Jump to content

Megane2 kratka svjetla


x3m

Recommended Posts

Nakon pranja auta sam ostao bez kratkih svjetala i to bas sad navecer. psmtr!
Pozicije rade i maglenke rade pa sam brzo dojurio do doma ko kreten sa pozicijama i maglenkama 😃

Uglavnom, izvadio sam sve osigurače i nisam našao ni jednog koji je pregorio, što dalje checkirati?

Već vidim situaciju da su svi elektirčari zauzeti, Božić, kraj godine - ludnica sama po sebi, a i sam moram na put idući vikend pa to moram čim prije sanirati.

 

 

Ako je već bilo govora na ovu temu, isprike, al nisam je mogao pronaći.

Link to comment
Share on other sites

zgorile su ti obje zarulje istovremeno, to nije bug to je feature biorazgradive instalacije u farovima meganea 2...

Link to comment
Share on other sites

Jel to fakin moguće? 😅

Povezao sam odma sa pranjem jer se dogodilo neposredno nakon pranja. Izadjem na glavnu cestu i odma skuzim da ne svijetli kak treba. Reko da nije jedna krepala.
Stanem sa strane na parking i vidim da ne rade obje, reko nemoj me ....

Došao doma, bacio pogled odma na osigurače i svi su ispravni tak da sutra idem probat promjenit za pocetak jednu zarulju, do koje je ono lakše doć kroz blatobran? 😬

A nadam se da je do toga jer sad kad razmislim, mjenjane su i lijeva i desna u isto vrijeme, al koje su šanse da u isto vrijeme krepaju!!?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, x3m said:

Jel to fakin moguće? 😅

A nadam se da je do toga jer sad kad razmislim, mjenjane su i lijeva i desna u isto vrijeme, al koje su šanse da u isto vrijeme krepaju!!?

necu lagat, ali mislim da je mojima koji auto stoji vise u garazi, nego se vozi, barem 5 puta u 12 godina crkle obje istovremeno, meni na scenicu isto godiste desilo se isto par puta da su obje crkle istovremeno...

svakako skini far dole i provjeri zice i konektore nutra da ne bilo paljevine...

Link to comment
Share on other sites

Nikad ni na jednom autu koji imam/sam imao doma il netko od mojih - Renault/non Renault nisu krepale obje u isto vrijeme.
Al eto, nadam se da je onda do toga. 

Ak ispadne da nije do žaruljica, jel može bit do prekidača svjetala?
Kak se taj problem manifestira, da li daje ikakvu struju prema svjetlima ili se može dogoditi da pali poziciju, duga i maglenke, ali ne i kratka tj. ako krepa ručica, krepala je ručica i ne može se nikakvo vanjsko svjetlo upaliti?


 

Link to comment
Share on other sites

Meni su na Cliu prije 11-12god krepale obje H7 i to baš Philips x3m Power :D :D   Ne bi ni skužio da nisam parkirao nosom ispred jednog dućana s velikim staklenim izlogom. Prednja svjetla su sam blicnula kad sam ih upalio i oba istovremeno izgorjela.

Prva pomisao je bila da je nešto krepalo. Kad sam zamijenio obje žarulje sve je opet radilo. Sad imam već četvrti par X-Treme Power lampi i krepavale su odvojeno. Zadnji puta sa nekih 3-4 mjeseca razlike.

Ako ipak nije do žarulja, multimeter is your friend.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Med0 said:

, multimeter is your friend.

unimer 3, eventualno 33 :yeah: sve ostalo iz not an opšn...

Link to comment
Share on other sites

Stari Iskrin unimer. :srce:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bome, obje su pale.

Bio sam pametan pa prije nego sve raskopam, izvukao sam steker i probao ukopcati novu zarulju.

Sad slijedi rektalna promjena zaruljica [emoji23]

f59e90a7d70338d3ffab5f6249384154.jpg

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 

  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.