par puta, nekako negdje mi stoji taj auto i te felge... druga stvar ako trazis megana trazi berlinu, dakle 1.6 16v 81kw sa 6 brzina, vecina je u dinamik paketu, ako ides na dizela gledaj recimo 78kw neki imaju neki nemaju dpf, isto tako i 1.9 dci mozes naletit 2019-2011 bez dpf, dpf ćeš znati da nema ako na displeju km/h nema aktivirane one strelice za saltanje brzina viša/niža, sve drugo je rekla kazala, to ti ke najbolja smjernica...e da i 1.6 16v 81kw 6 brzina ti ima ukljjcenu sttelicu vecinom zbog norme eco.. Ako naletis na sta baci link

Dobar primjer dugotrajnog stanovnika njuskala :)

 

@ferox Uvik je dobro bacit oko na podatke o oglasu. Ovaj iz citiranog posta, "objavljen" 10.01.2022. (zapravo "obnovljen" tada), u roku jednog dana sigurno nije pregledan 28783 puta.. Po broju pregleda se vidi da je dosta dugo oglašen..

image.png.7297412dd8c2b5deab6e303e0e14fc7a.png

Edited by Domagoj84
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.