Jump to content

Riknuo free hands sustav? Pomoć!


Zip007

Recommended Posts

Danas je mod slobodne ruke riknuo. Auto se uredno zaključa kad se udaljim no ne reagira niti jedan senzor na vratima kada ga hoću otvoriti. lijeva strana ne reagira niti na potezanje kvake dok gepek i desna strana auta reagira na potezanje kvake/gumb i auto se otvara. Najnormalnije se otvara na gumb na ključu. sta može bit? 

Bateriju u ključu sam promijenio tako da u tom nije problem

Danas sam inače mijenjao žarulje u farovima ali kakve to ima veze s tim? 

Edited by Zip007
Link to comment
Share on other sites

Svašta je moguće. Za početak odspoji i spoji akumulator ako već nisi

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni crkla samo vozačeva strana. Nisam ništa pokušavao još... Pratim. :dobroje:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Smuchac said:

Meni crkla samo vozačeva strana. Nisam ništa pokušavao još... Pratim. :dobroje:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
 

Kada crkne samo jedna vrata to je 99% pukla plastika u kvaki nutra. Meni se to dogodilo na dvoja vrata već,inace o tome sam već posao i evo kako to popravis sam 

 

Link to comment
Share on other sites

Bemu miša,a kopao sam po netu i nisam ništa pametno našao pa sam išao majstorisati sam i kad sam došao do dijela gdje se kroz onu rupicu otkači kvaka sam stao misleći da ću nešto ukakit. Učinilo mi se da će mi u procesu neki dio upast u bespuća onih nesretnih vrata pa sam se prestrašio i vratio sve kako je i bilo.
Hvala za ovo,ipak ću pokušati opet. :dobroje:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kad rastaviš sve prema videu vidjet ćeš da je na onoj bijeloj plastikici pukla nogica (ili obje). Ako je pukla samo jedna drugu potrgaš isto i učvrstitš vezicom i to je to. Meni je već na dva vrata isti problem bio. Ak nije to onda je senzor u pitanju mada je to malo vjerovatno.

Možda je u videu malo loše objašnjeno kako se kvaka skida no na youtubu imaš dosta videa kako to rastavit

Edited by Zip007
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Smuchac said:

Meni crkla samo vozačeva strana. Nisam ništa pokušavao još... Pratim. :dobroje:
 

Dal ti uopće ne radi il ponekad otključa.

Prođi prstom s unutarnje strane na svim kvakama, ako ti je otpao mali aluminijski krugić s unutarnje starne odmah nasuprot senzora onda te to zajebava, skužit ćes prstom da nedostaje pa probaj stavit aluminijsku foliju iznutra.

Neznam kako je na scenicu, mada sam ga i ja imao donedavno ali nije bilo problema s tim pa na to nisam ni obraćao pažnju, al mene na laguni to počelo zezat, danas ću kad dođem s posla zalijepit s unutarnje strane manji komadić ljepljive folije pa ćemo vidjet, uvjeren sam da je radi tog reflektirajućeg dijela kroz koji se vjerojatno odbija nekakav signal optickog senzora koji se kad stavis ruku prekida i na taj način daje signal za otključavanje vrata.

 

Link to comment
Share on other sites

Suvozaceva strana radi na oba vrata a vozaceva oba ne rade. S folijom sam probao. Nula bodova.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Onda je gecrknulo nešto.

Meni na Laguni nekad otvori a nekad ne, valjda kak uhvati odsjaj od crne boje, skužio sam da po danu hoće i kad sam na osvjetljenom parkingu po noći, a kad je mrkli mrak nikad ne ulovi.

Taman došao doma, idem se sad s tim zezat...

Link to comment
Share on other sites

Meni je na espaceu crko senzor u bravi na vozačevim vratima. I samo na tim vratima nije otključavao. Zamjenio senzor i proradilo.

Link to comment
Share on other sites

Evo riješio, prebrisao alkoholom unutarnji dio kvake, zalijepio komadić folije i dela ko novo, od 10 pokusaja otkljucavanja svi uspješni. 💪💪💪

40 minutes ago, petak said:

Meni je na espaceu crko senzor u bravi na vozačevim vratima. I samo na tim vratima nije otključavao. Zamjenio senzor i proradilo.

Ma i na laguni je na suvozačevim vratima otišao ali je @MB110 to riješio prije nego sam ga ja kupio od njega. Isto zamjena senzora.

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.